Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Andžejam Ļebedevam vēl viens tituls, Timo Lahti pamet "Loko"

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Andžejam Ļebedevam vēl viens tituls, Timo Lahti pamet "Loko"
Andžejs Ļebedevs tagad ir arī Krievijas čempions Vladivostokas "Vostok" rindās.

Trīs reizes pēc kārtas kļuvis par Zviedrijas čempionu ar Eskilstūnas komandu "Smederna", pašreiz labākais Latvijas spīdveja meistars Andžejs Ļebedevs pirmo reizi kļuva arī par Krievijas čempionu Vladivostokas "Vostok" komandas rindās. Iepriekš bija iegūts arī Vācijas čempiona tituls Landshutas komandas rindās, tā ka tagad Andžejam ir triju valstu čempiona tituli un Polijas vicečempiona "sudrabs". Savukārt soms Timo Lahti nākamsezon vairs nebūs Daugavpils "Lokomotīves" rindās.

Krievijas spīdveja Superlīgas finālā tikās Toljati "Lada" un Vladivostokas "Vostok". Pirmajā finālmačā Toljati mototrekā (nākamsezon tur droši vien pirmo reizi notiks viens no "Grand Prix" posmiem) mājinieki uzvarēja tikai ar 48:44 un bija skaidrs, ka viss izšķirsies atbildes mačā Vladivostokā. "Vostok" bija favorīts, taču, lai izvairītos no jebkādām nejaušībām, komandas vadība leģionāra lomā uzaicināja palīgā arī daugavpilieti Andžeju Ļebedevu (viesiem tāds bija polis Adrians Gala). Jau pēc pirmajiem braucieniem Vladivostokas mototrekā varēja nojaust, ka nekas labs viesus negaida, taču arī tādu viņu sagrāvi paredzēt nevarēja - "Vostok" uzvarēja ar 63:28 atbildes mačā un ar 107:76 divu maču summā.
Jau pirmajā braucienā 5:1 uzvaru mājiniekiem atveda Vitālijs Kotljars un Artjoms Laguta, otrajā braucienā pārliecinoši uzvarēja Ļebedevs, bet trešais bija Marks Karions - 4:2 braucienā un jau 53:51 divu maču summā "Vostok" labā. Mājinieku rindās bija gan abi brāļi Grigorijs un Artjoms Lagutas, gan viņu brālēns Pāvels Laguta, taču Grigorijs, piemēram, piedalījās tikai divos braucienos (otrā un pirmā vieta) - "Vostok" komandas pārsvars auga tik pārliecinoši, ka šā gada Eiropas vicečempions varēja atļauties palikt skatītāja un padomdevēja lomā, bet vairāk varēja braukt citi.
Andžeja Ļebedeva rēķinā 12 punktu piecos braucienos un visos tajos viņa pāris uzvarēja, turklāt trīs reizes ar 5:1.
Apbēdinoša ziņa Daugavpils "Lokomotīves" līdzjutējiem - nākamsezon komandas rindās vairs nebūs viena no tās pēdējo gadu līderiem soma Timo Lahti. Jāmeklē maiņa, turklāt ir liela varbūtība, ka nākamsezon "Loko" rindās nebūs arī Ļebedeva, kuram ir piedāvājumi no Polijas Ekstralīgas klubiem. Jaunas sejas "Loko" sastāvā noteikti būs, atliek tikai cerēt, ka tie būs pāris meistarīgi braucēji (ka būs līdzekļi, lai tos iesaistītu komandā), kas kopā ar pašmāju spīdvejistiem izveidos konkurētspējīgu komandu Polijas Nice līgas čempionātā.