Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Dženija Bučeka kļūst par otro sievieti – pilna laika NBA treneri

Dženija Bučeka kļūst par otro sievieti – pilna laika NBA treneri

Dženija Bučeka
Foto: NBA

117:115

Suns - Kings

106:114

Kings - Pelicans

83:110

Kings - Wizards

Basketbola klubs "Sacramento Kings" piektdien, 20. oktobrī, nolīga bijušo WNBA treneri Dženiju Bučeku (Jenny Boucek) par spēlētāju attīstības treneri.

Bučeka kļuva par otro sievieti, ar kuru NBA komanda noslēgusi pilna laika līgumu. Pirmgājēja bija Bekija Hemona (Becky Hammon), kura ceturto sezonu sezonu strādā Dāvja Bertāna pārstāvētajā “San Antonio Spurs” vienībā un palīdz galvenajam trenerim Gregam Popovičam.

“Gadu gaitā mani ceļi vairākas reizes krustojās ar “Kings” treneri Deivu Džorgeru (Dave Joerger),” teica 43 gadus vecā Bučeka. “Jūtu, ka mums ir daudz kopīga, jo abi agri sākām trenēt profesionāļus. Uzturējām kontaktu un atbalstījām viens otru. Pāris reižu klātienē novēroju Sakramento treneru darbu un sadarbība pārauga jaunā kvalitātē.”

Kalifornijas galvaspilsētas klubā divas sezonas (2015-2017) nostrādāja Nensija Libermana (Nancy Lieberman), tai skaitā pirmo gadu darbojoties Džordža Kārla vadībā. Viņai nebija pilna laika līgums ar komandu.

"Pazīstu Dženiju kā talantīgu basketbola treneri ar atjautīgu prātu," teica Džorgers. "Viņas spēja iemācīt pamatlietas (fundamentals) un attīstīt talantus būs ieguvums mūsu jauno spēlētāju kodolam."

Sakramento bilance pērn bija 32-50. Komandā ir vēl divi spēlētāju attīstības treneri – Lerijs Lūiss (Larry Lewis) un Fils Riči (Phil Ricci). “Kings” basketbolistu vidējais vecums ir 25,47 gadi, kas atbilst līgas vidusmēram.

Bučeka no 2007. līdz 2009. gadam bija WNBA kluba “Sacramento Monarchs” trenere. Trešās sezonas vidū viņa tika atlaista, 81 spēlē ar komandu iekrājot bilanci 40-41. “Monarchs” tajā pašā sezonā izjuka, jo īpašniekiem – Malūfu ģimenei – tobrīd bija finanšu problēmas.

Bučekas karjeras nozīmīgākā daļa saistās ar “Seattle Storm” vārdu. No 2003. līdz 2005. gadam un vēlāk no 2010. līdz 2014. gadam viņa bija Sietlas galvenā trenera palīdze, šajā laikā nopelnot divus WNBA titulus. Sekoja divarpus sezonas (2015-2017) kā galvenajai trenerei, līdz 12. augustā viņa tika atlaista (uzvaru un zaudējumu attiecība 36-58).

Studiju gados Bučeka pārstāvēja “University of Virginia” komandu (1992-1996), sacenšoties “Atlantic Coast Conference”. Viņa spēlēja WNBA dibināšanas sezonā (1997), pārstāvot Klīvlendu, bet 1999. gadā kļuva par “Washington Mystics” galvenā trenera asistenti.

2006. gadā Bučeka skautinga jautājumos palīdzēja NBA klubam "Seattle Supersonics" (vēlāk klubs pārcēlās uz Oklahomsitiju un ieguva “Thunder” vārdu). Par savu aizbildni viņa uzskata bijušo NBA treneri Ronu Rotšteinu (Ron Rothstein), pie kura strādāja no 2000. līdz 2002. gadam, trenējot “Miami Sol” vienību.

“Esmu daudz sazinājusies ar NBA vīriem, kuri dalījās informācijā ar mani,” teica Bučeka. “Kad “Storm” mani atlaida, vairāki NBA draugi pacentās mani uzrunāt. Izvēlējos pavadīt laiku Deiva un viņa palīgu sabiedrībā. Vēlāk ierados uz “Kings” treniņnometni.”

"Šī ir aizraujoša iespēja. Nejūtu īpašu atšķirību starp NBA un WNBA tajā, kā iemācīt dažādas lietas. NBA ir loģistikas atšķirības – lielāka organizācija ar lielāku personālu. Attiecībā uz spēli trenera darbs ir tāds pats. Vīri bija ļoti pretīmnākoši."

Izmantotie resursi:
Sacramento Kings hire Jenny Boucek as NBA's...

Tev jābūt autorizētam,