Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Latvijā notiks atlases sacensības pasaules čempionātam orientēšanās sportā

Andrejs Siliņš

No 4. līdz 12. augustam pirmo reizi Latvijā notiks Pasaules čempionāts orientēšanās sportā, bet gandrīz visi planētas labākie orientieristi ieradušies Latvijā jau šonedēļ, lai piedalītos komandu atlases sacensībās, kas no 6. līdz 8. jūlijam noris Limbažos un Līgatnē.

Dalību 35. Pasaules čempionātam orientēšanās sportā šobrīd oficiāli apstiprinājušas 42 valstis, tostarp 2017. gada pasaules čempionāta medaļnieces Zviedrija, Francija, Šveice, Somija, Krievija, Ukraina, kā arī tādas valstis kā Austrālija, Brazīlija, Kazahstāna, Ēģipte, Ķīna, ASV, Korejas Republika Jaunzēlande un citas.

Pasaules čempionātam pieteikti 339 sportisti (184 vīrieši un 155 sievietes), taču lielākā daļa valstu vēl nav noteikušas savu izlašu sastāvus. Tāpēc daudzas komandas šonedēļ Latvijā piedalās atlases sacensībās, pēc kā tad kļūs zināms, tieši kuri orientieristi piedalīsies pasaules čempionātā.

Atlases sacensības sprintā notiks 6. jūlijā Limbažos, bet vidējā un garajā distancē – 7. un 8. jūlijā Skaļupēs pie Līgatnes Rehabilitācijas centra. Komandu atlases sacīkstēs piedalīsies 251 sportists no 26 valstīm, tostarp arī pasaules vislabākie orientieristi, kā, piemēram, šī brīža pasaules ranga līderis norvēģis Olavs Lundanes (Olav Lundanes), ceturtajā un sestajā vietā esošie norvēģi Magne Daehli un Eskils Kinnebergs, pasaules ranga pirmajā trijniekā esošie šveicieši Matiass Kiburcs (Matthias Kyburz) un Daniels Hubmanms, piektais labākais orientierists pasaulē zviedrs Johans Runessons un citi. Tāpat cīņā par vietu savas valsts izlasē dosies arī pasaules ranga līderes - Eiropas un pasaules čempione vidējā un garajā distancē Tove Aleksandersone no Zviedrijas, pērnā gada pasaules čempione sprintā Maja Alma no Dānijas un daudzas citas.

Šajās sacensībās izlases sastāvu noskaidros arī Latvijas komanda, kura dalībai pasaules čempionātam pieteikusi 11 sportistus (sešus vīrus un piecas dāmas), bet par vietu izlasē atlases sacīkstēs Limbažos un Līgatnē cīnīsies 16 sportisti.

Par pasaules čempionātu orientēšanās sportā WOC 2018

35. pasaules čempionātā orientēšanās sportā tiks izcīnīti 10 medaļu komplekti 5 disciplīnās. Aizraujošas solās būt sprinta disciplīnas, kas notiks Vecrīgā un Āgenskalnā, bet meža distances būs Siguldas apkārtnē. Šo distanču arēnas tiks izvēlētas tā, lai sacensības būtu interesanti vērot līdzjutējiem un TV skatītājiem. Siguldā sacensību centrs būs jaunā distanču slēpošanas trase Laurenčos, bet Turaidā – Dziesmu dārzs.

Pasaules čempionāta orientēšanās sportā programma

4. augusts – Sprinta kvalifikācija – Rīga
4. augusts – Sprinta fināls – Rīga
5. augusts – Sprinta stafete – Rīga
7. augusts – Vidējā distance – Sigulda
9. augusts – Stafete – Turaida
11. augusts – Garā distance – Turaida

Informāciju sagatavoja
WOC2018

     [+] [-]

, 2018-07-04 20:24, pirms 10 mēnešiem
Puiši, man ir nepieciešams, lai skatītāji tulkotu))
Es sāku spēlēt 5 minūtes!
Ja tas ir neērti, dodieties uz priekšu un vienkārši izskatu!
Tas ir starp kollapu >>> sisisa.tk