Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Šišerī ''Latvia RX'' posmā cer sasniegt pirmo goda pjedestālu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Šišerī ''Latvia RX'' posmā cer sasniegt pirmo goda pjedestālu
Gerlēns Šišerī
Foto: No sportista privātā arhīva

GC Kompetition komandas vadītājs Gerlēns Šišerī cer, ka Rīgas posmā viņam izdosies pirmo reizi kāpt uz goda pjedestāla.

Reti kurš var lepoties ar tik krāšņu un krāsainu CV kā Gerlēns Šišerī. Četrkārtējais pasaules čempions frīraida slēpošanā nesen atrada jaunu izaicinājumu – autosportu. Desmit reizes Gerlēns ir izmēģinājis savus spēkus leģendārajā Dakaras rallijreidā, taču nu ar vērienu pievērsies rallijkrosam – francūzis ne vien startē sacensībās, bet arī pats vada savu GC Kompetition komandu.

Tev izdevās ļoti veiksmīga karjera frīraida slēpošanā. Kādēļ nolēmi pievērsties motorsportam?
Motorsports allaž bijusi mana kaislība, pat tad, kad slēpoju, tādēļ šis bija loģisks nākamais solis. Pārtraucu slēpot, lai kļūtu par profesionālu braucēju.
Abi šie sporta veidi paredzēti ātruma mīļotājiem. Kas bija pats grūtākais, pārsēžoties pie stūres?

Visgrūtāk bija sākt mācīties visu no sākuma. Visu savu dzīvi biju slēpojis. Bija sajūta, it kā būtu dzimis ar slēpēm uz kājām. Kad nolēmu pievērsties motorsportam, man nācās apgūt pašus pamatus. Sacensties ar pasaules labākajiem braucējiem, pašam esot ar ļoti nelielu pieredzi, protams, nav viegls uzdevums.

Tagad esi ne tikai autobraucējs, bet arī GCK komandas izveidotājs un vadītājs. Ar piecām mašīnām šī ir lielākā vienība čempionātā, turklāt pirmoreiz izveidota komanda tieši jaunajiem braucējiem – GCK Academy. Cik aizraujoši ir vadīt pašam savu komandu?
Man ir ļoti paveicies, ka spēju izveidot pats savu komandu. Sagatavot piecas mašīnas startam nav viegls uzdevums, taču man ir paveicies ar ļoti labu komandu, kas ar to visu tiek galā. Sacensību nedēļu nogalēs es neesmu vadītājs. Esmu tikai viens no pieciem GCK komandas braucējiem.

Daudzi braucēji bieži sūdzas, ka pirms sezonas un tās laikā nav iespējams veikt tik daudz testus, kā vēlētos. Vai dalība ar piecām mašīnām nesniedz priekšrocības datu analīzē?
Godīgi sakot, mēs negūstam nekādas priekšrocības. Čempionāta ierobežojumi testos attiecas identiski uz visiem. Mūsu rīcībā ir Renault Megane un Renault Clio automašīnas, kas savā starpā ir ļoti atšķirīgas, tādēļ īsti nevaram gūt priekšrocības. Starp posmiem ir ļoti maz laika testiem, jo mašīnas tiek transportētas uz nākamo posmu.

Šogad potenciālo uzvarētāju skaits ir ievērojami paplašinājies pēc rūpnīcu komandu aiziešanas. Vai var just, ka atmosfēra servisa parkā arī ir mainījusies?
Manuprāt, tas bija labs notikums šim sporta veidam un tā līdzjutējiem, jo katrās sacensībās var notikt jebkas. Vienmēr uzvarēt var kāds cits braucējs.

Pats sacenties Latvijā 2016. un 2018. gadā. Ko vislabāk atceries no Biķernieku trases, sacensībām un Rīgas pilsētas?
Šī ir ļoti sarežģīta trase, ļoti tehniska. Nav viegli atrast ātrumu, taču šogad esmu atgriezies ar daudz lielāku pieredzi kā citus gadus un ambīcijām sasniegt labu rezultātu. Šis ir viens no maniem mīļākajiem posmiem šosezon. Gaidu mirkli, kad varēšu sacensties. Man ļoti patīk izbaudīt Rīgu, kamēr nav jābrauc.

Sacensības dažkārt mēdz noslēgties ar sadursmēm un emocijas mēdz sist augstu vilni, taču kuri rallijkrosa braucēji ir tavi labākie draugi ārpus trases? Ir kādi jautri kopā pavadīti mirkļi?
Mūsu piecu cilvēku komanda kopā jūtas ļoti labi. Savā starpā un komandas iekšienē valda ļoti laba atmosfēra, kas ļauj labi sastrādāties, tai pašā laikā saglabājot jautrību. Sacensību nedēļu nogalēs tiek jautri pavadīts laiks, taču ārpus sacensībām tam nepietiek laika, jo esmu pārāk aizņemts ar citiem projektiem.

Kāds ir tavs personīgais mērķis šī gada Neste World RX of Latvia sacensībām?
Minimālais uzdevums būtu iekļūt finālā, taču mans mērķis ir izcīnīt pirmo pjedestālu.

Izmantotie resursi:
Neste World RX of Latvia | FIA pasaules...