"Kunlun Red Star" gatavo informācijas sprādzienu pirms KHL
Pekinas "Kunlun Red Star" gatavojas debijai Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Pirmajā treniņnometnē būs arī 13 ķīniešu hokejisti. Tiek strādāts, lai informācijas sprādziena rezultātā ķīniešu sporta draugi uzzinātu par jauno klubu.
"Pirmajā treniņnometnē pie mums ieradīsies arī viens treneris no Ķīnas, ar viņu būs 13 ķīniešu hokejisti. Pirmo nometni aizvadīsim Somijā, kur trenēsimies gandrīz mēnesi [no 8. jūlija līdz 4. augustam]," atklāj Pekinas kluba sporta direktors Vladimirs Krečins. "Krievijas nauda netiek izmantota. 51% no akcijām pieder kompānijai, kas klubu izveidoja. Klubu atbalsta trīs lielas kompānijas, kas darbojas enerģētikas un celtniecības nozarē. Kluba izveide tiek skatīts kā investīciju projekts, nauda tiek ieguldīta ar domu dabūt to atpakaļ. Domāju, ka pēc kāda laika mēs varēsim runāt par rentabilitāti. Kluba budžets ir vidējā līmenī - līgas Eiropas klubu līmenī. Šobrīd notiek mājas lapas izstrāde, tiek strādāts arī pie jaunā logo un atribūtikas. Notiek pārrunas ar vietējo ķīniešu kanālu par KHL spēļu translāciju. Ķīnā tiek plānots izdarīt visu un uzreiz. Būs informācijas sprādziens, un visi uzzinās par klubu."
Somijā ķīniešu klubam ieplānotas arī trīs pārbaudes spēles ar Čeļabinskas "Traktor", Habarovskas "Amur" un Maskavas "Spartak". 8.-12. augustā gaidāma piedalīšanas Kazahstānas prezidenta kausa izcīņā Astanā. Pēc tam ķīniešu klubam varētu būt vēl kādi draudzības mači Krievijas galvaspilsētā. Ir doma aizvadīt kādu pārbaudes spēli arī Pekinas arēnā.
Sporta direktors informē par jau salīgtajiem spēlētājiem un treneriem. Jaunais klubs izpircis no Maskavas "Spartak" tiesības uz vārtsargu Andreju Makarovu. Aizsardzībā būs arī somi Ansi Salmela, Tūka Mentile, Janne Jalasvāra, savukārt pārbaudes līgumus parakstījuši Dmitris Kostromitins un Aleksandrs Mikulovičs. Uzbrukumā spēlēs arī francūzis Damjens Flerī, Oļegs Jašins un Igors Veļičkins, sastāva komplektācija turpinās. Galvenais treneris būs Vladimirs Jurzinovs jaunākais, kuram palīdzēs Aleksejs Tertišnijs un Oļegs Gorbenko, bet par vārtsargu treneri kļūs somu speciālists, ar visiem treneriem līgumi parakstīti uz diviem gadiem.
Izmantotie resursi:
championat.com
rsport.ru
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
pēc apskatnieku domām klubs būs vājš, dabūs tādiem Amur / Jugra nevajadzīgos kadrus / nauda no Krievijas (ķīnieši pāris gadus pavēros) / par ledu nav nekādas pārliecības ..
+1 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Savukārt spēlēt KHL un mājas mačus aizvadīt/bāzēties Pekinā... nebūt ne švakākā kombinācija. Cita lieta, ka Ķīnā nodokļi ir augstāki nekā Krievijā un, šķiet, apmēram tādi paši kā ASV, kas varētu daudzus atbaidīt.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Bet Ķīnai kā valstij jau noteikti nav ne vainas, kaut gan, es personīgi, izvēlētos Japānu.
+1 [+] [-]
Viņiem ledus ikdienā ir sastopams tikai barčikā, lai kolai/viskijam ir ko pielikt klāt. Kāds hokejs?
Ivanāns savulaik stāstīja, ka pēc Monreālas, ierodoties Losandželosā juties kā kūrortā - jo hokeja esamība pilsētā maz ko uztrauc. Tā noteikti ir vieglāk sākt gan karjeru, gan startēt komandu.
-3 [+] [-]
Bet uz troļļiem es neskatos - tie tak savu māti nories, ja pateiks kādu labu vārdu par Dinamo, KHL vai hokeju Eirāzijā kopumā... Tiem jau mazāk prāta kā zirneklim kaktā.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Hokeja popularitāte ASV kopumā ir diezgan zema, ko apliecina arī dažādas aptaujas un pētījumi, kas tiek veikti katru gadu. Piemēram, ka savu pašu-pašu-pašu favorītāko sporta veidu hokeju ASV atzīmē tikai 5% iedzīvotāju (katrs divdesmitais). Salīdzinājumam - amfutbolu par tādu sauc 35% iedzīvotāju (katrs trešais).
Taču faktiski ASV, lai vai ko runātu par hokeja bumbu siltajos štatos, hokejam ir trīs štati - Minesota, Viskonsina un Aļaska (nu lab, arī kāda Mena vai Vermonta ir diezgan hokejiskas).
Visi dienvidi ir beisbola un amfutbola mikslis.
Tāpēc teikt, ka ASV ir labāka situācija šajā ziņā... nav. Vienīgā un galvenā atšķirība ir tajā, ka ASV ir labāks dzīves līmenis un cilvēki sev meklē dažādas izklaides iespējas, tāpēc NHL, kā TOP sporta šovs, viņu plānos ik pa laikam parādās (kad ir kādi panākumi vietējiem hokejistiem).
[+] [-]
Bet es domaju, ka piekritīsi manai galvenajai domai - ka ASV hokejs, tomēr, ir populārāks kā Ķīnā... un diez vai, ka rakstā minētie hokejisti dodas uz Ķīnu, lai baudītu vietējo sporta līdzjutēju atzinību un Ķīnas "lielisko" hokeja infrastruktūru. Droši vien, ka tādu naudu neviens sakarīgs klubs nepiedāvāja, savādāk noteikti spēlētu Minskā, Ņižņinovgorodā vai Čeļabinskā.