Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Viljamsa: "Komanda bija jāpārdod, lai tēvs nepaliktu bez naudas"

Juris Grīns
Juris Grīns

Viljamsa: "Komanda bija jāpārdod, lai tēvs nepaliktu bez naudas"
Foto: Motorsport.com

"Williams" bijusī vadītāja Klēra Viljamsa atzīst, ka leģendāro F1 komandu bijis nepieciešams pārdot, jo pretējā gadījumā tā vienkārši būtu bankrotējusi. Tāpat viņai bijis svarīgi, lai tēvs Frenks Viljamss, kurš šo vienību dibināja pirms vairāk nekā četrām desmitgadēm, sava ilgā darba rezultātā nepaliktu bez naudas.

"Williams" vienība startēt pasaules čempionātā uzsāka vēl pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Deviņas reizes tai izdevies uzvarēt Konastruktoru kausā, iegūti septiņi tituli pilotu ieskaitē, kā arī izcīnītas uzvaras 114 posmos. Pēdējos gados gan viss strauji gāja uz leju, komandai trūka finansiālo līdzekļu, tika piedzīvoti lieli zaudējumi, kas smagi atsaucās uz rezultātiem.

"Kad sākās koronavīruss, varējām paskatīties uz lielāku kopainu, un bija par ko padomāt - kā turpināt dalību sacīkstēs un saglabāt biznesu lokdauna laikā," stāsta Klēra Viljamsa. "Tad pieņēmām lēmumu, ka nepieciešamas investīcijas vai arī komanda ir jāpārdod. Mums nebija izvēles. Faktiski bijām izdarījuši visu, ko varējām."

Trešā panākumiem bagātākā komanda "Formula 1" vēsturē jaunu īpašnieku rokās nonāca pagājušajā vasarā, kad to iegādājās ASV privāto investoru apvienība "Dorilton Capital". Pēc nodokļu nomaksas iegūtā summa mērāma 112 miljonu eiro apmērā, no kuriem 52 procenti, kā galvenajam līdzīpašniekam, pienācās Frenkam Viljamsam.

"Svarīgākais bija saglabāt komandu," atzīst Viljamsa. "To sakot, es domāju, ka darbiniekiem ir jābūt drošiem par savu darbu un to, ka komanda pastāvēs arī turpmāk. Tāpat es gribēju, lai manam tētim tā visa rezultātā būtu iespēja tikt pie naudas par savu izdarīto darbu. Visu nostrādāto gadu laikā viņš no komandas nebija izņēmis nevienu peniju, tāpēc gribēju, lai viņam kaut kas paliek mantojumā. Es uz to uzstāju diezgan dedzīgi, ņemot vērā, kādā situācijā komanda bija atradusies pēdējos gadus. Man nešķita, ka būtu pareizi turpināt visu tikai tāpēc, lai Viljamsu ģimene paliktu sportā. Ja mēs tā darītu, sāktos maksātnespēja un beigās nebūtu nekā."

Izmantotie resursi:
F1 News and Results | Latest 2020 Formula 1...

     [+] [-]

, 2021-01-13 07:38, pirms nedēļas
Loģiski

     [+] [-]

, 2021-01-13 11:12, pirms nedēļas
Williams bija stipri, kad komandu reāli stūrēja pats vecais, Heds un Ņuijs. Kad Ņuijs pārcēlās uz McLaren, komanda sāka lejupceļu, jo Heds arī tika nostumts malā.
Un tad vēl tas dzinējs mecachrome ļoti labi pierādīja, ka bez rūpnīcas atbalsta aka lielām naudas investīcijām, motoru nav iesējams attīstīt.
UN tikai tāpēc RedBull grib iesaldēt motoru attīstību, jo nespēs pavilkt Hondas motora attīstību.