Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Latvijas izlase pusfinālā spēkosies ar mājiniekiem slovākiem

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Latvijas izlase pusfinālā spēkosies ar mājiniekiem slovākiem
Latvijas izlases florbolisti Prešovā. Foto: Ritvars Raits, floorball.lv

Slovākijas pilsētā Prešovā notiekošajā Sešu nāciju kausa izcīņas turnīrā florbolā tikko kā kļuvuši zināmi Latvijas izlases pretinieki pusfinālā. Tie ir mājinieki slovāki, bet spēle notiks jau šovakar – pulksten 20.30 (pēc Latvijas laika).

Latvijas izlase abas savas apakšgrupas spēles aizvadīja jau vakar. No rīta latvieši saspringtā cīņā pārspēja poļus, bet vakarā, demonstrējot jau ievērojami kvalitatīvāku spēli, tikai ar vienu vārtu starpību piekāpās saviem mūžsenajiem pretiniekiem norvēģiem. Tas, vai latvieši iekļūs pusfinālā un kuru vietu ieņems savā grupā, noskaidrojās tikai šodien, kad Norvēģijas valstsvienība ar 11:1 sakāva poļus. Līdz ar to 1.vietā - norvēģi, 2.vietā – latvieši, bet poļi ieņema 3.vietu un rīt mačā ar dāņiem dalīs 5.vietu. Latviešu un norvēģu pretinieki pusfinālā kļua zināmi pēcpusdienā, kad slovāki ar tikai vienu vārtu pārsvaru pieveica vāciešus – 6:5. Līdz ar to Vācijas izlasei otrā vietā un pusfināla spēlē, kas notiks jau šovakar pulksten 18.00 (pēc Latvijas laika) pretiniekos būs norvēģi, bet uzreiz pēc tam laukumā dosies latvieši, lai krustotu nūjas ar slovākiem.

Ja atskatās uz iepriekšējiem gadiem, Latvijas izlasei slovāku pieveikšana lielas problēmas nesagādāja. Piemēram, 2016.gada aprīlī starptautiskā turnīrā, kas notika Kocēnos, latvieši ar Slovākijas izlasi tikās divas reizes, svinot pārliecinošas uzvaras – 7:1 un 6:0. Toties iepriekšējā pasaules čempionātā, kas notika Rīgā un Latvijas izlasei bija visu laiku neveiksmīgākais, mūsu florbolisti turnīra pēdējā spēlē piekāpās slovākiem pagarinājumā ar 5:6. No mūsu valstsvienības pašreizējā sastāva tajā mačā piedalījās Morics Krūmiņš, Atis Blinds, Aleksandrs Abramovs, Toms Bitmanis, Toms Akmeņlauks, Artis Raitums, Pēteris Trekše, Andris Rajeckis, Jānis Rajeckis, Artūrs Jurševskis, Jānis Salcevičs un Rolands Kovaļevskis, kā arī Ingus Laiviņš, kurš tagad kļuvis par valstsvienības galvenā trenera asistentu. Protams, florbols Slovākijā kļūst arvien populārāks un attīstās ļoti strauji, bet ir skaidrs, ka mūsu puiši ir ļoti motivēti revanšēties slovākiem par savā galvaspilsētā piedzīvoto sāpīgo zaudējumu.

Spēles Latvija - Slovākija tiešraide:

Pēc apakšgrupu spēlēm patīkams skats ir uz turnīra rezultatīvāko florbolistu sarakstu, jo tā galvgalī atrodas latvietis – Rolands Kovaļevskis. Latvijas izlase pirmajās divās spēlēs guvusi astoņus vārtus – trīs no tiem iemeta Rolands Kovaļevskis, vēl viņam trīs rezultatīvas piespēles, bet kopā – seši punkti. Citiem mūsu rezultatīvākajiem spēlētājiem nav vairāk par diviem punktiem. Starp vārtsargiem ceturtais labākais ar 86,36 % atvairītu metienu ir Ivars Dišereits, kurš sargāja mūsu komandas vārtus mačā pret norvēģiem.

Latvijas izlases galvenais treneris Arto Rīhimeki vadītās valstsvienības modelī vislielākā pārstāvniecība ir no Latvijas čempionvienības "Betsafe Oxdog Ulbroka" – četri spēlētāji. Pa trim florbolistiem izsaukti no komandām "Lekrings" (Cēsis) un "Lielvārde/Fat Pipe", pa diviem – no Kocēnu "Rubenes", Stalbes "Pārgaujas" un "Talsu NSS/Krauzera", bet pa vienam no Liepājas kluba "Kurši/Ekovalis" "un Ķekavas".

Latvijas vīriešu izlase:

Nr.p.k.Vārds un UzvārdsP.Komanda
1.Ingars MatisonsURubene
2.Morics KrūmiņšANokian KrP (Somija)
3.Edžus CeriņšUBetsafe Ulbroka Oxdog
4.Jānis RajeckisALekrings
5.Atis BlindsUBetsafe Ulbroka Oxdog
6.Aleksandrs AbramovsULekrings
7.Gvido LaugaUSK Pārgauja
8.Toms BitmanisUTalsu NSS/Krauzers
9.Klāvs JansonsUĶekava
10.Juris GribustsULielvārde/Fat Pipe
11.Atis StepānsURubene
12.Toms AkmeņlauksULielvārde/Fat Pipe
13.Artis RaitumsUTalsu NSS/Krauzers
14.Pēteris TrekšeULekrings
15.Andris RajeckisUFloorball Thurgau (Šveice)
16.Artūrs JurševskisASK Pārgauja
17.Jānis SalcevičsVLielvārde/Fat Pipe
18.Mihails KostusevsUKurši/Ekovalis
19.Rolands KovaļevskisUBetsafe Oxdog Ulbroka
20.Ivars DišereitsVBetsafe Oxdog Ulbroka

Galvenais treneris: Arto Rīhimeki
Treneris: Pertu Kitehonka
Treneris: Ingus Laiviņš
Fiziskās sagatavotības treneris: Ivars Čākurs
Mediķe: Lilita Lazdiņa
Fizioterapeite: Rūta Cibule
Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs
Izlases menedžere: Dace Grizāne

Izmantotie resursi:
Latvijas Florbola savienība » LV »...