Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

"Lokomotīve" piekāpjas līderim, Ļebedevs un Vofindens izglābj Vroclavu

"Lokomotīve" piekāpjas līderim, Ļebedevs un Vofindens izglābj Vroclavu
Lielisku maču pret Nice līgas līderi aizvadīja Maksims Bogdanovs - 15 punkti no 15 iespējamajiem.

Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komanda Polijas Nice līgas čempionāta mačā 4000 skatītāju klātbūtnē savā mototrekā ar 39:51 piekāpās līderei Tarnuvas komandai "Azoty Unia", bet Latvijas izlases līderis un Eiropas čempionāta līderis Andžejs Ļebedevs aizvadīja kārtējo sekmīgo maču Polijas Ekstralīgā - tieši viņš un divkārtējais pasaules čempions brits Tais Vofindens pēdējā braucienā izglāba Vroclavas komandu no zaudējuma Ribņikā.

Izredžu uzvarēt daugavpiliešiem nebija daudz, jo viņu sastāvā atkal bija četri juniori, kamēr viesi ieradās labākajā sastāvā. Tarnuvas komanda ir neapstrīdama Nice līgas līdere un galvenā pretendente uz tikšanu (atgriešanos) Ekstralīgā, ko viesi apliecināja arī Daugavpilī. Tiesa, mačs varēja izvērsties arī spraigāks.
Tris no sešiem pirmajiem braucieniem viesi uzvarēja ar 5:1 un panāca desmit punktu pārsvaru - 23:13. Neveiksmīgs mača sākums bija vienam no "Loko" līderiem Ķastam Puodžukam, kurš divos braucienos atveda tikai vienu punktu. Pēc 9. brauciena rezultāts bija 21:33, bet 10. brauciens varēja radīt intrigu pirms pēdējiem pieciem braucieniem - 17 gadus vecais Oļegs Mihailovs bija priekšā pieckārtējam GP posmu medaļniekam dānim Kenetam Bjerrem, abu spēkošanos izmantoja Puodžuks un izvirzījās otrajā vietā, šķita jau, ka "Loko" pāris atvedīs 5:1 uzvaru un rezultāta starpība saruks līdz 8 punktiem, taču... Pēdējā apļa sākumā Mihailovs izstājās motocikla defekta dēļ, Puodžuks bija spiests mainīt trajektoriju, lai neietriektos savā komandas biedrā un to izmantoja Bjerre - briestošais 5:1 pārtapa par 2:4... Atgūt 14 punktus piecos braucienos pret tik spēcīgu komandu nebija reāli, kaut gan daugavpilieši cīnījās līdz galam, uzvarēja abus pēdējos braucienus ar 4:2 un visā mačā piekāpās ar 39:51.
15 no 15 iespējamajiem punktiem atveda Maksims Bogdanovs, par kuru viesu treneris Pāvels Barans izteicās, ka "Bogdanovs šovakar brauca citā līgā - Ekstralīgā." Tik pārliecinoši "Makss" uzvarēja visos piecos savos braucienos. Soms Timo Lahti savā dzimšanas dienā atveda 9 punktus, vairāk tika gaidīts no Puodžuka (5), Kostigova (5) un Kurmja (1), toties jāuzteic Mihailovs, kurš atveda 4 punktus, un vēl viens 17 gadus vecais braucējs Artjoms Trofimovs, kurš palika bez punktiem, taču slavējami cīnījās un lika viesu labākajiem braucējiem trūkties.
Ar 22 punktiem 11 mačos Tarnuvas komanda ir Nice līgas līdere, pa 16 punktiem attiecīgi 12 un 11 mačos ir "Lokomotīvei" un Pilas "Polonia" komandai, pa 15 punktiem attiecīgi 10 un 11 mačos - Gdaņskas "Zdunek Wybrzeze" un Lodzas "Orzel", 13 punkti 12 mačos - Krakovas "Wanda". Spēkošanās par tikšanu četriniekā būs ļoti sīva.
Nākamais mačs "Lokomotīvei" būs 30. jūlijā Ržešuvā, bet pirms tam - 29. jūlijā - Daugavpilī risināsies Eiropas junioru komandu čempionāta pusfināls. Latvijas izlase (visi četri vakardienas mača juniori) par vienīgo ceļazīmi uz finālu spēkosies ar Zviedriju, Krieviju un Ukrainu.
Andžejs Ļebedevs, kļuvis sestdien par Eiropas čempionāta līderi, aizvadīja kārtējo sekmīgo maču Polijas Ekstralīgā - viņa rēķinā 13 punktu (visvairāk) Vroclavas "Betard Sparta" sastāvā mačā Ribņikā pret ROW, kas beidzās neizšķirti - 45:45. Mājinieki gandrīz visu maču bija vadībā, pirms pēdējā brauciena bija 43:41 viņu labā, taču 15. braucienā uzvarēja Ļebedevs, bet Vofindens par riepas tiesu apsteidza Tobiašu Musielaku un finišēja trešais - 4:2 viesu labā un 45:45 kopā.
Ekstralīgas turnīra tabulā Vroclavas komanda ar 18 punktiem 10 mačos ir pirmajā vietā.