Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Ar Ivo Šteinberga uzvaru un iespaidīgu dalībnieku skaitu startē enduro sezona

Juris Grīns
Juris Grīns

Ar Ivo Šteinberga uzvaru un iespaidīgu dalībnieku skaitu startē enduro sezona
Foto: Ričards Suškovs

Svētdien, 26.martā Ķesterciemā, Bušu karjerā risinājās Latvijas kausa 1.posms un Lietuvas kausa 1.posms enduro sprintā. 2017.gada enduro sprinta sezonas sacensības atklātas ar rekordlielu dalībnieku skaitu – 205 sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Šis bija liels pārbaudījums ne tikai sportistiem, kuri cīnījās par vietu uz pjedestāla, bet arī tiesnešiem, kuriem jau pirmajā sezonas posmā bija vaiga sviedros jāstrādā, lai dienas beigās katrs sportists uzzinātu savu rezultātu.

Par uzvarētājiem sacensībās kļuva Edgars Siliņš (E1), Ivo Šteinbergs (E2), kuram absolūti labākais laiks, Krists Zicmanis (E3), Einārs Vinters (Seniori), Markuss Daniels Jauntirāns (Juniori 10+), Ivars Miķelsons (Veterāni), Miks Rasmanis (C), Atis Gromovs (Hobby), Kristina Arlauskaite (Women) un Jānis Arbidāns (Quads).

Sarunā ar sacensību organizatoru Arvi Bumbieru, viņš atklāj, ka tik liels dalībnieku skaits sagādājis pamatīgu satraukumu. Bažas bija par to, ka kāds kaut ko varētu nepaspēt, un tiesneši varētu apjukt lielajā dalībnieku pūlī, bet beigās viss veiksmīgi nokārtojās. “Man nepatika, ka dalībniekiem bija jāgaida rindās pie testiem, bet to es kā organizators nespēju ietekmēt, jo laikus pirms sacensībām rēķina tiesneši. Vienlaicīgi jāsaprot arī tiesnešus, jo sacensību formāts neparedz apstākļus, lai šo situāciju varētu uzlabot. No savas pieredzes varu teikt, ka rindas pirms testiem nav nekas neparasts, tās ir vairāk vai mazāk visās Enduro sacensībās, pat Eiropas čempionātos. Ik pa laikam saņēmu informāciju par sarautām lentām trasē, ko nekavējoties novērsām. Bija dažas situācijas, ka kāds dalībnieks netīšām pārrāva lentu, un, tā rezultātā, kāds izbrauca ārpus trases. Šādas situācijas tika paredzētas pirms sacensībām, tāpēc papildus lentām tika izvietotas zīmes, kas ļāva orientēties trasē bez problēmām. Sportistiem jābūt vērīgiem. Kopumā viss ir kārtībā. Pats galvenais – bez nopietnām traumām. Es domāju, ka viss ir izdevies. Kā jau teicu sanāksmē pirms starta, esmu ļoti gandarīts par šo milzīgo dalībnieku skaitu. Manuprāt, tas arī tādēļ, ka Ķesterciema trase vienmēr ir sagatavota labā līmenī. Pēc sacensībām saņēmu daudz atzinīgu vārdu, kas ir lielākais atalgojums un motivācija nākotnē organizēt sacensības vēl labākā līmenī.” Arvim kā organizatoram diena bija rūpju pilna un satraucoša. „Priecājos, ka visi saviem spēkiem finišējuši.” Tā Arvis Bumbiers.

