Nākamā lapa

Video: Pirmā alga: Cik var nopelnīt Itālijas zemākajās līgās? (3) 19.03.2017 20:00 +4

Piedāvājam rubriku no Andreja Siliņa sarunas ar Gintu Antropu, kurā "VEF Rīga" uzbrucējs atklāj, kādā veidā nopelnījis pirmo naudu basketbolā, kad kāds treneris viņu ļoti vēlējies redzēt savā Itālijas komandā.

Pilna intervija ar Gintu Antropu skatāma šeit: Gints Antrops: Aizbrauca ciemos... tika pie līguma ar Eirolīgas čempioni

Video: Gints Antrops: Aizbrauca ciemos... tika pie līguma ar Eirolīgas čempioni (15) 16.03.2017 10:01 +14

Uz Itāliju aizbraucis ciemos pie meitenes bez domām par basketbolista karjeru, palika šajā valstī 14 gadus un kļuva par profesionālu basketbolistu, kurš Itālijā nospēlējis lielāko daļu savas karjeras - tas ir Gints Antrops. "Luka Banki ir viens no labākajiem treneriem, kāds man bijis. Bet savā ziņā viņš mani arī noraka..." uzbrucējs atceras sadarbību ar vienu no šā brīža Itālijas top treneriem. Pirms nepilniem trim gadiem Gints atgriezās dzimtenē, lai uzspēlētu kopā ar brāli Liepājas komandā, bet pirms šīs sezonas pievienojās dzimtās pilsētas Ogres komandai ar domu - kur esmu sācis basketbola gaitas, tur tās arī jānoslēdz. Un tad šīs sezonas vidū Gints, kuram maijā apritēs 35, pieņēma "VEF Rīga" piedāvājumu un karjeras nogalē ticis pie iespējas spēlēt vienā no Eiropas spēcīgākajām līgām pret tādiem grandiem kā CSKA. Sarunā ar Andreju Siliņu basketbolists, kuram ir arī Itālijas pilsonība, atceras savas gaitas Itālijā, skaidro atgriešanos mājās un krasās kultūras atšķirības, kā arī atzīst - šāds negaidīts pavērsiens karjeras beigās devis jaunu izaicinājumu un ambīcijas mēģināt sevi apliecināt augstākā līmenī, nekā tas jebkad iepriekš bijis iespējams.

Sarunas ilgums: 54 minūtes

Video: Gražulis par sezonu, basketbola gaitu vēlo sākšanu, Ventspili (8) 27.01.2017 16:37 +6

Sezonas pirmajā mēnesī Andrejs Gražulis bija viens no, ja ne pats labākais "Ventspils" spēlētājs, taču salauztā kāja mačā pret "Barons kvartālu" liegusi Andrejam spēlēt jau ilgāku laiku. Lai gan konkrēts atgriešanās laiks netiek publiski prognozēts, jūtams, ka tas varētu notikt salīdzinoši drīz. Sarunā ar Andreju Siliņu Gražulis stāsta par sezonas pirmo pusi un kā komandas sniegums izskatās no malas. Tāpat Andrejs atceras, kā salīdzinoši ļoti vēlu sācis spēlēt basketbolu, atceras bērnību lielajā ģimenē, lasa "indīgos komentārus" un atbild uz jautājumiem par "Ventspils" kluba vēstures faktiem.

Sarunas ilgums: 38 minūtes

Video: Pirmā alga: Peiners atceras savu tiesneša "karjeru" 25.01.2017 13:34 +3

Sportacentrs.com interviju rubrikā "Pirmā alga" Žanis Peiners atceras, kā nopelnījis pirmo naudiņu savā dzīvē. Tāpat Žanis stāsta par pirmajām algām jau kā basketbolistam un atklāj, kādā gadījumā izmaksājis komandas pasākumu.

Pilna intervija ar Peineru skatāma šeit: Peiners par grieķiem, pirmo algu, trako Saloniku derbiju

Video: Peiners par grieķiem, pirmo algu, trako Saloniku derbiju (7) 24.01.2017 11:11 +13

Universālais basketbolists Žanis Peiners aizvada sezonu vienā no Grieķijas slavenākajiem klubiem Saloniku PAOK, kas šosezon ir vienā FIBA Čempionu līgas grupā ar bijušo Žaņa komandu "Ventspili". Pirms abu komandu pēdējās spēles Ventspilī Andrejs Siliņš Peineru aicināja uz ilgāku sarunu. Tajā Žanis stāsta par pirmo sezonu PAOK sastāvā, spēlēšanu jaunā pozīcijā, kas ļāvis ieraudzīt basketbolu citādāk nekā līdz šim, karstasinīgajiem grieķu līdzjutējiem Saloniku derbija laikā, grieķu slinko dabu, kā arī atcerējās savus pirmos soļus sportā, kas turklāt sperti citā sporta veidā, kā arī pirmo algu, kas nopelnīta, tiesājot vecāko jaunatnes līgas grupu mačus.

