Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Rīhimeki uz Slovākiju vedīs uzbrucēju izlasi

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Rīhimeki uz Slovākiju vedīs uzbrucēju izlasi
Latvijas valstsvienība. Foto: Ritvars Raits, IFF Floorball

Šovakar Latvijas vīriešu florbola izlase dosies uz Slovākijas pilsētu Prešovu, lai tur no 19. līdz 21.oktobrim piedalītos Sešu nāciju kausa izcīņas turnīrā. Valstvienības galvenais treneris Arto Rīhimeki sastāvā iekļāvis veselus 15 uzbrucējus, kā arī trīs aizsargus un divus vārtsargus.

Pirms diviem gadiem Rīgā notikušā pasaules čempionāta florbolā laikā par Sešu nāciju kausa izcīņas turnīra rīkošanu vienojās Dānijas, Vācijas, Slovākijas, Norvēģijas, Polijas un Latvijas federācijas. Četru florbola lielvalstu (Somijas, Zviedrijas, Šveices un Čehijas) izlases pārbaudes turnīros, kā likums, izvēlas spēlēt savā starpā, tāpēc valstsvienības, kas kvalificējas ranga "otrajam ešelonam", turpmāk pirms pasaules čempionātiem aizvadīs trīs dienas ilgu turnīru, kurā spēkosies ar sava līmeņa komandām. Pirmais tāds turnīrs notika tieši pirms gada, kad arī Slovākijā par Sešu nāciju kausu sacentās sieviešu izlases.

Pasaules čempionāts florbolā notiks jau pēc mazāk nekā pusotrs mēneša – no 1. līdz 9.decembrim. Tas norisināsies Čehijas galvaspilsētā Prāgā. Latvijas izlase ir ielozēta A grupā – kopā ar Čehijas un Šveices izlasēm. Pretinieki mūsējiem ir gana nopietni, tomēr, ja salīdzina ar Somijas un Zviedrijas valstsvienībām, cīnīties ar viņiem var. Te vietā būtu atgādinājums, ka čehus mūsējie vienā no pasaules čempiponātiem spējuši uzvarēt. Ņemot vērā, ka līdz pasaules čempionātam laika atlicis pavisam maz, var uzskatīt, ja apmēram 90 % no florbolistiem, kuri brauks uz Sešu nāciju kausa izcīņas turnīru, decembra sākumā spēlēs arī Prāgā.

Latvijas izlases galvenais treneris Arto Rīhimeki komandas sastāvā iekļāvis 15 uzbrucējus, bet jāņem vērā, ka modernajā florbolā atšķirība starp aizsardzības spēlētāju un uzbrucēju praktiski ir izzudusi. Nereti par rezultatīvāko kļūst tieši aizsargs, bet katram uzbrucējam jāprot parūpēties par savu vārtu drošību. Šajā valstsvienībā modelī vislielākā pārstāvniecība ir no Latvinjas čempionvienības "Betsafe Oxdog Ulbroka" – četri spēlētāji, Pa trim florbolistiem izsaukti no komandām "Lekrings" (Cēsis) un "Lielvārde/Fat Pipe", pa diviem – no Kocēnu "Rubenes", Stalbes "Pārgaujas" un "Talsu NSS/Krauzera", bet pa vienam no Liepājas kluba "Kurši/Ekovalis" "un Ķekavas". Jau turnīra pirmajā dienā latvieši aizvadīs abas apakšgrupas spēles – tiekoties ar poļiem un norvēģiem. Nākamajā dienā paredzēta pusfināla spēle, bet 21.oktobrī notiks spēles par vietām.

Latvijas vīriešu izlase:

Nr.p.k.Vārds un UzvārdsP.Komanda
1.Ingars MatisonsURubene
2.Morics KrūmiņšANokian KrP (Somija)
3.Edžus CeriņšUBetsafe Ulbroka Oxdog
4.Jānis RajeckisALekrings
5.Atis BlindsUBetsafe Ulbroka Oxdog
6.Aleksandrs AbramovsULekrings
7.Gvido LaugaUSK Pārgauja
8.Toms BitmanisUTalsu NSS/Krauzers
9.Klāvs JansonsUĶekava
10.Juris GribustsULielvārde/Fat Pipe
11.Atis StepānsURubene
12.Toms AkmeņlauksULielvārde/Fat Pipe
13.Artis RaitumsUTalsu NSS/Krauzers
14.Pēteris TrekšeULekrings
15.Andris RajeckisUFloorball Thurgau (Šveice)
16.Artūrs JurševskisASK Pārgauja
17.Jānis SalcevičsVLielvārde/Fat Pipe
18.Mihails KostusevsUKurši/Ekovalis
19.Rolands KovaļevskisUBetsafe Oxdog Ulbroka
20.Ivars DišereitsVBetsafe Oxdog Ulbroka

Galvenais treneris: Arto Rīhimeki
Treneris: Pertu Kitehonka
Treneris: Ingus Laiviņš
Fiziskās sagatavotības treneris: Ivars Čākurs
Mediķe: Lilita Lazdiņa
Fizioterapeite: Rūta Cibule
Ekipējuma menedžeris: Arsenijs Potapovs
Izlases menedžere: Dace Grizāne

Izmantotie resursi:
Latvijas Florbola savienība » LV »...