Jaunais enduro komisijas vadītājs un hobiju klases sportists Kaspars Ērkulis (Kalsnava MB) sacensībās savā klasē ieguva 2.vietu. „Galvenā vīzija šajā gadā radikālas izmaiņas nesola, visi nolikumi un dokumenti jau ir apstiprināti iepriekšējā gadā, bet pārvēlēšanas notika tikai divas dienas pirms šīm sacīkstēm. Radikālas izmaiņas nolikumos šajā gadā nav iespējamas un nepieciešamas. Pirmkārt, šogad vairāk strādāsim, lai iegūtu informāciju no dalībniekiem, organizatoriem kā arī tiesnešiem, kā uzlabot sacensības nākotnē. Komisijai ir plāni un ierosinājumi, ko mainīt nākamajā sezonā un kā to paveikt. Šis būs vairāk izzināšanas gads, lai saprastu visu iesaistīto viedokli. Otrkārt, noteikti “stiprināsim” Baltijas čempionātu, lai būtu vairāk augsta līmeņa Baltijas pasākumu ar vēl vairāk dalībniekiem. Iespējams, tiks izveidota jauna klase, bet tas būs atkarīgs no aptaujas rezultātiem. Gribas, lai mums būtu vēl kāds solis, pakāpiens no iesācējiem uz E klasi. Pats svarīgākais tagad ir saglabāt esošo sacensību līmeni un skatīties, ko varētu uzlabot nākamajā sezonā. Veiksim lielu darbu, lai nākošgan uzlabotu sportistu labsajūtu sacensībās, kā arī jaizstrādā plāns, kā izvairīties no sastrēgumiem uz ātruma posmiem. Katrā ziņā esam atvērti jaunām idejām, un gaidām sportistu un organizatoru ierosinājumus kā un ko vēl uzlabot." Ar sacensībām Ķesterciemā Kaspars ir apmierināts. „Man ļoti patika lielais dalībnieku skaits, kas bija ieradies uz šīm sacīkstēm. Pašas sacensības, trase, izvēlētais maršruts, kā arī spraigie pārbraucieni. Braucu visus apļus bez pārtraukuma, kas bija jauns izaicinājums, bet bija vajadzīga maza pauze, lai varētu padzerties un uzpildīt degvielu. Pie visa šī mēs šogad strādāsim, lai nākotnē uzlabotu šo sacensību elementu, un rūpīgāk izsvērsim pārbraucienu laika normu izrēķināšanu, lai nepieļautu šādas kļūdas nākotnē. Kā sportistam, man vienmēr patīk braukt Ķesterciemā, patīk ātruma posmi. Mežā sākumā bija jocīgi, jo pāris mēnešus vispār nebiju braucis pa mežiem un saknēm. Otrais aplis jau bija labāks un trešais pavisam labs. Man, kā liepājniekam, vairāk patīk smilšu segums, kuru varu baudīt katru pavasari fantastiskajā Laumas mototrasē. Vislielākais prieks, ka visi veseli un neviens nav guvis nopietnus savainojumus.” Šogad Kaspars plāno ne tikai vadīt enduro komisiju, bet arī startēt visos Baltijas enduro sprinta posmos.

Rihards Dūčs (Kalsnava MB) E1 klasē ieguva 6.vietu. „Kopumā gāja ļoti labi, esmu apmierināts ar šīs dienas sniegumu. Krosa tests patika, bet meža tests šķita bīstamāks un interesantāks – saknes un celmi. Runājot par laika kontrolēm – noteikti ir vēl ko uzlabot. Taču trase ļoti laba. Šogad braukšu visus posmus enduro sprintā un varbūt kādu atsevišķu posmu cross country sacensībās.” Sportistam šī jau ir 2. pilnā sezona enduro sportā.

Aleksandrs Čerņagins (CEC I.S. Racing) hobiju klasē ieguva 11.vieta. „Pārgāju no C klases uz hobiju klasi. Apnika C klasē 2 gadus būt 4.vietā, domāju, jāpamēģina hobijos. Citi konkurenti. Gāja labāk nekā gaidīju. Savus galvenos konkurentus, kurus biju iedomājies sava galvā, esmu apsteidzis. Esmu priecīgs. Šajā starpsezonā gatavojos sacensībām, trenējos fiziski. Viss bija “forši”, man ļoti patika. Trase lieliski sagatavota, interesanti testi, bez pārsteigumiem. Dalībnieku skaits ieviesa savas korekcijas, bija jāpastāv rindā, bet esmu priecīgs, ka tik daudz dalībnieku.” Sportists šogad plāno braukt Latvijas enduro sprinta posmus, kā arī gatavosies 2 dienu endruo Baltijas sacensībām.

Viens no jaunākajiem, bet auguma ziņā brašākajiem sportistiem Miks Rasmanis (Moto A-Z), startēja C klasē un starp visiem klases konkurentiem ieguva 1.vietu. „Šodien konkurentus nejutu. Trase kopumā bija interesanta. Testi bija viegli. Smiltīs otrajā aplī palika „kočkains”, meža tests pa saknēm, celmiem. Ziemā fiziski trenējos.” Sportists ar rezultātu ir apmierināts un priecīgs par veiksmīgiem panākumiem pirmajās šīs sezonas sacensībās.

Sacensību rezultāti: Enduro Manager - Baltijas Enduro sacensību...

Nākamās Latvijas kausa 2. posma enduro sprinta sacensības notiks 2017.gada 22.aprīlī Emburgā.

Informāciju sagatavoja:
Luīze Mīkstā