Video: Indīgie komentāri: Meiers lasa Sportacentrs.com komentārus (27) 14.01.2017 11:29 +5

Sportacentrs.com ir vieta, kur sporta mīļotāji mēdz izteikties par sev aktuāliem sporta notikumiem un nereti to darīt ļoti indīgā veidā. Lielākoties sportisti apgalvo, ka komentārus nelasa, un arī Mārtiņš Meiers pieder šai sportistu grupai. Tāpēc gribējām paskatīties, kā Mārtiņš reaģēs uz trim komentāriem, kas atstāti pēc VEF negaidītā zaudējuma Ogrei pagājušā gada nogalē.

Visu interviju iespējams noskatīties šeit: Meiers par VEF un Ventspili, atmosfēru Vācijā...

Video: Meiers par VEF un Ventspili, atmosfēru Vācijā un piezīmju problēmu (8) 13.01.2017 16:51 +8

Jau sestdien "Olybet" Latvijas Basketbola līgā (LBL) pirmoreiz šajā sezonā norisināsies "Ventspils" un "VEF Rīga" duelis. Pirms tā Andrejs Siliņš uz sarunu aicināja vienu no VEF komandas līderiem Mārtiņu Meieru, kurš 25 gadu vecumā aizvada savu labāko sezonu karjerā. Tiesa, pats Mārtiņš to nesauc par pārsteigumu, bet loģisku soli uz priekšu savā attīstībā. Abi pārrunāja Mārtiņa līdzšinējo karjeru "Ventspilī", VEF, īsu brīdi arī Liepājā. Mārtiņš atcerējās savu pagaidām vienīgo sezonu ārzemēs, kā arī debiju Latvijas valstsvienībā.

Sarunas ilgums: 75 minūtes

Video: Cipruss par spožo karjeras sākumu, kļūdām, spēlēšanu Dubaijā (4) 16.12.2016 09:15 +7

Kaspars Cipruss Latvijas valstsvienībā nospēlēja astoņus gadus un piedalījās trijos Eiropas čempionātu finālturnīros. Nu jau noslēdzis profesionāļa gaitas kā spēlētājs, bet jau laikus pievērsās jauniem izaicinājumiem un šobrīd strādā par skautu. Sarunā ar Andreju Siliņu Kaspars atceras savu karjeru, kuras laikā uzspēlēja gan spēcīgākajās Eiropas līgās, gan tādā eksotiskā vietā kā Apvienotie Arābu Emirāti.

Sarunas ilgums: 50 minūtes

Video: Laksa par Valmieru, piedāvājumu no ČL, pumpēšanos pie Kurtinaiša (7) 15.11.2016 12:05 +4

Mārtiņš Laksa oktobrī tika atzīts par Baltijas līgas vērtīgāko spēlētāju, bet šobrīd rokas savainojuma dēļ nevar doties laukumā. Šajā laikā basketbolists atrada laiku sarunai ar Andreju Siliņu par "Valmieras/Ordo" sarežģīto sezonas sākumu, piedāvājumiem no "VEF Rīga" un kādas komandas FIBA Čempionu līgā, atrādīšanos Bilbao un citiem pieturas punktiem līdzšinējā karjerā.

Sarunas ilgums: 47 minūtes

Video: Siliņš gūst 13 punktus un atdod skaistas piespēles, kas netiek realizētas (5) 04.11.2016 15:27 +4

Latvijas valstsvienības uzbrucējs Ojārs Siliņš trešdien palīdzēja Bonnas "Telekom Baskets" izcīnīt sesto uzvaru sešās spēlēs, FIBA Eiropas kausa mačā ar 77:75 pieveicot "Belfius Mons-Hainaut". Basketbolists 22:21 minūtē sameta 13 punktus (2p 5/6, 3p 1/3), izcīnīja vienu bumbu aizsardzībā, trīs reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, ieguva +/- rādītāju 6 un nopelnīja lietderības koeficientu 9.

