Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Laksa reģistrējusies transfēru portālā, var pievienoties citai NCAA skolai

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Laksa reģistrējusies transfēru portālā, var pievienoties citai NCAA skolai
Kitija Laksa spēlē pret ASV izlasi. Foto: FIBA

Kitija Laksa pēc bakalaura grāda iegūšanas "South Florida" universitātē reģistrējusies NCAA transfēru portālā, iegūstot iespēju pievienoties citai augstskolai un, iespējams, vēl gadu pavadīt studentu basketbolā.

Latviešu spēlētāja varēja vēl vienu gadu spēlēt Tampā vai arī – pēc savainojuma sadziedēšanas – sākt profesionālo karjeru. Ceturtdien, 16. maijā, Laksa emocionāli atvadījās no “South Florida”, tomēr nelika punktu studentu basketbola gaitām.

Simtiem pirmās divīzijas spēlētāju katru vasaru maina skolas, tiesa, parasti tas notiek pēc pirmā vai otrā studiju gada. Laksa arī nolēmusi izmantot iespēju, reģistrējoties NCAA transfēru portālā. Pēc reģistrēšanās spēlētāja var izskatīt piedāvājumus un izvēlēties piemērotāko variantu.

Laksa kļuvusi par ceturto “South Florida” spēlētāju, kura šosezon reģistrējusies transfēru portālā. Makeila Kestnere un Janeta Rozentāle transfēram pieteicās 12. aprīlī, savukārt 18. maijā par līdzīgu soli paziņoja starta piecinieka spēlētāja Alisa Reidere (Alyssa Rader).

Rozentāle sekmīgi veica pāreju un 30. aprīlī pievienojās “Florida Atlantic” universitātei. Ja Laksa pievienosies citai pirmās divīzijas skolai, viņai būs nepieciešama brīvlaišanas vēstule no NCAA. Zināms, ka latvietes reģistrēšanās pāreju portālā izraisījusi lielu treneru interesi.

“South Florida” galvenais treneris Hosē Fernandess nekomentēja ziņas par Laksas reģistrēšanos transfēru portālā.

Izmantotie resursi:
https://www.tampabay.com/sports/usf...