Vieglatlētikas vadītāji gaida Krievijas atgriešanos, sajūt izmaiņas mentalitātē

Vieglatlētikas vadītāji gaida Krievijas atgriešanos, sajūt izmaiņas mentalitātē

EAA prezidents Sveins Arne Hansens, SOK prezidents Tomass Bahs, IAAF prezidents Sebastians Ko
Foto: european-athletics.org

Vieglatlētikas sezona 2017

Serbijas galvaspilsētā Belgradā šajās dienās risinās Eiropas čempionāts telpu vieglatlētikā, un tur vienīgā Krievijas atlēte ir tāllēcēja Darja Kļišina, kura startē kā neitrālā sportiste. Eiropas vieglatlētikas vadītājs vēlas krievu atgriešanos un sajūt izmaiņas viņu mentalitātē. Pasaules vieglatlētikas vadītājs saskata reālu iespēju, ka novembrī Krievijas vieglatlētikas federācija varētu tikt atjaunota savās tiesībās.

Neilgi pirms Eiropas čempionāta trijiem Krievijas vieglatlētiem tika dota zaļā gaisma startēt kā neitrāliem atlētiem. Starptautiskajām sacensībām tika pielaisti trīs sportisti - krievu kārtslēkšanas pirmais numurs Anželika Sidorova, sprintere Kristina Sivakova un vesera metējs Aleksejs Sokirskis, kurš septembrī no Krimas vadības saņēma kompensāciju par nepielaišanu Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm (apmēram 27 436 eiro). Minētie trīs sportisti gan nepiedalās 3.-5. marta Eiropas čempionātā: Sivakova slimo, Sokirskis ziemā neplāno startēt, Sidorova pēc uzvaras Krievijas ziemas čempionātā atpūšas un gatavosies vasaras sezonai.

Kā jau ziņots, pavisam nesen lietu kārtību satricināja WADA paziņojums par trūkumiem Ričarda Maklarena ziņojumā un Vladimira Putina runa ar vainas atzīšanu antidopinga sistēmas nenostrādāšanā.

Eiropas Vieglatlētikas asociācijas (EAA) prezidents Sveins Arne Hansens: "Mēs vēlamies, lai Krievija atgrieztos, tas skaidrs. Redzu progresu, man ir sajūta, ka tur notikušas izmaiņas mentalitātē, īpaši pašā augstākajā līmenī. Ceru, ka viņi atgriezīsies pēc iespējas ātrāk."

Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) prezidents Sebastians Ko: "Sarežģītais lēmums, kuru mēs pieņēmām, sāk nest augļus. Ir reāla iespēja, ka novembrī Krievijas Vieglatlētikas federācija tiks atjaunota savās tiesībās. Mums jāatzīst, ka progress ir acīmredzams."

Starptautiskās antidopinga aģentūras (WADA) vadītājs Kreigs Rīdijs: "Esam iedvesmoti ar progresa pazīmēm Krievijas augstākajā politiskajā līmenī. Valsts prezidenta Vladimira Putina publiskā atzīšanās, ka viņu antidopinga sistēma nenostrādāja, ir svarīgs solis pareizajā virzienā."

Atgādinām, ka 2016. gada 18. jūlijā WADA neatkarīgās komisijas vadītājs Ričards Maklarens publiskoja ziņojumu jeb izmeklēšanas rezultātus par Krievijas dopinga programmu - valsts esot apzināti piedalījusies un kontrolējusi dopinga lietošanas piesegšanu ne tikai Soču olimpiskajās spēlēs, bet arī vasaras sporta veidos. 19. jūlijā Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS) noraidīja 68 krievu vieglatlētu pieteikumu pret IAAF, tādējādi liedzot piedalīties Rio olimpiādē. Rio spēlēs Krievijas vieglatlētiku pārstāvēja tikai tāllēcēja Darja Kļišina, kurai zaļo gaismu deva CAS.

Izmantotie resursi:
insidethegames.biz
rsport.ru
bbc.com

     [+] [-]

, 2017-03-04 17:40, pirms gada
Karot neviens negrib - labàk cīnīties ar krieviem ringā, tikai jānokonrolē, lai boksa cimdā nav paņemts svina gabals...

     [+] [-]

, 2017-03-04 21:07, pirms gada
Acīmredzot ir padarīts liels darbs aizkulisēs un rasts zināms kompromiss. Mūžīgi jau nevar visus diskvalificēt, un krievi arī saprot, ka bez vismaz kaut kādas atzīšanās neviens viņus atpakaļ neņems. Jāatrod kāds saskares punkts, lai varētu turpināt atjaunot attiecības. Bet pamatīgu kontroli vajag, citādi krievu mentalitāte ātri vien atgriezīsies bijušajās pozīcijās.

Tev jābūt autorizētam,