Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

NFL diskvalificē Hantu uz pussezonu

Juris Miņins
Juris Miņins

NFL diskvalificē Hantu uz pussezonu
Karīms Hants. Foto: AP/Scanpix

Nacionālā futbola līga (NFL) ir piespriedusi astoņu maču diskvalifikāciju Klīvlendas "Browns" pussargam Karīmam Hantam. Sods ir piešķirts par līgas spēlētāju uzvedības noteikumu pārkāpšanu.

Karīms Hants beidzot ir sagaidījis NFL lēmumu un nu viņam nav jādzīvo neziņā. Par diviem incidentiem, kuros pussargs nav rīkojies atbilstoši NFL spēlētāju uzvedības noteikumiem, līgas vadība viņu ir sodījusi ar astoņu maču diskvalifikāciju, t.i., jaunais Klīvlendas "Browns" pussargs nedrīkstēs piedalīties mačos tieši pusi no regulāras sezonas.

Atgādināsim, ka pirmais incidents norisinājās vairāk kā pirms gada, futbolista Klīvlendas rezidencē, kad sportists vispirms iesaistījās asā vārdu pārmaiņā ar kādu sievieti, bet vēlāk arī iespēra viņai. Savukārt otrais incidents norisinājās jau 2018. gada vasarā, kad viņš iesaistījās kautiņā ar kādu vīrieti.

Pēc tam kā tika publiskoti pirmā incidenta video ieraksti, ko veikušas novērošanas kameras, Kanzassitijas "Chiefs" komanda, kuru tobrīd pārstāvēja Hants, atlaida sportistu. Tiesa, lai arī 2018. gada sezonā Hants vairs nepiedalījās, jo tika atstādināts no spēlēšanas līdz līgas lēmuma pasludināšanai, bez darba viņš ilgi nepalika, jo Klīvlendas "Browns" viņam piedāvāja līgumu. Interesanti, ka klīvlendiešu ģenerālmenedžeris Glens Dorsijs savulaik strādāja "Chiefs" komandā un bija tas, kurš draftā izvēlējās Hantu.

Kā jau ir kļuvis zināms, pats spēlētājs ir pieņēmis šo sodu un neplāno to pārsūdzēt.

Atbilstoši līgas noteikumiem, pati diskvalifikācija stāsies spēkā no 31. augusta, kas nozīmē, ka Hants varēs piedalīties visos "Browns" komandas pirmssezonas pasākumos, ieskaitot pirmssezonas pārbaudes spēles.

Finansiālā ziņā pussargam šī diskvalifikācija nozīmē zaudējumus mazliet vairāk kā 300 tūkstošu ASV dolāru apmērā. Tiesa, viņa līgums paredz gan bonusus par katru aizvadīto spēli (200 tūkstoši par maču), gan citas piemaksas par labu sniegumu.

Kā arī...

- Kanzassitijas "Chiefs" ir vienojušies ar aizsardzības līnijas malējo aizsargu Aleksu Okaforu. Šis darījums ir svarīgs, jo šajā starpsezonā komanda ir atlaidusi Džastinu Hjūstonu un aizmainījusi Dī Fordu, kas bija galvenie piespēļu uzbrukumu aizsargi.

- Savukārt Ņujorkas "Giants", pēc tam kā aizmainīja Odelu Bekhemu, ir tikuši pie jauna potenciālā pirmā numura malējo uzbrucēju grupā, jo komanda ir vienojusies par Goldena Teita piesaisti uz četrām sezonām par mazliet vairāk kā 37 miljoniem ASV dolāru.

- Sarežģīti pārbūves procesi turpinās Oklendas "Raiders" rindās, jo komanda ir atlaidusi pagājušajā starpsezonā iegūto malējo uzbrucēju Džordiju Nelsonu, kā arī saspēles vadītāju Eidžeju Makaronu.

- Čikāgas "Bears" tikusi pie brīvā aizsarga Ha Ha Klintona-Diksa, kurš iepriekšējo sezonu sāka Grīnbejas "Packers", bet noslēdza Vašingtonas "Redskins" rindās.

- Visbeidzot, Tedijs Bridžvaters, par kura nākotni bija daudz un dažādu spekulāciju, tomēr, nolēmis nemainīt komandu un vienojās par sadarbības turpināšanu ar Ņūorleānas "Saints".

Izmantotie resursi:
ESPN: The Worldwide Leader in Sports