Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:105, Did:0, useCase: 0

Sacentīsies Latvijas un Igaunijas labākie skvošisti

Jānis Pārums

Trešdien plkst. 18.30 Zelta Boulinga centrā Rīgā norisināsies Latvijas un Igaunijas skvoša federāciju organizēts turnīrs, kurā savā starpā par ceļojošo kausu sacentīsies Latvijas un Igaunijas labāko skvoša spēlētāju komandas.

Šāds turnīrs šogad tiek organizēts pirmo reizi un plānots, ka turpmāk norisināsies ik gadu, pārmaiņus Latvijā un Igaunijā. Turnīra ietvaros sacentīsies vīriešu un sieviešu komandas, katrā attiecīgi pa četriem un diviem spēlētājiem.

Latvijas vīriešu komandu turnīrā pārstāvēs valsts pirmās raketes titula īpašnieks Aleksandrs Pāvulāns, bet pārējie spēlētāji tika noskaidroti Eiropas Komandu skvoša čemponāta nacionālās komandas dalībnieku atlasē, kas norisinājās 4. – 6. aprīlī Baltijas Skvoša institūtā. Turnīrā pret igauņiem komandā vēl startēs Arnis Tihvinskis, Kaspars Purgailis, Gunārs Priževoits un rezervē Marģers Zeitmanis. Latvijas sieviešu komandu 9. aprīļa turnīrā pārstāvēs Latvijas čempione Linda Svilāne un vicečempione Inese Zemmere.

Abu valstu komandas piedalījās 2007. gada oktobrī Rīgā notikušajā Eiropas Nāciju kausā – "European Nations Challenge Cup" (ENCC), kurā triumfēja Igaunijas vīriešu komanda, bet sieviešu komanda ierindojās 4. vietā. Latvija turnīrā izcīnija 3. vietu vīriešu un 7. vietu sieviešu komandu konkurencē. Arī iepriekšējos gados Igaunijas sasniegumi skvošā ir bijuši augstāki – Igaunijas Skvoša federācija darbojas jau 12 gadus, kamēr Latvijā federācija savu darbību uzsāka tikai 2006. gadā, igauņu spēlētāji jau daudzus gadus piedalās Somijas skvoša līgā un komandas sasniegumi jau iepriekš minētajā ENCC turnīrā ir bijuši augstāki kā Latvijai. Līdz šim Latvijai nav izdevies pārsteigt Igauniju, bet mūsu spēlētāji jau atlases turnīrā parādīja, ka ir gatavi cīnīties un uzvarēt.

"Mēs esam priecīgi, ka pirmais Latvijas un Igaunijas skvoša turnīrs norisināsies tieši Rīgā. Ņemot vērā Igaunijas komandas panākumus starptautiskos turnīros, mums ir īpašs stimuls gatavoties šai savstarpējai cīņai. Tāpēc aicinām visus Latvijas skvoša fanus un interesentus, kas vēl nav redzējuši augsta līmeņa skvošu, 9. aprīļa vakarā uz Zelta Boulinga centru atbalstīt savējos," informē Latvijas komandas kapteinis Aleksandrs Pāvulāns.

Informāciju sagatavoja:
Liene Maurīte, Latvijas Skvoša federācija

     [+] [-]

, 2011-02-21 03:03, pirms 9 gadiem
mes jau zinam, kursh uzvareja