Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Latvijas izlasei Babimostā Norvēģijas pārbaudījums

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Latvijas izlasei Babimostā Norvēģijas pārbaudījums
Foto: Ritvars Raits

Šodien Polijas pilsētā Babimostā noslēgsies piektais starptautiskais florbola turnīrs sievietēm "Polish Open 2015". Latvietēm turnīra pēdējā spēlē pretī stāsies favorītes norvēģietes, cīņa sāksies jau pulksten 10.00 (pēc Latvijas laika).

Latvijas sieviešu florbola izlase, kas uz turnīru Polijā ieradās ar ļoti atjauninātu, var pat teikt – eksperimentālu sastāvu, pirmajā spēlē ar 2:6 atzina laukuma saimnieču poliešu pārsvaru, bet vakar vakarā ar 7:5 pieveica vācietes, nodrošinot sev vismaz trešo vietu. Teorētiski latvietes vēl var ieņemt arī otro vai pat pirmo vietu, bet tad ne tikai jāuzvar norvēģietes, bet arī jācer uz Polijas valstsvienības klupienu mačā pret vācietēm. Mūsu šīsdienas pretinieces norvēģietes turnīru sāka ar uzvaru pār Vāciju (4:3), bet vakar cīnījās neizšķirti ar labu florbolu demonstrējošajām polietēm.

Līdz šim Latvijas florbolistēm Norvēģijas izlasi izdevies uzvarēt tikai vienu reizi, bet tas bija tieši iepriekšējā spēlē – pagājušajā pasaules čempionātā, kas notika Čehijā. Tiesa, turpat Čehijā mūsējās vispirms piedzīvoja sakāvi no norvēģietēm apakšgrupas spēlē (0:7). Otru reizi abas izlases tikās mačā par 5.vietu pasaulē, kuru krietni labāk uzsāka norvēģietes, izvirzoties vadībā ar 3:0. Diez vai kāds varēja paredzēt to, kas šajā spēlē notika pēc tam – cīņas otrajā pusē pēc Edītes Bankavas, Diānas Isjominas un Luīzes Biļinskas metieniem rezultāts kļuva neizšķirts (3:3), bet 22 sekundes pirms papildlaika beigām Līga Garklāva ar precīzu raidījumu izrāva Latvijas izlasei neticamu uzvaru un piekto vietu pasaulē – 4:3. Jāpiebilst, ka šodien Babimostā mūsu komandai jāiztiek bez tās uzvaras galveno kaldinātāju palīdzības.

Latvijas izlases nometnē ir viens zaudējums – pirksta traumas dēļ šodien laukumā nedosies Elīna Drēziņa. Pārējās meitenes, lai gan arī nav iztikušas bez kāda sasituma, ir kaujas spējīgas un noskaņotas pretiniecēm punktus nedāvināt. Vietu Latvijas izlases vārtos pirmā ieņems Jana Filipsone, bet var prognozēt, ka galvenais treneris Jurijs Fedulovs dos iespēju pa vienai trešdaļai mūsu cietoksni sargāt arī Montai Čēmai un Kristīnei Kirilovai. Turnīra statistikas ailītē starp vārtsardzēm vislabāk veicies tieši mūsu Kirilovai, kura atvairījusi visus pa viņas vārtiem raidītos metienus. Starp labākajām punktu guvējām ar četriem iemestiem goliem otrajā vietā atrodas Monika Džigure.

Latvijas izlases maiņas spēlē pret Norvēģiju:

1.maiņa: Evita Rudzīte (U) – Elīza Elizabete Bērziņa (U) – Paula Egle (U); Kristiāna Grāvīte (A) – Linda Jēgere (A).
2.maiņa: Monika Džigure (U) – Ieva Priede (U) – Inga Ametere (U); Liene Krauja (A) – Līga Vancāne (A).
3.maiņa: Ieva Dimante (U) – Zanda Ozoliņa (U) – Paula Zute (U); Linda Lubgāne (A) – Linda Austruma (A).
Vārtos: Jana Filipsone.
Rezervē: Līga Akmeņkalne, Kristīne Kirilova, Monta Čēma.

Izmantotie resursi:
Latvijas Florbola savienība » LV »...