Video: Peiners par grieķiem, pirmo algu, trako Saloniku derbiju (7) 24.01.2017 11:11

Universālais basketbolists Žanis Peiners aizvada sezonu vienā no Grieķijas slavenākajiem klubiem Saloniku PAOK, kas šosezon ir vienā FIBA Čempionu līgas grupā ar bijušo Žaņa komandu "Ventspili". Pirms abu komandu pēdējās spēles Ventspilī Andrejs Siliņš Peineru aicināja uz ilgāku sarunu. Tajā Žanis stāsta par pirmo sezonu PAOK sastāvā, spēlēšanu jaunā pozīcijā, kas ļāvis ieraudzīt basketbolu citādāk nekā līdz šim, karstasinīgajiem grieķu līdzjutējiem Saloniku derbija laikā, grieķu slinko dabu, kā arī atcerējās savus pirmos soļus sportā, kas turklāt sperti citā sporta veidā, kā arī pirmo algu, kas nopelnīta, tiesājot vecāko jaunatnes līgas grupu mačus.

Video: Vairogs par karjeru, veselības likstām, punkta likšanu (6) 24.05.2017 13:41

Šopavasar par savu basketbolista gaitu noslēgšanu 31 gada vecumā oficiāli paziņoja trīskārtējais Latvijas čempions Akselis Vairogs. Sarunā ar Andreju Siliņu 2006. gada Baltijas līgas rezultatīvākais spēlētājs atskatās uz savu karjeru, tās pirmssākumiem, nonākšanu basketbolā un daudzajiem savainojumiem Rīdzinieks, kuru basketbola dēļ vairāk atcerēsimies saistībā ar Ventspili un Valmieru, skaidro, kā nonāca līdz lēmumam likt punktu karjerai un ko plāno darīt tālāk. Arī turpinājumā Vairogs vēlas palikt basketbolā un redz daudz lietu, pie kā varētu strādāt, lai Latvijas spēlētāju un komandu līmenis turpinātu augt.

Sarunas ilgums: 87 minūtes

Video: Jānis Gailītis: "Gordons teica - atbraukšu un uzvarēšu Villiju Dīnu" (5) 01.06.2017 11:04

Šopavasar pēc desmit gadu pārtraukuma Latvijas čempionvienības noskaidrošanai bija nepieciešamas tikai četras spēles finālsērijā - piekto titulu vēsturē izcīnīja "VEF Rīga", Sarunā ar Andreju Siliņu komandas galvenais treneris Jānis Gailītis atskatījās uz finālsēriju, katra spēlētāja ieguldījumu tajā, sadarbību ar pieredzējušākajiem spēlētājiem kā Jāni Blūmu un Armandu Šķēli, sekmīgo ārzemnieku komplektāciju un sezonu VTB līgā.

Sarunas ilgums: 46 minūtes

Video: Indīgie komentāri: Meiers lasa Sportacentrs.com komentārus (27) 14.01.2017 11:29

Sportacentrs.com ir vieta, kur sporta mīļotāji mēdz izteikties par sev aktuāliem sporta notikumiem un nereti to darīt ļoti indīgā veidā. Lielākoties sportisti apgalvo, ka komentārus nelasa, un arī Mārtiņš Meiers pieder šai sportistu grupai. Tāpēc gribējām paskatīties, kā Mārtiņš reaģēs uz trim komentāriem, kas atstāti pēc VEF negaidītā zaudējuma Ogrei pagājušā gada nogalē.

Visu interviju iespējams noskatīties šeit: Meiers par VEF un Ventspili, atmosfēru Vācijā...

Video: Liene Priede par TTT sezonu, izšķirošajām spēlēm, ASV, bērnību (1) 31.03.2017 13:55

Tuvojas izšķirošie notikumi sieviešu klubu basketbola sezonā, un viena no Austrumeiropas līgas, Latvijas-Igaunijas līgas un Latvijas čempionāta galvenajām favorītēm viennozīmīgi ir "TTT Rīga". Pirms izšķirošo cīņu sākuma sarunā ar Andreju Siliņu iespaidos par aizvadīto sezonu dalījās TTT uzbrūkošā aizsardze Liene Priede. Tāpat Liene atcerējās savas līdzšinējās karjeras līkločus, sadarbību ar leģendāro treneri Armandu Krauliņu, tostarp pavadīto laiku studentu basketbolā ASV, kā arī atklāja savas bērnības atmiņas, kas saistās ne vien ar pirmajiem soļiem basketbolā.

