Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

NHL paziņo par diviem Covid-19 gadījumiem kopš treniņnometņu sākuma

Rolands Eliņš

NHL paziņo par diviem Covid-19 gadījumiem kopš treniņnometņu sākuma
Foto: AP/Scanpix

Nacionālā hokeja līga izplatījusi informāciju, ka no 13. līdz 17. jūlijam jeb pirmajās piecās dienās kopš oficiālā treniņnometņu sākuma brīža konstatēti tikai divi Covid-19 saslimšanas gadījumi.

NHL 13. jūlijā iegāja trešajā fāzē no četrām, kas paredzētas līgas protokolā par sezonas turpināšanos. Šajā dienā sākās NHL klubu treniņnometnes, kurās spēlētājiem tiek veikti Covid-19 testi katru dienu, reizē arī monitorējot spēlētāju veselību un simptomu parādīšanos.

NHL ziņo, ka laika posmā no 13. līdz 17. jūlijam veikti testi vairāk nekā 800 spēlētājiem. Kopumā veikti 2618 testi, kuros atklāti divi Covid-19 saslimšanas gadījumi. Abi spēlētāji ir devušies pašizolācijā un seko ASV un Kanādas veselības iestāžu ieteikumiem. Viņu atgriešanās pie komandas ir atkarīga no slimības simptomiem.

Līgas vadība pieturas pie savas nostājas par saslimušo spēlētāju identitātes neatklāšanu. Kolektīvais līgums paredz, ka šajā laikā NHL vadība uzņemas visu atbildību par ziņojumiem par spēlētāju traumām un slimībām, un visi spēlētāji, kuri nav treniņnometņu sastāvā, saņem statusu "nav gatavs spēlei". Turklāt NHL klubiem ir noteikts liegums ziņot sīkāk par savu hokejistu nespēlēšanas iemesliem.

Veiktie testi uzlūkojami ar pozitīvu noskaņojumu, jo NHL protokola otrajā fāzē Covid-19 tika konstatēts 30 spēlētājiem, turklāt NHL ziņoja, ka saslimuši vēl 13 spēlētāji, kuri nepiedalījās savu komandu neoficiālos treniņos.

NHL sezonas atsākšanās paredzēta Kanādas pilsētās Edmontonā un Toronto, uz kurieni klubi dosies 26. jūlijā, sākot atgriešanās protokola ceturto fāzi.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nhl/story/_/id...