Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Karro pēc traumas sadziedēšanas atgriežas ar uzvaru Cēsīs

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Karro pēc traumas sadziedēšanas atgriežas ar uzvaru Cēsīs
Matīss Karro. Foto: Facebook.com/matiss.karro

Aizvadītajā svētdienā ar 2019.gada sezonas uzvarētāju noskaidrošanu Cēsīs, Ezerrkalnu mototrasē, noslēdzās Latvijas motokrosa čempionāts. Pretēji nedēļas sākumā prognozētajam lietum, vasarīgajā un saulainajā dienā sanākušos līdzjutēju tūkstošus priecēja kupli pārstāvētais un spēcīgais sacensību dalībnieku sastāvs.

MX1 klasē patīkamu pārsteigumu saviem līdzjutējiem sagādāja Matīss Karro (MX Moduls), kas pēc vasaras sākumā gūtās traumas sadziedēšanas savu atgriešanos atzīmēja ne tikai ar ātrāko apli kvalifikācijā, bet, aizsteidzoties notikumiem priekšā, arī ar uzvaru Cēsu posma kopvērtējumā. Otrais kvalifikācijā aiz Matīsa bija igaunis Karels Kutsārs (Rodeo MX Racing Team), bet trešo ātrāko apli uzrādīja Toms Macuks (Rodeo MX Racing Team).

Pirmajā braucienā starta juceklī veiklākais izrādījās Karro, kas izvirzījās vadībā un spēja to noturēt pussacīksti. Taču turpinājumā MX Moduls braucējs bija spiests piekāpties vispirms Macukam, bet uz beigām arī Kutsāram, kas finišu karogu pamanījās sasniegt kā pirmais. Otrais aiz uzvarētāja jaunizceptais Latvijas čempions Macuks, bet trešajā vietā palika Karro.

Pēc līdzīga scenārija sākās arī otrais brauciens, taču šoreiz, pateicoties dažādām konkurentu ķibelēm, Matīsam Karro nekas netraucēja pirmo pozīciju noturēt arī līdz finišam. Otrā vieta Tomam Macukam, bet trešais braucienā, pēdējā aplī apdzenot savu tautieti Karelu Kutsāru, bija Indreks Magi. Kopvērtējumā uzvaru svinēja Karro (90 pts.), kuram sekoja Macuks (88) un Kutsārs (88).

Noteikti jāpiemin, ka iepriekšējās četrās sezonās pašmāju braucējiem nebija izdevies uzvarēt kopvērtējumu prestižākajā motociklu klasē, jo trīs reizes pēc kārtas stiprākais bija igaunis Prīts Ratseps, bet pagājušajā gadā pjedestāla augstāko pakāpienu izcīnīja viņa tautietis Tanels Leoks. Ar MX1 šīs sezonas kopvērtējuma rezultātiem sīkāk var iepazīties ŠEIT.

MX2 klasē pirms izšķirošā posma diezgan blīvā secība bija sarindojušies Ralfs Edgars Ozoliņš (Salas Kauss), Prīts Ratseps (Rodeo MX Racing Team) un Jorgens Matiass Talviku (MX Ādaži). Apmainoties ar uzvarām braucienos, pirmais dienas kopvērtējumā Cēsīs izrādījās Ratseps, bet otrā vieta pienācās sešpadsmitgadīgajam Talviku. Līdz ar to čempionāta uzvarētāja lauri tika Ratsepam, ar sezonā iekrātajiem punktiem otrai vietai lielajā kopvērtējumā pietika Ozoliņam, bet trešais jau minētais Jorgens Matias Talviku.

Noteikti jāpiemin, ka stabilus rezultātus Cēsīs uzrādīja Dāvis Ivanovs, kas pēc nominācijas Latvijas izlases sastāvā startam Nāciju krosā ir atgriezies aktīvā sacensību apritē. Turklāt atgriešanās ir notikusi, pārsēžoties no MX1 klases motocikla uz mazāko MX2 spēkratu. Abos braucienos Ivanovam stabilas un pārliecinošas trešās vietas, kā arī trešais rezultāts dienas punktu summā. Vēl arī jāteic, ka abos startos Dāvis ar standarta motociklu kārtējo reizi apliecināja savas ātruma prasmes, pirmajā līkumā iebraucot kā līderis.

Vēl MX2 braucienā tika noskaidroti Latvijas čempionāta MX Juniori 2T ieskaites uzvarētāji. Lai arī ieskaitot Cēsu etapu šogad visos savos braucienos uzvaras guva Mairis Pumpurs (MX Moduls), dēļ starta pasaules čempionātā Itālijā izlaistais Dobeles posms Mairim liedza izcīnīt uzvaru arī Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Tāpēc pirmais lielajā gala vērtējumā šogad ir igauņu sportists Romeo Karu, kas spēja sev vajadzīgo punktu summu nodrošināt ar divām otrajām vietām Cēsīs. Trešais pēdējā etapā, pateicoties labākam rezultātam otrajā braucienā, uz pjedestāla kāpā lietuvietis Arnas Vedluga. Visbeidzot ceturtajā vietā pēdējā čempionāta posmā, bet trešais visā sezonas kopvērtējumā, Kristers Krists Sūna (Kristera Serģa motoklubs).