Sarunas ilgums: 69 minūtes

Video: Siliņš gūst 13 punktus un atdod skaistas piespēles, kas netiek realizētas (5) 04.11.2016 15:27

Latvijas valstsvienības uzbrucējs Ojārs Siliņš trešdien palīdzēja Bonnas "Telekom Baskets" izcīnīt sesto uzvaru sešās spēlēs, FIBA Eiropas kausa mačā ar 77:75 pieveicot "Belfius Mons-Hainaut". Basketbolists 22:21 minūtē sameta 13 punktus (2p 5/6, 3p 1/3), izcīnīja vienu bumbu aizsardzībā, trīs reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, ieguva +/- rādītāju 6 un nopelnīja lietderības koeficientu 9.

Video: Cipruss par spožo karjeras sākumu, kļūdām, spēlēšanu Dubaijā (4) 16.12.2016 09:15

Kaspars Cipruss Latvijas valstsvienībā nospēlēja astoņus gadus un piedalījās trijos Eiropas čempionātu finālturnīros. Nu jau noslēdzis profesionāļa gaitas kā spēlētājs, bet jau laikus pievērsās jauniem izaicinājumiem un šobrīd strādā par skautu. Sarunā ar Andreju Siliņu Kaspars atceras savu karjeru, kuras laikā uzspēlēja gan spēcīgākajās Eiropas līgās, gan tādā eksotiskā vietā kā Apvienotie Arābu Emirāti.

Sarunas ilgums: 50 minūtes

Video: Latiševs par olimpiskajām spēlēm, NBA un tiesneša arodu (20) 17.10.2016 13:23

FIBA kategorijas basketbola tiesnesis Oļegs Latiševs, ir viens no labākajiem starp saviem amata brāļiem, kura veikumu novērtē arī ārpus mūsu valsts robežām. Ceļš līdz pasaules klases tiesneša statusam sākās, kad vēl pats spēlēja basketbolu. Līdz brīdim, kad apzinājās – basketbolista ambīcijas izdosies piepildīt tiesneša lomā. Ar skaidru mērķi un krietnu darba apziņu, Latiševs ielauzās elites basketbola soģu vidē. Tagad viņa kontā ir dalība olimpiskajās spēlēs, pasaules čempionātos, Eiropas čempionātos, FIBA un ULEB turnīros, kā arī spēļu tiesāšana ar NBA komandu piedalīšanos. Neviens no Latvijas tiesnešiem, un vien retais Ziemeļeiropas tienesis varētu lepoties ar šādu darba gājuma aprakstu. Tomēr arī šeit Latiševs neapstājas – viņš palīdz izglītot jaunos tiesnešus, sniedz lekcijas par mentālo noturību, tulko dažnedažādus ar basketbola tiesāšanu saistītus materiālus. Sarunā Latiševs iedziļinājās tiesāšanas nianses, sajūtas tiekot godinātam Latvijas Sporta muzejā, un elites tiesneša ikdienā.

Video: Gints Antrops: Aizbrauca ciemos... tika pie līguma ar Eirolīgas čempioni (15) 16.03.2017 10:01

Uz Itāliju aizbraucis ciemos pie meitenes bez domām par basketbolista karjeru, palika šajā valstī 14 gadus un kļuva par profesionālu basketbolistu, kurš Itālijā nospēlējis lielāko daļu savas karjeras - tas ir Gints Antrops. "Luka Banki ir viens no labākajiem treneriem, kāds man bijis. Bet savā ziņā viņš mani arī noraka..." uzbrucējs atceras sadarbību ar vienu no šā brīža Itālijas top treneriem. Pirms nepilniem trim gadiem Gints atgriezās dzimtenē, lai uzspēlētu kopā ar brāli Liepājas komandā, bet pirms šīs sezonas pievienojās dzimtās pilsētas Ogres komandai ar domu - kur esmu sācis basketbola gaitas, tur tās arī jānoslēdz. Un tad šīs sezonas vidū Gints, kuram maijā apritēs 35, pieņēma "VEF Rīga" piedāvājumu un karjeras nogalē ticis pie iespējas spēlēt vienā no Eiropas spēcīgākajām līgām pret tādiem grandiem kā CSKA. Sarunā ar Andreju Siliņu basketbolists, kuram ir arī Itālijas pilsonība, atceras savas gaitas Itālijā, skaidro atgriešanos mājās un krasās kultūras atšķirības, kā arī atzīst - šāds negaidīts pavērsiens karjeras beigās devis jaunu izaicinājumu un ambīcijas mēģināt sevi apliecināt augstākā līmenī, nekā tas jebkad iepriekš bijis iespējams.

