Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:119, Did:0, useCase: 0

Šveices prokuratūra sāk tiesvedību pret FIFA prezidentu Infantīno

Rolands Eliņš

Šveices prokuratūra sāk tiesvedību pret FIFA prezidentu Infantīno
Džanni Infantīno. Foto: EPA/Scanpix

Šveices prokuratūra oficiāli paziņojusi, ka sākusi tiesas procesus pret FIFA prezidentu Džanni Infantīno, norādot uz viņa slepenu tikšanos ar Šveices ģenerālprokuroru, kurš ir atbildīgs par izmeklēšanu par korupciju futbola federācijā.

Šveices ģenerālprokurors Mihaels Laubers pagājušajā nedēļā iesniedza atlūgumu, reaģējot uz tiesas procesā iesniegtajiem materiāliem, kuri liecināja, ka viņš esot centies paslēpt savu tikšanos ar FIFA prezidentu un melojis uzraugošajām iestādēm par viņa vadītās prokuratūras darbu pie izmeklēšanas par korupciju FIFA.

Laubers gan noliedzis, ka būtu pārkāpis likumu, tāpat to noliedz FIFA prezidents Džanni Infantīno. Taču īpaši nozīmētais prokurors Stefans Kellers ziņo par novērotām krimināla rakstura darbībām saistībā ar Laubera un Infantīno slepeno tikšanos. Kellers norāda uz sabiedriskā amata ļaunprātīgu izmantošanu, slepenas informācijas izpaušanu un palīdzēšanu likumpārkāpējiem.

FIFA ir bāzēta Šveices pilsētā Cīrihē, un vēlāk sniedza oficiālu paziņojumu par sākto tiesvedību. FIFA norādīja, ka turpina sadarboties ar Šveices varas iestādēm un iestājas par patiesības noskaidrošanu, taču reizē arī uzsvēra, ka Infantīno tikšanās ar prokuroru bija pilnībā legāla un atbilstoša, turklāt pat FIFA prezidenta pienākumos ietilpstoša.

Jāatgādina, ka Infantīno kļuva par FIFA prezidentu 2016. gadā, stājoties Zepa Blatera vietā, kurš atkāpās no amata tieši apsūdzību korupcijā dēļ.

„Mēs atjaunosim futbola reputāciju un cieņu pret FIFA, un visi pasaulē novērtēs mūsu paveikto. Mēs panāksim, ka beidzot varam fokusēt uzmanību uz mūsu skaisto futbola spēli,” toreiz teica Infantīno, bijušais UEFA ģenerālsekretārs.

Izmantotie resursi:
https://news.sky.com/story/gianni-i...
https://www.bbc.com/sport/football/...
https://www.fifa.com/who-we-are/new...

     [+] [-]

, 2020-07-30 22:53, pirms 3 mēnešiem
Mēs te pārdzīvojam par bardaku LFF, bet futbols ir sapuvis arī UEFA un FIFA līmenī. Uzdevums, kā LFF, tā UEFA un FIFA ir viens - attīrīt vidi, restartēt visu no tīras lapas un darboties godīgi un caurskatāmi. Diemžēl, Latvijas futbolā ir izdarītas izvēles, kas to nepieļauj, kas velk mūsu futbolu stagnācijā, bet vai UEFA un FIFA spēs mainīties?