Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Orientieristiem Jubelim un Grosbergai astotās vietas PČ atlases sacensību garajā distancē

Ints Megnis
Ints Megnis

Orientieristiem Jubelim un Grosbergai astotās vietas PČ atlases sacensību garajā distancē
Sandra Grosberga
Foto: Jānis Līgats

Latvijas orientieristi Andris Jubelis un Sandra Grosberga svētdien Līgatnē izcīnīja astotās vietas nākamajā mēnesī gaidāmā pasaules čempionāta atlases sacensībās garajā distancē, kur gan sportisti bija sadalīti divās grupās.

Tāpat kā dienu iepriekš vidējā distancē arī garajā distancē gan vīriem, gan dāmām sportisti tika sadalīti divās līdzvērtīgās grupās. Pirmajā no tām dominēja Zviedrijas, Norvēģijas un Latvijas sportisti, kamēr otrajā izteikti labāki bija šveicieši un somi.

Vīriem pirmajā grupā, kurā bija jāveic 16,1 kilometra distance ar 28 kontrolpunktiem, uzvaru svinēja septiņkārtējais pasaules čempions Ūlavs Lunnaness no Norvēģijas, kurš finišēja pēc stundas, 33 minūtēm un 46 sekundēm. Šeit astoto vietu guva Jubelis, atpaliekot par 11 minūtēm un 17 sekundēm.

Vēl pirmajā grupā 13. vietā bija Artūrs Pauliņš, kamēr attiecīgi 21., 24. un 28. vietu izcīnīja Rūdolfs Zērnis, Dāvis Dišlers un Jānis Kūms.

Tikmēr dāmām 10,6 kilometru distancē ar 21 kontrolpunktu pirmajā grupā triumfēja pasaules labākā orientieriste Tūve Aleksandešone no Zviedrijas, kura finišēja pēc stundas, 11 minūtēm un 19 sekundēm. Astoto vietu grupā guva Grosberga, atpaliekot par deviņām minūtēm un divām sekundēm.

Tāpat no Latvijas dāmām šeit 17. vietu guva Laura Vīķe, 19. vietu izcīnīja Kristīne Bertuka, 26. pozīcijā palika Līga Valdmane, bet attiecīgi 36. un 40. vietu starp 41 finišējušo dalībnieci ieņēma Irita Puķīte un Elizabete Blūmentāle.

Komandu atlases sacīkstēs piedalījās 251 sportists no 26 valstīm. Šajās sacensībās izlases sastāvu noskaidros arī Latvijas komanda, kas dalībai pasaules čempionātā varēs pieteikt 11 sportistus (sešus vīrus un piecas dāmas), bet par vietu izlasē atlases sacīkstēs Limbažos un Līgatnē cīnījās 16 sportisti. Tomēr Latvijas izlases atlases kritēriji paredz izlases veidošanu, ņemot vērā arī citus faktorus, un dalība atlasēs nav obligāta.

Pasaules čempionāts Latvijā notiks no 4. līdz 12. augustam. Dalību pasaules čempionātā šobrīd oficiāli apstiprinājušas 42 valstis, tostarp 2017. gada pasaules čempionāta medaļnieces Zviedrija, Francija, Šveice, Somija, Krievija, Ukraina, kā arī tādas valstis kā Austrālija, Brazīlija, Kazahstāna, Ēģipte, Ķīna, ASV, Korejas Republika Jaunzēlande un citas. Pasaules čempionātam pieteikti 339 sportisti (184 vīrieši un 155 sievietes), taču lielākā daļa valstu vēl nav noteikušas savu izlašu sastāvus, tāpēc daudzas komandas šonedēļ Latvijā piedalīsies atlases sacensībās, pēc kā tad kļūs zināms, tieši kuri orientieristi startēs pasaules čempionātā.

     [+] [-]

, 2018-07-08 17:57, pirms gada
Puiši, man ir nepieciešams, lai skatītāji tulkotu))
Es sāku spēlēt 5 minūtes!
Ja tas ir neērti, dodieties uz priekšu un vienkārši izskatu!
Tas ir starp kollapu >>> sisisa.tk