Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Grosberga Vecrīgā izcīna 17. vietu pasaules čempionāta sprintā

Ints Megnis
Ints Megnis

Grosberga Vecrīgā izcīna 17. vietu pasaules čempionāta sprintā
Sandra Grosberga brīdi pirms sprinta fināla starta

Latvijas orientēšanās sporta dāmu izlases līdere Sandra Grosberga sestdien Vecrīgā izcīnīja 17. vietu pasaules čempionāta sprinta sacensībās. Tikmēr vīriem labākais bija 22. vietu izcīnījušais Rūdolfs Zērnis.

Šis ir Grosbergas labākais rezultāts šajā distancē, pavisam nedaudz pietrūkstot līdz Latvijas rekordam, jo savulaik Aija Skrastiņa spēja gūt 15. vietu sprintā. Dāmu sacensības notika dažbrīd vējainos, bet sausos apstākļos, bet neilgi pirms vīru sprinta ļoti spēcīgi sāka gāzt lietus, ievērojami ietekmējot dalībnieku sniegumu.

Par pasaules čempioni sprintā dāmām ceturto gadu pēc kārtas kļuva dāniete Maja Alma, kura par 16,8 sekundēm apsteidza izcilo zviedrieti Tūvi Aleksandešoni, kamēr trešā palika Judīte Vīdere no Šveices. Zīmīgi, ka vēl pēc 3,1 kilometra priekšā bija Aleksandešone, bet nākamajos 500 metros Vīdere atguva 14 sekundes, distances noslēgumu veicot fantastiski ātri.

Grosberga vēl pēc diviem kontrolpunktiem bija 14. vietā, turpinājumā ilgstoši turējās 16. pozīcijā, bet beigās atkrita vēl par vienu vietu, uzvarētājai zaudējot minūti un 34 sekundes.

Pirms tam no rīta kvalifikāciju nespēja pārvarēt Irita Puķīte un Līga Valdmane. Sacensības kopā sāka 91 sportiste, finālu sasniedzot 45 no viņām.

Uzreiz pēc dāmu sacensībām sekoja vīru fināls, kurā triumfēja šveicietis Daniels Hubmans, finišējot pēc 14 minūtēm un 5,9 sekundēm. Viņš par nieka 1,2 sekundēm apsteidza Timu Robertsonu no Jaunzēlandes, kurš pirms pēdējā kontrolpunkta vēl bija 0,7 sekundes priekšā. Bronzu izcīnīja vēl viens šveicietis Andreass Kiburcs, kurš jau zaudēja 20 sekundes, tomēr arī pirms pēdējā kontrolpunkta bija vien piektais, lieliski veicot noslēdzošos metrus.

No latviešiem Zērnis zaudēja 59 sekundes un izcīnīja 22. vietu. No divdesmitnieka viņš atpalika par 7,4 sekundēm. Vēl attiecīgi 32. un 33. pozīcijā bija Andris Jubelis un Artūrs Pauliņš, kuri atpalika attiecīgi minūti un 17 sekundes, kā arī minūti un 22 sekundes.

Augstākā līmeņa orientēšanās sporta sacensības Latvijā notiek pirmoreiz un ilgs arī visu nākamo nedēļu. Turklāt šī ir pēdējā reize, kad pasaules čempionātā vienlaicīgi tiek aizvadītas pilsētas un meža disciplīnas. Rīt Āgenskalnā notiks sprinta stafetes, bet pēc tam sacensības pārcelsies uz Siguldu un Turaidu. Pasaules čempionātam pieteikušies 345 sportisti no 49 valstīm.

Pasaules čempionāts ir lielākās starptautiskās sacensības orientēšanās sportā. Čempionāti notiek kopš 1966. gada, un kopš 2003. gada tie risinās katru gadu. Pasaules čempionātos sacensības notiek garajā distancē, vidējā distancē,
sprintā un stafetē, kā vīriešiem tā sievietēm, tomēr šogad šāds formāts tiek aizvadīts pēdējo reizi.

Latvijas sportistu lielākais panākums ir Edgara Bertuka 2012. gada pasaules čempionātā Šveicē izcīnītās zelta un bronzas medaļas. Tā bija pirmā Latvijas un arī Baltijas valstu sportistu izcīnītā uzvara un medaļa pasaules čempionātos pēc neatkarības atjaunošanas (1989. gadā, pārstāvot PSRS, medaļu izcīnīja Alīda Ābola). 2013. gada čempionātā, kas notika Somijā, Bertuks izcīnīja vēl vienu bronzas medaļu.

2017. gada pasaules čempionātā, kas notika Igaunijā Latvijas vīriešu izlase (Andris Jubelis, Mārtiņš Sirmais, Edgars Bertuks) ieņēma 7. vietu stafetē, kamēr dāmas (Inga Dambe, Laura Vīķe, Sandra Grosberga) bija piektās, kas ir augstākais rezultāts, kādu Latvijas sasniegusi pasaules čempionātos stafetē. Individuāli labāko vietu sasniedza Inga Dambe vidējā distancē, ieņemot augsto 11. vietu.

Sacensību apmeklējums ir bez maksas, izņemot standarta ieejas maksu Turaidas muzejrezervātā uz čempionāta pēdējām divām dienām.

  -1 [+] [-]

, 2018-08-04 16:33, pirms 10 mēnešiem
pāšvaks sniegums smukulītei

     [+] [-]

, 2018-08-04 19:54, pirms 10 mēnešiem
Тяга к курению "умирает" навечно за один день если воспользоваться дедовским советом https://elbo.in/vdoh Я был заядлым курильщиком, курил больше 14 лет и пробовал бросать тысячу раз, но больше пары недель не мог продержаться, а этот метод помог - полгода не курю и не тянет!

     [+] [-]

, 2018-08-04 20:07, pirms 10 mēnešiem
Puiši, man ir nepieciešams, lai skatītāji tulkotu))
Es sāku spēlēt 5 minūtes!
Ja tas ir neērti, dodieties uz priekšu un vienkārši izskatu!
Tas ir starp kollapu >>> 18pop.tk