Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Latvijas junioru jauktā kērlinga izlase ar zaudējumu noslēdz turnīru Jaunatnes spēlēs

Linda Mangale
Linda Mangale

Latvijas junioru jauktā kērlinga izlase ar zaudējumu noslēdz turnīru Jaunatnes spēlēs
No kreisās: Eduards Seļiverstovs, Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane
Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Šodien, 14.janvārī Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Latvijas kērlinga izlase izspēlēja pēdējo apakšgrupas spēli jaukto komandu turnīrā. Japānas izlase pierādīja, ka ir grupas favorīte un sagādāja mūsu izlasei zaudējumu ar 9:4.

Pēdējā apakšgrupas spēlē nekas vairs neizšķīrās ne mūsu izlasei, ne Japānai, kura jau pirms šīs spēles bija nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā. Spēles ceturtais ends noteica šī mača tendenci, kad, Japānai nozogot trīs punktus, mūsu izlase nokļuva iedzinējos ar 2:7. Komandas apmainījās divu punktu guvumos, noslēdzot spēli sešos endos.

Līdz ar to Latvijas izlasei jaukto kērlinga komandu turnīrs ir beidzies, tomēr mūsu kērlingisti turpinās startu olimpiskajās spēlēs jau 18.janvārī, kad tiks noformētas jaukto pāru komandas ar citu valstu pārstāvjiem. Sastāvus uzzināsim pēc jaukto komandu turnīra.

Tā pat kā mūsu apakšgrupā Japāna un Itālija, tā arī A apakšgrupā Kanāda un Krievija kvalificējusies ceturtdaļfinālam. Savukārt B un C grupā pēdējās spēles noteiks, kuras izlases pievienosies Šveicei un Jaunzēlandei.

Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu kērlinga turnīros, kas norisinās no 10. līdz 22.janvārim Šamperī, Šveicē, pirmo reizi vēsturē piedalās arī Latvija. Vispirms mūsu jaunieši aizvadīs jaukto komandu turnīru, sacenšoties D apakšgrupā ar vēl piecu valstu izlasēm. Tikai divas labākās no grupas iekļūs šo sacensību ceturtdaļfinālā.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Ričards Vonda (skips), Ērika Patrīcija Bitmete, Anna Lasmane, Eduards Seļiverstovs, treneris Raimonds Vaivods.

Online spēļu rezultāti: https://www.lausanne2020.sport/resu...
Spēļu tiešraides: https://www.olympicchannel.com/en/s...

Latvijas izlases spēļu rezultāti:

0:7 – Čehija
0:7 – ASV
7:10 – Itālija
7:9 – Zviedrija
4:9 – Japāna

Kopvērtējums D apakšgrupā:

1. Itālija 4-4-0 Q
2. Japāna 5-4-1 Q
3. Čehija 4-2-2
3. Zviedrija 4- 2-2
5. ASV 4-1-3
6. Latvija 5-0-5

Latvijas izlase startam Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs gatavojās pateicoties SOK Olimpiskās solidaritātes programmai, piedaloties ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.