Sarunas ilgums: 54 minūtes

Video: Gražulis par sezonu, basketbola gaitu vēlo sākšanu, Ventspili (8) 27.01.2017 16:37

Sezonas pirmajā mēnesī Andrejs Gražulis bija viens no, ja ne pats labākais "Ventspils" spēlētājs, taču salauztā kāja mačā pret "Barons kvartālu" liegusi Andrejam spēlēt jau ilgāku laiku. Lai gan konkrēts atgriešanās laiks netiek publiski prognozēts, jūtams, ka tas varētu notikt salīdzinoši drīz. Sarunā ar Andreju Siliņu Gražulis stāsta par sezonas pirmo pusi un kā komandas sniegums izskatās no malas. Tāpat Andrejs atceras, kā salīdzinoši ļoti vēlu sācis spēlēt basketbolu, atceras bērnību lielajā ģimenē, lasa "indīgos komentārus" un atbild uz jautājumiem par "Ventspils" kluba vēstures faktiem.

Sarunas ilgums: 38 minūtes

Video: Meiers par VEF un Ventspili, atmosfēru Vācijā un piezīmju problēmu (8) 13.01.2017 16:51

Jau sestdien "Olybet" Latvijas Basketbola līgā (LBL) pirmoreiz šajā sezonā norisināsies "Ventspils" un "VEF Rīga" duelis. Pirms tā Andrejs Siliņš uz sarunu aicināja vienu no VEF komandas līderiem Mārtiņu Meieru, kurš 25 gadu vecumā aizvada savu labāko sezonu karjerā. Tiesa, pats Mārtiņš to nesauc par pārsteigumu, bet loģisku soli uz priekšu savā attīstībā. Abi pārrunāja Mārtiņa līdzšinējo karjeru "Ventspilī", VEF, īsu brīdi arī Liepājā. Mārtiņš atcerējās savu pagaidām vienīgo sezonu ārzemēs, kā arī debiju Latvijas valstsvienībā.

Sarunas ilgums: 75 minūtes

Video: Veterāns 24 gadu vecumā: Edmunds Dukulis un viņa raibās gaitas (6) 10.10.2016 13:12

Sākusies jaunā klubu basketbola sezona un, kamēr komandas turpina ieskrieties, Andrejs Siliņš uz sarunu aicināja bijušo Latvijas jaunatnes izlašu līderi Edmundu Dukuli, kurš savas gaitas profesionālajā basketbolā tā īsti nemaz neuzsāka. 24 gadu vecumā Edmundam bijusi veterāna cienīga pieredze - astoņi Latvijas jaunatnes čempiontituli, četri Eiropas jaunatnes čempionāti un dalība pasaules U19 čempionātā, uzspēlējis "VEF Rīga" un "Liepājas Lauvu" komandās, Itālijas pilsētā Kantu trenējies pie viena no šobrīd labākajiem Eirolīgas treneriem Andrea Trinkjēri, kāda amatieru turnīra dēļ nācies izlaist pirmo gadu ASV koledžu basketbolā, bet uzspēlējis Boisas štata un Seintleo universitātēs, kur arī apguvis augstāko izglītību, ko šobrīd izmanto darbā starptautiskā uzņēmumā.

Intervijas garums: 67 minūtes

Video: Pleinics: "Runājām arī ar Vecvagaru" (6) 25.09.2016 10:19

Basketbola kluba "Ventspils" valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics intervijā Sportacentrs.com atskatās uz šovasar paveikto komandas komplektācijas darbu pirms jaunās sezonas, kurā ventspilnieki startēs ne tikai Latvijas čempionātā, bet arī FIBA Čempionu līgā.

Video: Laksa par Valmieru, piedāvājumu no ČL, pumpēšanos pie Kurtinaiša (7) 15.11.2016 12:05

Mārtiņš Laksa oktobrī tika atzīts par Baltijas līgas vērtīgāko spēlētāju, bet šobrīd rokas savainojuma dēļ nevar doties laukumā. Šajā laikā basketbolists atrada laiku sarunai ar Andreju Siliņu par "Valmieras/Ordo" sarežģīto sezonas sākumu, piedāvājumiem no "VEF Rīga" un kādas komandas FIBA Čempionu līgā, atrādīšanos Bilbao un citiem pieturas punktiem līdzšinējā karjerā.

Sarunas ilgums: 47 minūtes

Video: Pirmā alga: Cik var nopelnīt Itālijas zemākajās līgās? (3) 19.03.2017 20:00

Piedāvājam rubriku no Andreja Siliņa sarunas ar Gintu Antropu, kurā "VEF Rīga" uzbrucējs atklāj, kādā veidā nopelnījis pirmo naudu basketbolā, kad kāds treneris viņu ļoti vēlējies redzēt savā Itālijas komandā.

