Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Jaunie Rīgas spīdvejisti debitē ārzemēs

Jaunie Rīgas spīdvejisti debitē ārzemēs
"Jawa Cup 250" sacensību brauciens Pardubicē. Vadībā IK "Auseklis" jaunie spīdvejisti Francis Gusts un Rūdolfs Sproģis.

Nesen pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma Rīgas spīdveja audzēkņi atkal startēja Latvijas atklātajā čempionātā (Rūdolds Sproģis un Ričards Ansviesulis), bet pagājušās nedēļas nogalē IK "Auseklis" spīdveja kluba puiši pirmo reizi startēja tā sauktajās tālajās ārzemēs (iepriekš bija sacensības Igaunijā). Tiesa, šoreiz ar 250 kub.cm spīdveja motocikliem, taču tik un tā tika gūta vērtīga pieredze.

Kādreiz slavenā čehu motorūpnīca "Jawa" cenšas atgriezties spīdveja aprītē un viens no ceļiem ir to darīt tieši jauniešu vidū. "Jawa Cup 250" sacensības risinās vairākos pormos un Pardubices mototrekā (turpat, kur iepriekš risinājās junioru pasaules čempionāta trešais un pēdējais finālposms) tajā debitēja jaunie Rīgas spīdvejisti - jau pieminētais Rūdolfs Sproģis un Francis Gusts.
Pretiniekiem bija jau diezgan liela šādu sacensību pieredze, bet viņu mehāniķiem - liela tamlīdzīgu spīdveja motociklu sagatavošanas pieredze, tāpēc sākums mūsu puišiem iznāca diezgan bikls, taču ar katru nākamo braucienu (pirmo reizi nācās startēt sacensībās, kurās katrā braucienā ir seši nevis četri braucēji) gan Rūdolfs, gan Francis jutās arvien drošāk. Pēdējā braucienā abi pat guva dubultuzvaru, kas pārim kopā deva 5. vietu - tik pat punktu bija arī poļiem. Uzvarēja Vācijas jaunie spīdvejisti (viena no komandas dalībniecēm un arī viena no līderēm viņiem bija meitene!), otrajā vietā - Anglija, trešajā - Dānija.
"Jawa Cup 250" sacensību rikotāji nākamgad vienu no posmiem gribētu sarīkot Biķernieku mototrekā Rīgā, bet jaunie rīdzinieki jau ir uzaicināti uz šā gada pēdējo posmu 15. oktobrī Toruņā (Polija). Jācer, ka izdosies aibraukt. Jācer, ka nākamgad "Jawa Cup 250" viens no posmiem būs Rīgā. Spīdveja atdzimšana Rīgā turpinās.

     [+] [-]

, 2017-10-03 17:03, pirms gada
Man prieks, ka Rīgā atdzimst spīdvejs. Būtu priecīgs, ja Biķerniekos notiktu vairāk sacensības.