Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

Ungāriem nepatīk uzņemšana, "Ventspili" priecē komanda

Pēteris Neimanis, VB
Pēteris Neimanis, VB

Ungāriem nepatīk uzņemšana, "Ventspili" priecē komanda
Matiass Zolners. Foto: fiba.basketball

Pēc FIBA Eiropas kausa spēles Ventspilī viesu no Ungārijas galvenais treneris vairāk runāja par mājinieku nespēju pienācīgi uzņemt šādas spēles, kamēr pašus mājiniekus priecēja visas komandas ieguldījums panākuma izcīnīšanā un sasniegtais ceturtdaļfināls.

Arturs Rubenis-Visockis, BK “Ventspils” galvenais treneris: “Paldies spēlētājiem par ļoti lielu atdevi laukumā, lai arī varbūt brīžiem mums ne viss sanāca. Pirms spēles runājām par to, ka abas komandas viena otro jau ļoti labi zina, ir jau arī uzkrāts video materiāls un mums arī bijusi viena savstarpējā spēle. Tāpēc gala iznākumu vairāk izšķir ne tik daudz taktiskās lietas, bet enerģija, pašatdeve un koncentrēšanās visas spēles garumā. Koncentrēšanās kaut kādā brīdī nedaudz pazaudējām un mača beigās ļāvām viņiem atgūt pārliecību, tomēr paši spējām izlabot kļūdas un nonākt līdz mums vēlamajam rezultātam. Paldies ikvienam, kurš pielika tam roku. Arī līdzjutēji bija līmenī, atmosfēra bija laba un tādā ir patīkami spēlēt. Tā kā paldies visiem un apsveicu visus Ventspilī ar šo uzvaru.”

Izslēgšanas spēles jau nodrošinātas, kāds būs mērķis atlikušajām divām otrā posma spēlēm?
“Protams, mums ir prieks, ka jau esam nodrošinājuši izslēgšanas spēles, tas tiešam ir panākums, taču mēs gribam arī iet tālāk. Lai ietu tālāk, jāspēlē arvien labāk. Pirms uzvaras Tallinā un šī panākuma mums bija tāds grūts posms, kad vairākas spēles zaudējām par dažiem punktiem. Šobrīd mēs esam ceļā uz to, lai pārkostu šo garozu un atkal sāktu uzvarēt vismaz par dažiem punktiem. Sniegums jāuzlabo no spēles uz spēlei, turklāt šie pēdējie divi mači mums būs izbraukumā, kas nebūs viegli. Gatavosimies maksimāli nopietni, nedomājot, vai kaut kas ir nodrošināts, vai nē. Galu galā, ar Ainaru jāpacīnās, bet mēs ļoti ceram, ka tā būs cīņa par pirmo vietu grupā.”

Nespēlēja Čavars. Kāds bija iemesls un kādas ir prognozes par viņa atgriešanos?
“Prognozes jāprasa ārstiem, bet viņi, kā parasti, runā par divām nedēļām (Smaida). Ceram, ka viņš drīz būs atpakaļ. Gan citas spēles, gan arī šodienas protokols rāda, ka reizēs, kad kāds ir ārā, atrodas kāds, kurš var viņu aizstāt. Šodien pēc punktiem un visa cita redzam, ka tā bija komandas uzvara. Protams, žēl, ka Čavara nebija, bet prieks, ka arī bez viņa mēs izcīnījām uzvaru.

No tā, ka nebija Čavara un Zaķi vajadzēja mainīt ar kādu citu spēlētāju, mainījās arī spēles zīmējums?
Protams, manījās. Vispirms jau mainījās izmērs, kādā varējām būt laukumā, taču spēles stilu šādos gadījumos cenšamies nemainīt. Šajā reizēs vienmēr ir jautājums, vai mums pielāgoties pretiniekam, vai lai pretinieks pielāgojas mums? Šādas situācijas mums palīdz variēt ar basketbolu, kādu spēlējam, nemainot pamatus, bet tikai nianses. Piemēram, šodien ar lielu enerģiju spēlē ienāca Linards Jaunzems un guva tādus darba punktus, kas bija svarīgi. Būtu Čavars, tad viņu mainītu tikai ar , bet Linards pie centra pozīcijas netiktu, taču tajā viņam izrādījās ātruma priekšrocības. Tā kā dažkārt tā nav trenera gudrība, bet apstākļu sakritība, kas beigās izvēršas ļoti labi.

Jau pirms mača viesi sūdzējās par uzņemšanu, izsakot neapmierinātību arī par zāli, par līdzjutējiem, kas atrodas un trokšņo pārāk tuvu un izteica citas pretenzijas. “Egis Kormend” galvenais treneris Matiass Zolners pretenzijas iekļāva arī savā pēcspēles komentārā: “Ventspilnieki šodien nospēlēja daudz labāk un tāpēc bija pelnījuši šo uzvaru, bet es vēlos pateikt arī kaut ko par lietām, kas šī vakara spēli neietekmēja tieši. Uzskatu, ka mēs visi esam liela basketbola ģimene un mums jārūpējas par basketbola popularizēšanu visā Eiropā. Taču tas, kāda bija uzņemšana šeit Ventspilī, bija pat aizvainojoši. Tas nedara godu ne Latvijas, ne Ventspils basketbolam. Saprotu, ka ne treneri, ne spēlētāji tur neko darīt nevar, tāpēc vēlu viņiem veiksmi. Komanda spēlē labu basketbolu un es ceru, ka viņi vēl tiks pie daudz uzvarām.”