Pilna intervija ar Gintu Antropu skatāma šeit: Gints Antrops: Aizbrauca ciemos... tika pie līguma ar Eirolīgas čempioni

Video: Rolands Šmits par sezonu, Uzlecošās zvaigznes titulu, izlasi (9) 11.07.2017 11:36

Rolands Šmits jau 16 gadu vecumā pameta dzimteni, lai dotos uz Spāniju, izmantojot "Fuenlabrada" piedāvājumu augt un attīstīties Spānijas basketbola vidē. 207 centimetrus garais spēlētājs pagājušajā sezonā kļuva par ULEB Eiropas kausa Uzlecošās zvaigznes titula ieguvēju, bet vasaras pirmajā mēnesī atrādījās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubiem. Palicis neizvēlēts draftā, Rolands sarunā ar Andreju Siliņu atskatās uz nesenajiem notikumiem un aizvadīto sezonu, kā arī atklāj to, kāpēc viņam vienmēr bijis svarīgi pārstāvēt Latviju arī visos Eiropas jaunatnes čempionātos.

Sarunas ilgums: 46 minūtes

Video: Pirmā grāmata par Kristapu Porziņģi - "Brālis" (19) 12.10.2016 23:49

12. oktobrī atvēršanas svētkus piedzīvoja Jāņa Porziņģa un Armanda Pučes jaunā grāmata "Brālis" - abi autori Sportacentrs.com stāsta par grāmatas radīšanu! "Ja kāds puika varēs sev no šīs grāmatas paņemt kaut divus teikumus - arī tam būs vērtība," atzīst Jānis Porziņģis. Savukārt Armands Puče velk paralēles ar Arvīda Saboņa fenomenu un tā ietekmi Lietuvā.

Video: Pirmā alga: Peiners atceras savu tiesneša "karjeru" 25.01.2017 13:34

Sportacentrs.com interviju rubrikā "Pirmā alga" Žanis Peiners atceras, kā nopelnījis pirmo naudiņu savā dzīvē. Tāpat Žanis stāsta par pirmajām algām jau kā basketbolistam un atklāj, kādā gadījumā izmaksājis komandas pasākumu.

Pilna intervija ar Peineru skatāma šeit: Peiners par grieķiem, pirmo algu, trako Saloniku derbiju

Video: Butjankovs par izlaušanās sezonu Liepājā, jauno klubu, labdarību (21) 25.07.2017 17:55

Spēka uzbrucējs Artjoms Butjankovs pagājušajā sezonā kļuva par Latvijas Basketbola līgas (LBL) progresējušāko spēlētāju - sarunā ar Andreju Siliņu spēka uzbrucējs atceras sezonu "Liepājas/Triobet" rindās un spēlēšanu Agra Galvanovska vadībā, stāsta par nākamās darba vietas izvēli un atklāj, kāpēc atteicis Latvijas čempionvienības piedāvājumam. Butjankovs atceras pirmos soļus basketbolā, kas savulaik nomainījis sporta dejas, pirmo treniņu un pirmo danku, pārcelšanos uz Rīgu vidusskolas laikā. "Mamma saka - tas, ka visu laiku meklēju izaicinājumus dzīvē, var būt problēma, bet es domāju - ja tie nāk dabiski, tas ir forši," Artjoms saka par savu raksturu, kas ļāvis daudz paveikt ne tikai basketbola laukumā savā labā, bet arī ārpus tā sabiedrības labā.

Sarunas ilgums: 49 minūtes

Video: Janičenoks par valstsvienību, 7 sezonām Latvijā, vēlmi atgriezties Itālijā (21) 19.07.2017 10:15

Kristaps Janičenoks 34 gadu vecumā ir viens no pieredzējušākajiem Latvijas valstsvienības basketbolistiem - ar veselīgu humoru par savu vecumu sarunā ar Andreju Siliņu Kristaps stāsta par to, kā atšķiras ierašanās valstsvienības treniņnometnē pirms diviem, pieciem vai desmit gadiem. "Atbraucu mājās, ieslēdzu televizoru un Pentagons deg. Dienu iepriekš tam garām vēl skrēju krosiņu..." Kristaps atceras 11. septembra notikumus rubrikā "Bērnības (Jaunības) atmiņas". Pēdējās septiņas sezonas pavadītas "VEF Rīga" un "Ventspils" rindās, un tās nesušas pilnu emociju gammu - izcīnīti trīs Latvijas čempiontituli, saplēsta Ahileja cīpsla... Basketbolists atzīst, ka ilgojas pēc Itālijas, kur labprāt atgrieztos, lai turpinātu savu spēlētāja karjeru, norāda uz lietām, kas būtu nepieciešamas, lai arī Latvijas klubu basketbolā sasniegtu ko lielu. Kristaps atklāj, ka šis Eiropas čempionāts viņam būs pēdējais starts Latvijas valstsvienības kreklā. "Man patīk spiediens un ažiotāža. Tā ir daļa no sporta - patiesībā tas ir pats labākais sportā," spēlētājs norāda, ka īpašā uzmanība pirms šī gada čempionāta viņu nevis baida, bet tieši motivē.

Sarunas ilgums: 51 minūte