Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Andersons: "Iecelt Binotto par "Ferrari" vadītāji bija kļūda"

Juris Grīns
Juris Grīns

Andersons: "Iecelt Binotto par "Ferrari" vadītāji bija kļūda"
Matija Binotto. Foto: Scuderia Ferrari

Bijušais "Jordan" komandas F1 tehniskais direktors Gerijs Andersons ir pārliecināts, ka "Ferrari" komanda pieļāvusi kļūdu, par jauno vadītāju ieceļot Matiju Binotto.

Kā zināms, nesen no "Ferrari" vienības vadītāja amata tika atstādināts Mauricio Arivabene, bet viņa vietā iecelts līdzšinējais tehniskais direktors Binotto, kuram turklāt arī turpmāk būs pienākums gādāt par sacīkšu spēkratu konstruēšanu un attīstīšanu.

"Binotto ir speciālists, kurš ļoti labi iederējās tehniskā direktora amatā," atzīst Andersons. "Viņam būtu jāļauj turpināt strādāt par tehnisko direktoru. Tas ir pilnas slodzes darbs, kas veicams septiņas dienas nedēļā. Tas nav pusslodzes darbs. Bez šaubām, tas vājinās viņu tehnisko jomu. Domāju, ka šis bija nepareizs lēmums. Viņiem vajadzēja izvēlēties kādu citu."

Binotto par "Ferrari" galveno tehniskās nodaļas speciālistu tika iecelts 2016. gada vidū. Savukārt Andersons pats F1 sacīkšu formulas konstruēja no laikaposmā no 1990. līdz 2003. gadam.

Tikmēr aizvien nav paziņots, kurš būs Binotto aizvietotājs, lai gan neoficiāli izskanējusi informācija, ka viņš aizvien rūpēsies par mašīnu radīšanu un uzlabošanu, kamēr aerodinamikas nodaļas vadītājam Enriko Kerdailam un dzinēju nodaļas bosam Korado Lotti vienkārši tiks palielināti darba pienākumi.

"Es neredzu iemeslu, kāpēc būtu jāņem labākais tehniskais speciālists un jāieliek viņš vadībā, kas ir politiska pozīcija un nav viņa lauciņš," prāto Andersons. "Kādēļ gan tā būtu jārīkojas?"

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...

     [+] [-]

, 2019-01-12 23:07, pirms 10 mēnešiem
Es neredzu iemeslu kapēc nebūtu šads top 3
1.Mercedes
2.Ferrari
3.Renault
jo reāli šads top 3 arī būs.

     [+] [-]

, 2019-01-13 03:40, pirms 10 mēnešiem
Cik cilvēku tik viedokļu es vairāk pievienojos Breatores viedokli. No tehniskā direktora krēsla pārsēsties uz komandas vadītāja krēslu nebūt nenozīmē izgāšanos. Ja paskatamies nesenā vēsturē tad Ross Brauns ļoti labi nodemonstrēja kad var būt veiksmīgs tehniskais direktors gan komandas vadītājs.
Intresanti kas tagat kļus par tehnisko direktoru un kad tas notiksies ja
Matiju Binotto savu nostāju nemainīs un uzstās kad abus amatus spēs apvienot esmu pārliecināts kad sagaidāms kārtīgs zāģis.