Video: Latiševs par olimpiskajām spēlēm, NBA un tiesneša arodu (20) 17.10.2016 13:23 +7

FIBA kategorijas basketbola tiesnesis Oļegs Latiševs, ir viens no labākajiem starp saviem amata brāļiem, kura veikumu novērtē arī ārpus mūsu valsts robežām. Ceļš līdz pasaules klases tiesneša statusam sākās, kad vēl pats spēlēja basketbolu. Līdz brīdim, kad apzinājās – basketbolista ambīcijas izdosies piepildīt tiesneša lomā. Ar skaidru mērķi un krietnu darba apziņu, Latiševs ielauzās elites basketbola soģu vidē. Tagad viņa kontā ir dalība olimpiskajās spēlēs, pasaules čempionātos, Eiropas čempionātos, FIBA un ULEB turnīros, kā arī spēļu tiesāšana ar NBA komandu piedalīšanos. Neviens no Latvijas tiesnešiem, un vien retais Ziemeļeiropas tienesis varētu lepoties ar šādu darba gājuma aprakstu. Tomēr arī šeit Latiševs neapstājas – viņš palīdz izglītot jaunos tiesnešus, sniedz lekcijas par mentālo noturību, tulko dažnedažādus ar basketbola tiesāšanu saistītus materiālus. Sarunā Latiševs iedziļinājās tiesāšanas nianses, sajūtas tiekot godinātam Latvijas Sporta muzejā, un elites tiesneša ikdienā.

Video: Pirmā grāmata par Kristapu Porziņģi - "Brālis" (19) 12.10.2016 23:49 +15

12. oktobrī atvēršanas svētkus piedzīvoja Jāņa Porziņģa un Armanda Pučes jaunā grāmata "Brālis" - abi autori Sportacentrs.com stāsta par grāmatas radīšanu! "Ja kāds puika varēs sev no šīs grāmatas paņemt kaut divus teikumus - arī tam būs vērtība," atzīst Jānis Porziņģis. Savukārt Armands Puče velk paralēles ar Arvīda Saboņa fenomenu un tā ietekmi Lietuvā.

Video: Veterāns 24 gadu vecumā: Edmunds Dukulis un viņa raibās gaitas (6) 10.10.2016 13:12 +8

Sākusies jaunā klubu basketbola sezona un, kamēr komandas turpina ieskrieties, Andrejs Siliņš uz sarunu aicināja bijušo Latvijas jaunatnes izlašu līderi Edmundu Dukuli, kurš savas gaitas profesionālajā basketbolā tā īsti nemaz neuzsāka. 24 gadu vecumā Edmundam bijusi veterāna cienīga pieredze - astoņi Latvijas jaunatnes čempiontituli, četri Eiropas jaunatnes čempionāti un dalība pasaules U19 čempionātā, uzspēlējis "VEF Rīga" un "Liepājas Lauvu" komandās, Itālijas pilsētā Kantu trenējies pie viena no šobrīd labākajiem Eirolīgas treneriem Andrea Trinkjēri, kāda amatieru turnīra dēļ nācies izlaist pirmo gadu ASV koledžu basketbolā, bet uzspēlējis Boisas štata un Seintleo universitātēs, kur arī apguvis augstāko izglītību, ko šobrīd izmanto darbā starptautiskā uzņēmumā.

Intervijas garums: 67 minūtes

Video: Pleinics: "Runājām arī ar Vecvagaru" (6) 25.09.2016 10:19 +1

Basketbola kluba "Ventspils" valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics intervijā Sportacentrs.com atskatās uz šovasar paveikto komandas komplektācijas darbu pirms jaunās sezonas, kurā ventspilnieki startēs ne tikai Latvijas čempionātā, bet arī FIBA Čempionu līgā.

Video: Vītols par karjeru, izcilo aizsardzību un trīnīti, basketbolu Ķekavā (10) 16.09.2016 11:25 +6

Aigars Vītols aizvadījis otro lielāko spēļu skaitu Latvijas izlases vēsturē (151), ir visu laiku rezultatīvākais "Ventspils" spēlētājs (3940), savulaik ieguva slavu kā izcils aizsardzības spēlētājs un bija teicams snaiperis, vienā no sezonām trāpot vairāk nekā 50% izmesto tālmetienu. Nu jau trīs gadus kā noslēdzis savas profesionāļa gaitas basketbolā. Tagad Aigars zināmā veidā atgriezies, izveidojot "Ķekavas" komandu dalībai Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrajā divīzijā. Sarunā ar Andreju Siliņu bijušais basketbolists stāsta par pasaules čempiontitula izcīnīšanu strītbolā, nonākšanu "Ventspilī", karjeru Latvijā un Spānijā, kā arī gaitām Latvijas valstsvienībā.