MX Juniori 4T šoreiz ieskaitē tikai divi dalībnieki, attiecīgi arī izcīnītās vietas - pirmais Karels Tilks no Igaunijas un mājinieks Ansis Ansevičs ( X99/Slīterāni).

Visi MX2 klases rezultāti ir aplūkojami šeit

MX85 klasē Cēsīs, uzvarot abus braucienus un sezonu kopvērtējumā, nekādas cerības saviem konkurentiem neatstāja Kārlis Alberts Reišulis (Kristera Serģa motoklubs). Otro vietu pēdējā posmā izcīnīja Roberts Lūsis (Motokruzeme), bet kā trešais finišā bija Jānis Kubuliņš, kas tikai pavisam nesen pēc sezonas sākumā gūtās rokas traumas ir atgriezies trasē.

MX85B ieskaitē pirmais pēdējā sezonas posmā Tomass Šaicāns (Salacas Kauss), otrais aiz viņa Markuss Kokins (Salacas Kauss) un trešajā vietā Patriks Igals (Xskill Racing Team).

Kvadraciklu klasē visas sezonas garumā uzkrātie punkti bija pietiekoši, lai par uzvarētāju čempionāta kopvērtējumā kronētu Valēriju Kusminu (Gulbenes Moto). Lai arī šoreiz ne pārāk spožs sniegums, ar braucienos izcīnītu otro un devīto vietu bija gana lai aiz sevis noturētu trīskārtējo Eiropas čempionu igauni Kevinu Sāru, kas šogad ir vinnējis visus braucienus, kuros ir piedalījies Latvijas čempionātā.

Ar lielu interesi tika gaidīti Blakusvāģu klases braucieni, jo visas iespējas noslēgt čempionātu ar uzvarētāja lauriem bija Jāņa Daidera / Tanela Koivu un Māra Rupeika / Kaspara Liepiņa ekipāžām. Pirmajā braucienā, izvirzoties vadībā, savas ambīcijas uz uzvaru spoži apliecināja Daidera duets, kas līdz pat finišam spēja noturēt Rupeika vadītā blakusvāģa uzbrukumus. Trešie finišā igauņi Gerts Gordejevs un Keits Kivaste.

Otrajā braucienā Rupeikam padevās izcils starts, bet Daiders brauciena vidū samērā šaurajā trasē tomēr atrada iespējas patraukties garām. Taču galvenie notikumi risinājās pēdējā aplī, kad Rupeiks iespraucās atsegtajā līkuma iekšmalā un Daiders, glābjot situāciju, aizķēra oponenta motociklu, kā rezultātā sekoja kritiens.
Neskatoties uz otro vietu posmā, Jānim Daideram pārī ar igauņu kantētāju Tanelu Koivu izdevās nosargāt čempionāta līdera godu un otro reizi pēc kārtas kļūt par Latvijas čempioniem.

“Noteikti jāizsaka pateicība visiem sanākušajiem līdzjutējiem, kas šo silto un saulaino dienu bija izlēmuši pavadīt motokrosā. Tāpat es gribu teikt paldies šo sacensību galvenajiem atbalstītājiem uzņēmumiem Monum un MOTOZIP.LV , ar kuru atbalstu interneta tiešraidē tika translētas sacīkstes. Prieks, ka ātrās palīdzības dienesta darbiniekiem nebija daudz darba un šoreiz iztika bez smagām traumām. Labi pastrādājuši bija trases sagatavotāji, jo neskatoties uz sausajiem laika apstākļiem, līdz pat vakaram trasē tikpat kā nebija putekļu,” saka Ar pēdējā posma organizators Kristers Serģis.

Informāciju sagatavoja
Jānis Pastars
LaMSF sabiedrisko attiecību pārstāvis.

     [+] [-]

, 2019-09-09 12:49, pirms pusgada
Pēc vakardienas sapratu kāpēc Sergis daudziem nepatīk... Gribētu dzirdēt paša Serga komentāru par to kāpēc blakusvāģu kantetajam papildus jāmaksā lai tiktu iekšā lai ievestu moto drēbes...

     [+] [-]

, 2019-09-09 14:20, pirms pusgada
Motokrosa komisija jau arī nezina, kas tas tāds ir - mediji, vai arī pret tiem ir apzinātas antipātijas..... Nezinu, kā ir visā motosporta federācijā, bet krosa komisijā kārtības nav točna.
Arī medijs maksā biļeti uz pasākumu

     [+] [-]

, 2019-09-09 20:33, pirms pusgada
būtu jāizlabo uzvārds - Valērijs Kuzmins

     [+] [-]

, 2019-09-09 21:14, pirms pusgada
Karro ar savu startu varbut nedaudz samaisija kārtis uz nācijām, bet objetīvi raugoties Macuks Cēsīs bija ātrāks tikai nepaveicās, kāds Karro izskatītos uz maco moci tas jau cits jautājums..

     [+] [-]

, 2019-09-09 21:26, pirms pusgada
Starpcitu Igauņiem aug labs kadrs Talviku personā!