Jaunais amerikāņu elks – Buba Sterlings
Ziemeļamerikas profesionālajā sportā jaunie talanti, kuriem paredz izcilāko sporta veida pārstāvju sasniegumus, parādās visai bieži, daži šīs cerības attaisno, daži nē, taču šajās dienās ASV cītīgi seko kaut kam patiešām ievērības cienīgam un unikālam.
Buba Sterlings, jeb īstajā vārdā Dereks Sterlings īstenībā ir parasts 18 gadus vecs jaunietis, kurš mācās Gārdner-Edžertonas (Kanzasa) vidusskolā un pārstāv skolu sporta sacensībās – beisbolā un amerikāņu futbolā. Taču laikā, kad MLB sezona norit pilnā sparā, NFL funkcionāri cīnās par jaunu kolektīvo līgumu, bet NBA un NHL notiek fināli, tieši par šo jaunieti raksta visi vadošie Ziemeļamerikas sporta portāli. Tātad laikam nav vis Buba, kā saka ASV, "vidējais Džo"?
Nav gan. Sterlings lielo troksni ap sevi sacēla pavisam vienkārša iemesla dēļ, proti, viņam šajās dienās notiekošajā MLB draftā paredz TOP-10 izvēli. Kā paredz beisbola eksperti, tad Buba kā ārējās līnijas aizsargs ir spēlētājs, kādi parādās ļoti reti un viņam, protams, paredz superzvaigznes cienīgu karjeru. Taču tā ir tikai viena medaļas puse, jo tāpat Dereks ir viens no labākajiem sava vecuma amerikāņu futbola saspēles vadītājiem visā valstī. Un arī šajā sporta veidā jaunietim paredz spožu karjeru. Vēl tikai jāpiebilst, ka Bubam neslikti veicās arī ar basketbola spēlēšanu, taču profesionālā līmenī šo sporta veidu viņš nedomā spēlēt.
Savukārt par beisbolu un amerikāņu futbolu domā. Un šim procesam arī seko līdzi visa valsts. Starlings jau ir piekritis spēlēt Nebraskas universitātes "Cornhuskers" (tieši to pašu, ko savulaik absolvēja Kārlis Ulmanis un Kriss Holts) komandā. Kā galvenais iemesls šādai izvēlei bija tieši tas, ka augstskolas treneri atļāva jaunajam talantam trenēties abos sporta veidos, taču tas nenozīmē, ka viņš arī patiešām spēlēs šajā skolā, jo šodien viņu var izvēlēties MLB drafta pirmajā desmitniekā un piedāvāt visai vilinošu daudzmiljonu līgumu. Tieši tāpēc arī Ziemeļamerikā tiek uzdots jautājums – ko Buba izvēlēsies spēlēšanu "Big Ten" kaonferencē (un, visdrīzāk, futbolista karjeru) vai lielo naudu (dos priekšroku beisbolam) ("Big Ten of Big Money").
Dereks Sterlings jau pašlaik tiek salīdzināts ar leģendāro beisbolistu Deivu Vinfīldu, kurš savas koledžas karjeras laikā spēlēja beisbolu, amerikāņu futbolu un basketbolu, bet beigu beigās tika draftēts trīs dažādu sporta veidu četrās līgās – MLB, NFL, NBA un ABA. Taču neskatoties uz to, Vinfīlds izvēlējās beisbolista karjeru un iesaka to pašu darīt arī Bubam, kā argumentus minot ilgāku profesionāļa karjeru, iespēju nopelnīt vairāk naudas un pārējos labumus, ko spēlētāji saņem pēc karjeras beigām.
Jāpiebilst, ka viens no pašreizējiem MLB vadošajiem spēlētājiem, ķērājs Džo Mauers savulaik arī bija līdzīgas izvēles priekšā – profesionālā beisbola karjera vai četri gadi koledžā (Floridas Valsts univ.). Viņš, kā jau nojaušams, izvēlējās kļūt par beisbolistu un pagājušogad spēlētājs ar Minesotas "Twins" noslēdza astoņu gadu līgumu par 184 miljoniem ASV dolāru. Šis fakts, neapšaubāmi, arī liks aizdomāties Derekam. Turklāt, nevar nepieminēt arī faktu, ka viens no jaunā talanta padomdevējiem ir neviens cits kā Skots Bora – beisbola superaģents, kā viņu jau ir paspējuši nodēvēt gan žurnālisti, gan komandu īpašnieki, t.i., aģents, kurš vienmēr panāk maksimālo labumu (līguma summu) saviem klientiem. Droši vien arī šajā jaunietī Bora saskata savu klientu un līdz ar to arī iespēju labi nopelnīt.
Bubbas Sterlinga gadījums ir tik lielā mērā pārņēmis ASV, ka pat viens no pasaules lielākajiem sporta portāliem ESPN ir atvēlējis speciālu nodaļu savā Internet lapā, lai sekotu Bubas izvēlei. Tāpat šajā nodaļā ir publicēti arī daži ieteikumi, ko jaunajam talantam dod jau slavu sasnieguši profesionālie atlēti, taču jāpiebilst, ka šie ieteikumi ir visai neviennozīmīgi, t.i., viedokļi dalās. Un tie dalīsies līdz pats Dereks paziņos ko tad viņš izvēlas.
