Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Vai Andžejs Ļebedevs aizcirtīs durvis?

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Vai Andžejs Ļebedevs aizcirtīs durvis?
Andžejs Ļebedevs (pa kreisi) Eiropas čempiona titulu tik viegli neatdos...

Sestdien Daugavpils "Lokomotīves" mototrekā risināsies trešais Eiropas čempionāta finālposms spīdvejā (SEC) un tajā vēl titula īpašnieka lomā brauks Andžejs Ļebedevs. Pēc diviem pirmajiem finālposmiem viņa izredzes saglabāt titulu ir ļoti teorētiskas, tā ka atliek vien skaļi aizcirst durvis... Lai neviens necer, ka tituls tiks atdots bez cīņas.

Pagājušā sezona Andžejam Ļebedevam bija labākā viņa karjerā - Eiropas čempions, Polijas vicečempions Vroclavas "Betard Sparta" rindās, turklāt svarīgs braucējs komandas sastāvā, Zviedrijas čempions Eskilstūnas "Smederna" rindās un viens no komandas līderiem, Vācijas čempions Landshutas komandas rindās un plus vēl lielisks sniegums Latvijas izlases sastāvā Pasaules kausa izcīņā, kurā mūsējie atkal visus pārsteidza ar savu 6. vietu un izsita no sacensībām slaveno Dāniju. "Pamazām rāpjos ārā no psiholoģiskās bedres", tā Andžejs teica vienā no pēdējām intervijām. Gatavošanās sezonai bija ļoti laba, "zvaigžņu slimības" pazīmju nav ne mazāko, tehniskais nodrošinājums arī labs (kaut gan tieši šajā ziņā sezonas sākumā bija dažas problēmas un tas tikai ietekmēja pārliecību), bet braukšana - nesokas. Pēc lieliem panākumiem no tevis gaida turpinājumu, tu pats to ļoti labi apzinies, centies nepievilt, centies būt vēl labāks un - sadedz...
Andžejam neizdevās noturēties Vroclavas komandas rindās un viņš tika izīrēts Nice līgas komandai Ribņikas ROW, arī "Smederna" rindās viņš netika pieteikts vairākiem mačiem, kaut gan Elitserien čempionātā Ļebedevs brauca diezgan labi, savukārt Eiropas čempionātā katrā no pirmajiem diviem finālposmiem izdevās iegūt tikai pa 5 punktiem un ar desmit punktiem Ļebedevs kopvērtējumā ieņem tikai 14. vietu. Tagad - savā mototrekā - labs sniegums nāktu par labu vispirms jau pārliecības atgūšanai. Ļebedevs nav aizmirsis, kā ātri braukt spīdvejā, kā apdzīt konkurentus un pēdējais mačs ROW rindās Nice līgā šajā ziņā jau vieš cerības uz "atdzimšanu". Andžejs nav pirmais un nebūs pēdējais, kam pēc spilgtas sezonas seko kritums, savulaik Kžištofs Kaspžaks pēc kļūšanas par pasaules vicečempionu savu nākamo sezonu aizvadīja vēl sliktāk, taču pārvarēja šo posmu un atgriezās iepriekšējā līmenī. Galu galā - stiprs ir ne tas, kurš nepaklūp, bet gan tas, kurš pēc klupiena spēj piecelties. Andžejs ir stiprs.
Otrs Latvijas pārstāvis jeb īpaša ielūguma (wild card) īpašnieks sestdien būs pašreizējais Latvijas junioru čempions un bronzas medaļas ieguvējs šā gada U19 Eiropas kausa izcīņā Oļegs Mihailovs. "Lokomotīves" pašreiz labākais juniors šādās sacensībās startēs pirmo reizi un viņam tā vispirms būs laba skola un iespēja salīdzināt sevi ar pasaules klases spīdvejistiem. Kopš Eiropas čempionātu spīdveja rīko poļu "One Sports Lts" šīs sacensības ir kļuvušas daudz prestižākas un tās ir pēc ranga nākamās pēc "Grand Prix" seriāla, turklāt līmeņa ziņā tikai nedaudz atpaliek no GP, tāpēc nu jau vairākas sezonas sekmīgs sniegums Eiropas čempionātā ir ļoti būtisks ieraksts katra spīdvejista dosjē.
Pēc diviem finālposmiem līderis ar 25 punktiem ir sešu GP posmu uzvarētājs, divkārtējais pasaules vicečempions un četrkārtējais Pasaules kausa ieguvējs Polijas izlases sastāvā Jaroslavs Hampels, 22 punkti ir vienam no labākajiem Polijas Ekstralīgas braucējiem dānim Leonam Madsenam, pa 20 punktiem ir trim spīdevistiem - pasaules un Eiropas junioru čempionam un vienam no britu spīdeva lielākajiem talantiem Robertam Lambertam, bijušajam Eiropas junioru čempionam, divkārtējam pasaules junioru čempionāta "bronzas" ieguvējam dānim Mikelam Mihelsenam un Vācijas izlases vienam no labākajiem braucējiem Kaiam Hukenbekam. Uz titulu un uz medaļām vēl var cerēt 2014. gada Eiropas vicečempions un tā paša gada Pasaules kausa ieguvējs Dānijas izlases rindās Peters Kildemands (18 punktu), mums labi zināmais bijušais "Loko" braucējs, triju GP posmu uzvarētājs Antonio Lindbeks no Zviedrijas (17), Krievijas izlases līderis, pirmais divkārtējais pasaules junioru čempions, 2009. gada 3. vietas ieguvējs GP seriālā, divkārtējais Eiropas čempions un pašreizējais 5. vietas īpašnieks GP seriālā Emīls Saifutdinovs (17), kā arī Čehijas izlases līderis, pagājušā gada Čehijas GP posma uzvarētājs un pagājušā gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Vāclavs Miliks (Ļebedeva komandas biedrs pērn Vroclavā). Bet vēl jau ir pieminētais Kaspžaks, 2011. gada pasaules vicečempions zviedrs Andreass Junsons, Andrejs Kudrjašovs no Krievijas, kurš aizvada savu līdz šim labāko sezonu, pagājušā gada Latvijas GP posma uzvarētājs un šā gada Polijas čempions Pjotrs Pavļickis... Viņu nemaz nav sešiniekā! Tas, kā arī braucēju lielākie panākumi ļauj labāk saprast tagadējā Eiropas čempionāta līmeni.
Sacensību sākums sestdien Daugavpilī - plkst. 19 un tās tādīs arī Eurosport TV.