Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Peters Solbergs noslēdz profesionālo karjeru

Juris Grīns
Juris Grīns

Peters Solbergs noslēdz profesionālo karjeru
Peters Solbergs. Foto: FIA World Rallycross

Trīskārtējais pasaules čempions Peters Solbergs, kurš vienu no tituliem ieguvis rallijā, bet divus – rallijkrosā, paziņojis par savas profesionālās karjeras beigšanu.

Lai gan 44 gadus vecais norvēģis turpinās startēt atsevišķās sacīkstēs, tostarp arī šogad, viņš vairs negatavojas aizvadīt autosportā nevienu pilnu sezonu.

“Ir pagājuši 20 gadi, tas ir ilgs laiks, lai kaut ko darītu un tad pieņemtu lēmumu apstāties,” sacīja Solbergs. “Varu tikai teikt, ka ķiveri uz nagliņas nepakarināšu pavisam. Gribu piedalīties foršos pasākumos, atsevišķās izmeklētās, augsta mēroga sacensībās. Varbūt piemēram startēšu Zviedrijas WRC rallijā. Tas, ka braucu, liek cilvēkiem smaidīt, un es gribu tā turpināt.”

Solbergs regulāri startējis augstākā līmeņa sacīkstēs pēdējos 20 gadus. 2003. gadā viņš “Subaru” rūpnīcas komandas sastāvā kļuva par pasaules čempionu rallijā, savukārt 2014. un 2015. gadā kopā ar savu “Volkswagen” rūpnīcas atbalstīto “PSRX” komandu ieguva pirmo vietu pasaules rallijkrosa čempionātā.

“Runājot par čempionātiem, ar to esmu beidzis nodarboties,” paziņojis Solbergs. “Es vairs nepiedalīšos nevienā no tiem.”

Zināms, ka šogad Solbergs būs uz starta jūlijā Lielbritānijā notiekošajā Gudvudas ātruma festivālā, pēc tam startēs Norvēģijas lielākajās kalnā braukšanas sacīkstēs, bet septembrī piedalīsies “Gymkhana GRiD”.

Pērn Solbergs vēl startēja pasaules rallijkrosa čempionātā, taču pēc “Volkswagen” lēmuma par projekta slēgšanu, aizgāja no tā kopā ar savu komandu.