Ronalds Zaķis, BK "Ventspils" centrs: “Bija skaidrs, ka šīs spēle nebūs viegla, jo tāda nebija arī pirmā spēle, bet mēs ļoti smagi gatavojamies un arī pirms mača ģērbtuvēs bija jūtams, ka visi ir noskaņojušies. Līdz ar to arī lielu problēmu nebija, par ko liels prieks. Paldies arī līdzjutējiem, kas bija atnākuši un atbalstīja mūs.”

Vai ungāri, salīdzinājumā ar pirmo spēli, bija sagatavojuši kādu pārsteigumu, vai spēlēja to pašu spēli?
“Viņi spēlēja to pašu spēli, tikai mums izdevās apturēt viņu līderi Varnado, kurš pirmajā mačā mums daudz meta iekšā, arī trīspunktu metienus. Spēle bija tāda pati, tikai pirmajā Varnado mums meta iekšā, bet, tiklīdz mums izdevās viņu noturēt, sanāca arī palielināt pārsvaru.”

Pirmajā puslaikā viesi bieži tika pie atkārtotiem metieniem, ko arī realizēja, bet otrajā tādu jau bija mazāk. Pamainījāt kaut ko savā spēlē, lai tā notiktu?
“Mūsu treneri deva signālu, ka par daudz ir tādu metienu un punktu, tāpēc, nenovēršoties no spēles plāna, sākām vairāk tam pievērst uzmanību. Viņi mērķtiecīgi gāja pēc šīm bumbām, jo nevarēja iemest no distances, tāpēc punktus vajadzēja gūt citādāk, un mums vajadzēja to ierobežot.”

Čaba Ferencs, “Egis Kormend” kapteinis: “Vispirms jāapsveic “Ventspili” ar šo uzvaru. Mums šīs spēle nebija veiksmīgi jau no paša sākuma. Mēs pieļāvām pārāk daudz kļūda, sevišķi mača pirmajā daļā, un arī mūsu snaiperiem neizdevās trāpīt savus metienus. Vairs nevaram iekļūt nākamajā posmā, bet mums atlikušas vēl divas spēles, kurās noteikti pacīnīsimies par uzvarām.”

  +1 [+] [-]

, 2020-01-22 23:58, pirms mēneša
Te ir Ventspils, kā vairs nav Lemberga, tā nav siltas sagaidīšanas. 😂

  +1 [+] [-]

, 2020-01-23 00:10, pirms mēneša
NU zin, paši jau arī nekādā Medisonā nespēlē

  +1 [+] [-]

, 2020-01-23 08:59, pirms 4 nedēļām
Par ko ir šis neapmierinātā ungāra komentārs? Zālē bija caurums grīdā, vai tieši viņam uz muguras pūta vēsu gaisu? Nē, nopietni, kas zinās teikt par ko ir stāsts? Ja par faniem - tad tas ir smieklīgi, kur grib, tur sēž.

     [+] [-]

, 2020-01-23 09:22, pirms 4 nedēļām
Avatars rakstīja: Par ko ir šis neapmierinātā ungāra komentārs? Zālē bija caurums grīdā, vai tieši viņam uz muguras pūta vēsu gaisu? Nē, nopietni, kas zinās teikt par ko ir stāsts? Ja par faniem - tad tas ir smieklīgi, kur grib, tur sēž.
Divi līdzjutēji pēc spēles sākuma aizgāja uz tribīņu pretējo pusi, laikam ungāriem nepatika, ka aiz viņu soliņa bungo. Esot pretenzijas bijuša, ka pārāk tuvu sēž soliņiem līdzjutēji, lai gan ungāri paši apakšā sēdēja Laikam arī prasīja nojumes virs rezervistiem un tādā garā. Austrietis no Ungārijas sajutās basketbola lielvaras ādā

     [+] [-]

, 2020-01-23 10:50, pirms 4 nedēļām
onkols rakstīja: Divi līdzjutēji pēc spēles sākuma aizgāja uz tribīņu pretējo pusi, laikam ungāriem nepatika, ka aiz viņu soliņa bungo. Esot pretenzijas bijuša, ka pārāk tuvu sēž soliņiem līdzjutēji, lai gan ungāri paši apakšā sēdēja Laikam arī prasīja nojumes virs rezervistiem un tādā garā. Austrietis no Ungārijas sajutās basketbola lielvaras ādā
Skaidrs. Bet gaiss zālē bija īstais? Nebija saskābis, īstā konsistence? :-)