Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3, Did:0, useCase: 0

20 gadu vecumā mūžībā aizgājis Čehijas jaunatnes izlašu hokejists

Rolands Eliņš

20 gadu vecumā mūžībā aizgājis Čehijas jaunatnes izlašu hokejists
Ondržejs Buhtela. Foto: Steve Kingsman / HHOF-IIHF Images

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) mājaslapā paziņots, ka smaga slimība prasījusi jaunā Čehijas hokejists Ondržeja Buhtelas dzīvību. Viņš spēlējis Čehijas dažādu vecumu izlasēs un spēlēja Čehijas līgā arī šosezon, taču nesen viņam tika konstatēts rets vēža paveids un piektdien viņš aizgāja mūžībā 20 gadu vecumā.

Ondržejs Buhtela šosezon spēlēja Čehijas otrajā līgā, „Benatky nad Jizerou” vienībā, kurai bija izīrēts no augstākās līgas komandas „Pirati”. Viņš šosezon 57 spēlēs guva 25 punktus un pabeidza sezonu priekšlaicīgi kopā ar pārējo komandu koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Taču ceturtajā jūnijā Buhtela paziņoja, ka viņam pavisam nesen konstatēts rets vēža paveids, audzējam rodoties viņa sirdī. „Ja jūs domājat, ka dzīve nevar apgriezties kājām gaisā divu dienu laikā, tad es varu pateikt, ka tā patiešām var notikt,” Buhtela rakstīja savā „Instagram” profilā. Viņš toreiz pavēstīja, ka pārtraucis treniņus, pārsvarā uzturas mājās un izmanto ratiņkrēslu. „Neviens nedomā, ka 20 gadu vecumā saslims ar vēzi, taču, kad tā notiek, neatliek nekas cits kā vien cīnīties. Nav laika žēloties un vaicāt, kādēļ tieši man,” rakstīja Buhtela.

Buhtela iepriekš spēlējis Čehijas U16, U18 un U20 izlasēs, pārstāvot Čehiju pasaules čempionātā U18 izlasēm 2017. gadā. Toreiz augstākajā divīzijā spēlēja arī Latvijas izlase, taču tā ar Čehiju bija pretējās apakšgrupās un savstarpēju maču neaizvadīja. Savukārt iepriekšējā sezonā Buhtela spēlēja Čehijas U20 izlasē.

Čehijas sporta leģendas – Jaromīrs Jāgrs, Dominiks Hašeks, Petrs Čehs un vairāki citi – iesaistījās Buhtelas medicīnisko izdevumu segšanā, ar ziedojumiem un labdarības izsolēm palīdzot savākt 130 tūkstošus eiro, ko bija cerēts izmantot ārstniecībai Itālijā. Taču Buhtela aizgāja mūžībā jau pirms tās. Par viņa nāvi piektdien paziņoja viņa draudzene.

Līdzjūtību Buhtelas piederīgajiem izteikušas vairākas Čehijas sporta personības, un īpašu līdzjutību viņam veltīja Čehijas Hokeja federācija. „Dzīve dažreiz ir ļauna. Smagā slimība, kas piemeklēja Ondržeju, raisīja plašu solidaritāti mūsu hokejā, un no saņemtajām vēstīm zinu, ka atminēsimies viņu tikai labākajā gaismā,” paziņojumā sacīja Tomāšs Krals, Čehijas Hokeja federācijas prezidents.

Savukārt Buhtelas bijušais komandas biedrs Jakubs Lauko, kurš draftēts NHL un šosezon spēlēja AHL, ieguvis tetovējumu uz savas rokas ar Buhtelas iniciāļiem un numuru un savā sociālo tīklu ierakstā norādījis, ka „tagad tu ar mani kopā spēlēsi visu laiku”.

Izmantotie resursi:
https://www.iihf.com/en/news/20016/...