Sarunas garums: 71 minūte

Video: Bagatskis par Vegasu, Belgradu un Stambulu (52) 08.08.2016 16:24 +24

Riodežaneiro sākušās olimpiskās spēles, bet šoreiz tajās vēl jāiztiek bez Latvijas vīru basketbola valstsvienības, jo kvalifikācijas turnīrā Belgradā jūlija sākumā mūsējie zaudēja pusfinālā. Kopš turnīra jau pagājis mēnesis, kas ir pietiekami ilgs laiks, lai, atmetot emocijas, būtu izdarīti secinājumi. Tāpēc Andrejs Siliņš uz sarunu aicināja Latvijas valstsvienības galveno treneri Ainaru Bagatski, lai gandrīz pusotru stundu garā sarunā atcerētos un izvērtētu notikumus Belgradā, pārrunātu sastāva izvēli turnīram, kā arī pieskartos tam, kādi jauni izaicinājumi treneri sagaida gaidāmajā sezonā - pirmoreiz karjerā asistenta darbs, kas jāveic vienā no Eiropas bagātākajiem klubiem Stambulas "Daruššafaka" pie viena no Eiropā atzītākajiem speciālistiem Deivida Blata.

Sarunas ilgums: 83 minūtes

Video: Siliņš par debiju izlasē, laiku Itālijā, nākotnes plāniem (14) 28.07.2016 15:00 +12

Piedāvājam Jāņa Celmiņa sarunu ar latviešu basketbolistu Ojāru Siliņu, kurā viņš stāsta par pavadīto laiku Itālijā, sadzīvi šajā valstī, debiju izlasē, jaunā kluba meklējumiem, dueli ar brāli basketbola laukumā.

Video: Dāvis Bertāns: "Izlasē nespēlēt bija grūts lēmums" (19) 26.07.2016 16:25 +12

Piedāvājam fragmentu no Andreja Siliņa sarunas ar Sanantonio "Spurs" komandas basketbolistu Dāvi Bertānu. Saruna pilnā garumā jau šonedēļ būs pieejama sadaļā "Vienos Vārtos".

Video: Ošenieks par karjeras beigšanu, NCAA basketbolu, dzīvi ASV (5) 27.06.2016 13:21 +7

2012. gada vasarā Latvijas valstsvienības kandidātu sarakstā parādījās Oto Ošenieka vārds. Divus gadus vēlāk ārstu slēdziens bija skarbs un tiešs: "Ja pēc pieciem gadiem gribi normāli staigāt, nespēlē!" Šodien 26 gadu vecumā Oto joprojām dzīvo ASV, apgūst trenera arodu un sarunā ar Andreju Siliņu atceras savas gaitas Amerikas studentu basketbolā.

Sarunas ilgums: 70 minūtes

Video: Timma: "Orlando teicu, ka šovasar galvenais ir izlase" (53) 20.06.2016 13:35 +17

Latvijas basketbola valstsvienība ar treniņnometni Liepājā turpina gatavošanos Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Vēl pirms pievienošanās komandai Andrejs Siliņš uz sarunu aicināja uzbrucēju Jāni Timmu, kurš dalījās iespaidos par pirmo leģionāra pieredzi, pārstāvot Sanktpēterburgas "Zenit" vienību. Tāpat Jānis atklāja, kā vienam no jaunākajiem spēlētājiem komandā ir būt kapteinim-ārzemniekam, ka sezonas laikā mēģina nepievērst uzmanību runām par citu klubu interesi un kāpēc vairs negrib spēlēt NBA vasaras līgās, bet saņēmis Orlando "Magic" uzaicinājumu uz pirmssezonas treniņnometni rudenī. Timma norāda, ka veiksmīga izlases starta gaidāmajā turnīrā Belgradā pamatā būs savu trumpju izmantošana - ātrums, jaunība un vienotība.

Nākamo pārbaudes spēli valstsvienība aizvadīs 22. jūnijā Liepājā pret Tunisijas izlasi. Spēli tiešraidē skaties Sportacentrs.com TV kanālā no 19:00.

Sarunas ilgums: 55 minūtes

Nākamā lapa

restorāni restorāni Rīgā