Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Nitiša bijusī komanda pārtrauc dalību pasaules rallijkrosa čempionātā

Juris Grīns
Juris Grīns

Nitiša bijusī komanda pārtrauc dalību pasaules rallijkrosa čempionātā
"Olsbergs MSE" komandā startējis arī Reinis Nitišs. Foto: Olsbergs MSE

Zviedru rallijkrosa komanda “Olsbergs MSE”, kurā savulaik startēja arī latvietis Reinis Nitišs, nākamgad nepiedalīsies pasaules rallijkrosa čempionātā.

2014. gadā šīs vienības sastāvā debiju pasaules čempionātā piedzīvoja tobrīd rallijkrosā vēl salīdzinoši maz pieredzējušais Nitišs, taču pirmā sezona “Supercar” klasē izdevās lieliska – sportists uzvarēja vienā no posmiem, izcīnīja godalgoto trešo vietu kopvērtējumā, kā arī palīdzēja “Olsbergs MSE” triumfēt komandu ieskaitē.

Šogad vienība atkal piedalās pasaules čempionātā visos posmos ar jaunajām “Ford Fiesta ST Mk8” sacīkšu mašīnām. Tās sastāvā brauc Kevins Ēriksons un Robins Larsons, tomēr par pirmā trijnieka cienīgiem rezultātiem sportisti necīnās. Komandu vērtējumā šobrīd tiek ieņemta pēdējā, sestā pozīcija.

Šodien “Olsbergs MSE” vadība paziņoja, ka 2019. gada sezonā pasaules rallijkrosa čempionātā nestartēs un turpmāk pilnībā koncentrēsies uz klientu komandu apkalpošanu. Komandas rūpnīcā izgatavotas 30 “Supercar” klases mašīnas, tāpat tā iesaistīta “RallyX Nordic” čempionātā un RX2 klasē, kas ir atbalsta kategorija pasaules čempionātam.

Mērķis ir atgriezties 2021. gadā, kad tiks startēts ar elektriskajiem sacīkšu spēkratiem.

“Šodienas lēmums, protams, ir skumjš, taču tas ir jādara ilgtermiņa mērķu vārdā, jo izmaksu līmenis šobrīd pasaules rallijkrosa čempionātā ir pārāk augsts, lai mēs varētu tajā startēt konkurējošā līmenī,” sacīja “Olsbergs MSE” boss Andreass Ēriksons.

Iepriekš “Olsbergs MSE” savu atbalstu sniedza “Ford” rūpnīca, bet vairs neeksistējošajā “Global Rallycross” čempionātā notika sadarbība ar “Honda”. Ēriksons atklāj, ka komandas mērķis ir atkal sadarboties ar kādu no lielajiem ražotājiem, bet nu jau elektriskās “Supercar” mašīnas izstrādē.

“Mēs ļoti gaidām elektriskās klases ieviešanu 2021. gadā, tāpēc nākamgad pieliksim visas pūles, lai kāda no rūpnīcām kļūtu par mūsu partneri,” viņš saka. “Domāju, elektrifikācija ir svarīga šī čempionāta nākotnei.”

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati

     [+] [-]

, 2018-10-25 17:54, pirms gada
Kevins Hansens vai tomēr Kevins Eriksons?