Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Baumanis pievienojas pasaules čempionāta jaunajai komandai un brauks ar "Audi S1"

Rolands Eliņš

Baumanis pievienojas pasaules čempionāta jaunajai komandai un brauks ar "Audi S1"
Jānis Baumanis Kanādā. Foto no sportista Facebook profila

Latvijas autosportists Jānis Baumanis oficiāli pievienojies „KYB Team JC”, kas pievienojusies pasaules čempionāta rallijkrosā sezonai. Viņš startēs vienā komandā ar aizvadītās sezonas „Euro RX” čempionu Robinu Lāšonu no Zviedrijas.

„Ar nepacietību gaidu jauno sezonu, kurā būšu jaunā komandā,” sacensību mājaslapā citēts Jānis Baumanis. „JC komanda un Robins jau pagājušajā sezonā parādīja savu ātrumu „Euro RX klasē, un domāju, ka šogad, kad būs divas mašīnas „World RX” klasē, būsim vēl spēcīgāki. Nevaru sagaidīt, kad varēšu sēsties jaunajās „EKS Audi” automašīnās. Robins noteikti mašīnu pazīst daudz labāk, taču ceru, ka drīzumā tikšu viņa ātrumam līdzi.”

„Manas iepriekšējās sezonas pasaules čempionātā bijušas visai grūtas,” sacīja Baumanis. „Pēc četriem gadiem „Ford” mašīnās esmu ļoti priecīgs tagad pārsēsties pie „Audi” stūres. Tas būs liels solis un pamatīgs izaicinājums. Protams, ka pirmajās sacensībās būs vairāk jāpievērš uzmanība tieši mācību procesam, taču mērķis jau no paša sākuma būs katrā posmā tikt pusfinālā. Protams, mans sapnis ir uzvarēt. Zinu, ka tas būs grūti, taču ar ātrām mašīnām un labu komandu būs iespēja uz to tiekties.”

Baumaņa jaunā komanda būs „World RX” klases jaunpienācēja, un tiek vēstīts, ka tā šo statusu ieguva tikai pēc tam, kad tika saņemta piekrišana no visām pārējām komandām. „KYB Team JC” tagad ir pilnvērtīga sacensību seriāla dalībniece.

„Šis ir lielisks notikumu pavērsiens visai komandai,” izteicās komandas pārstāvis Joels Kristofešons. „Par to, ka varam pieteikt gan Jāni, gan mūsu komandu kā patstāvīgos čempionāta dalībniekus, esmu ļoti pateicīgs pārējām komandām par viņu sniegto zaļo gaismu.”

Baumanis iepriekš pārstāvēja „Team Stard” un iepriekšējā sezonā divreiz ieņēma vietu uz goda pjedestāla PČ posmā. Viņš to paveica Norvēģijā un Kanādā, kas palīdzēja sezonas kopvērtējumā ieņemt sesto vietu, pārliecinoši augstāko starp sportistiem, kuri brauca ar „Ford” automašīnām. Savukārt „Audi S1” mašīnas iepriekšējā sezonā bija pārstāvētas ar trim vietām sezonas kopvērtējuma labāko desmitniekā.

„World RX” sezonu gan pagaidām ietekmējis koronavīruss, un pašlaik sezonas atklāšanas posms tiek plānots 16. maijā Beļģijā.

Izmantotie resursi:
https://www.fiaworldrallycross.com/...

     [+] [-]

, 2020-03-25 20:35, pirms 4 dienām
Nebūtu vīruss, tad šī būtu kapitāla ziņa Bet tā...nezin jau, vai šogad vispār brauks

     [+] [-]

, 2020-03-25 21:25, pirms 4 dienām
Laba ziņa. Jācer, ka abiem pilotiem būs vienlīdzīgas iespējas.