Taču jāsaka, ka šis gadījums nav tikai par viena spēlētāja, jaunā talanta izvēli, t.i., ko 18 gadīgs vidusskolnieks izvēlēsies – futbolu vai beisbolu, bet gan par visu ASV sporta sistēmu kopā. Nauda pret izglītību, studentu dzīve pret profesionāļa ikdienu utt. Tas ar ko sportisti saskaras ik gadu, tikai dotajā gadījumā viena atlēta personā. Viņam ir jāizvēlas tie noteikumi, pēc kuriem viņš veidos savu karjeru tālāk, zinot, ka atpakaļceļa īstenībā arī nebūs.
[+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Rons Deins, Kriss Veinkī (starp citu, pēc neveiksmīgas beisbolista karjeras, t.i., mētāšanās ma zemākajām līgām, iestājās augstskolā un tika NFL), Eriks Kraučs, Džeisons Vaits - tie visi ir spēlētāji, kas pēdējos 12 gados tikuši pie Heismana, bet vairāk nespēlē (atskaitot Deinu, visi - QB).
Un es arī neteikšu, ka Mets Leinarts vai Trojs Smits ir NFL stāri (lai neteikt, ka viņi ir dziļi rezervisti).
Tam pašam Timam Tībovam, pēdējo gadu NCAA superstāram ir vajadzīgs laiks, lai kļūtu par NFL QB. Un nemaz vēl arī nav zināms, vai par tādu viņš arī kļūs.
Koledžas futbols ir koledžas futbols, tā ir pilnīgi cita spēle ar saviem noteikumiem un patiesībām, tāpēc veiksme NCAA nebūt ne vienmēr transformējas veiksmīgā NFL karjerā.
[+] [-]
[+] [-]
Situācijas asumu vislabāk pierāda tas fakts, ka par pilnīgi "zaļu" un sevi nepierādījušu/neparādījušu saspēles vadītāju (Kevinu Kolbu) komandas ir gatavas plēsties līdz nemaņai.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Starp citu, bija pat veikts pētījums, ko komandai nozīmē iespēlēt jauno QB. T.i., izlaižot teorētisko pamatojumu un pievēršoties pētījumu daļas secinājumiem - jauns QB (debitants, kurš startē visās spēlēs) komandai "nodrošina" pilnīgi bezcerīgu pirmo sezonu, ja viņam palīdz kāds vets, tad situācija uzlabojas līdz 8-8, bet ne vairāk.
T.i., komandas pamatīgi riskē liekot uz kādu jauno gurķi (bet nu tagad visi, kas uz [Spānijas?] gurķiem liek, riskē ). Tomēr, nekas cits neatliek, jo nav jau alternatīvu. Pēdējo gadu "jaunie un perspektīvie" savas karjeras drīzāk var skatīt UFL griezumā (labākajā gadījumā, sliktākajā - NFL rezervists).
[+] [-]
Kolbs jau nav galīgi zaļš un nepierādījis sevi. Tāpēc jau arī ir tas lielais pieprasījums. Viņš kā rezervists parādīja, ka ir labs QB, kad Viks satraumējās. Tādus cenšas pārvilināt vājākās komandas. Kesels ir labs piemērs. Tie, kas dažus gadus pasēž uz soliņa aiz labiem QB, ir augstā vērtē.
[+] [-]
veel ,kas manupraat ietekmee sho visu QB truukumu ir traumas - ljoti daudzi ir taa saucamie injury prone speleetaaji ,kuriem ir smagas traumas veel nenospeleejot ne vienu izspeeli NFL ) un paarsvaraa tie ir pocket passeri ( franchiizes QB tipi) ar smagaam traumaam !!
[+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
Kaut gan tas pats Gaberts tuvāko sezonu laikā, manuprāt, varētu pāraugt visus šī gada draftētos un arī jau stabilus NFL stārus.
Un arī, ļoti iespējams, ka Tereles Praiors parādās kādas NFL komandas rosterī... .
Kolbs kā starteris sevi nav pierādījis (7 starti). Jā, līdz šim ir spēlējis neslikti (bet arī - tas viss uz ne tās pašas vājākās komandas fona). Jautājums pat ir ne tik par Kolbu, kā par nenormālo cīņu par viņu.
P.S. Šodien, ja nu kāds ir aizmirsis, Plaksiko Buress no cietuma iznāca.
+1 [+] [-]
[+] [-]
Lai arī cik perspektīvs nebūtu Gaberts, tomēr Jaguars nav gluži viesmīlīga komanda QB rūkijam. Nekādu vērā ņemamu ''resīveru'', tikai viens labs TE... Es baidos, ka viņam var iet smagi.
[+] [-]
Par Gabertu runājot, tad viņam Džeksonvilā ir labas iespējas attīstīties, gan strādājot ar treneriem, gan augt kopā ar komandu. Bez tam, viņiem nav vajadzības iespēlēt Bleinu uzreiz, jo ir Garārds.
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]