Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3, Did:0, useCase: 0

Astoto gadu pēc kārtas Rīgā notiks Tretjaka vārtsargu nometne

Astoto gadu pēc kārtas Rīgā notiks Tretjaka vārtsargu nometne
Vladislavs Tretjaks
Foto: ITAR-TASS/Scanpix

21.-30. jūnijā Rīga astoto gadu pēc kārtas Latvijas galvaspilsētā tiek rīkota treniņnometne bērniem un jauniešiem - Vladislava Tretjaka starptautiskā hokeja vārtsargu skola.

Jaunie hokejisti varēs piedalīties leģendārā padomju vārtsarga Vladislava Tretjaka, slaveno Latvijas vārtsargu Sergeja Naumova un Andreja Žagara, kā arī Krievijas jauniešu izlases vārtsargu trenera Vladimira Kuļika meistarklasēs.

"Visnevainojamākā tehnika un ideāla fiziskā sagatavotība neveido izcilu sportistu. Izcils sportists – tas ir arī dižens gars,” saka Andrejs Žagars. "Ar ko jaunie hokejisti var salīdzināt mūsu skolā iegūstamās pieredzes, zināšanu, prasmju vērtību?"

Par to, cik svarīgi un prestiži ir treniņi Tretjaka vārtsargu skolā, jaunos sportistus nav jāpārliecina. Šogad uzņemšana notika vienu mēnesi. Četras treniņu stundas dienā – gan uz ledus, gan "uz zemes" – nevienu nebaida: Rīgā ieradīsies 49 vārtsargi (7-20 gadus veci) no visas Eiropas – Vācijas, Francijas, Somijas, Spānijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas. Turklāt trenēsies ne tikai puiši, bet arī dažas meitenes, jo sieviešu hokejs nostiprina savas pozīcijas un kļūst aizvien populārāks.

"Ir jaunieši, kas pie mums brauc gadu no gada," stāsta Sergejs Naumovs. "Mēs ar prieku vērojam viņu panākumus. Daudziem Tretjaka vārtsargu skola kļuvusi par nopietnas karjeras sākumu. Piemēram, jau otro gadu pēc kārtas ar mums trenējas Igors Šestjorkins – Krievijas uzlecošā hokeja zvaigzne, KHL kluba SKA un VHL kluba “SKA-Ņeva” vārtsargs. Septiņus gadus pie mums uz vasaras treniņnometni brauc vārtsargs no Spānijas: pirmo reizi viņš šeit nokļuva bērnībā, tagad profesionāli spēlē Kanādas hokeja komandā. Tomēr katru vasaru joprojām ir šeit, Rīgā."

Otro gadu par vienu no starptautiskās vārtsargu skolas treneri Rīgā strādās Vladimirs Kuļiks, Krievijas jauniešu izlases vārtsargu treneris, kurš šo iespēju izmanto arī talantīgāko un perspektīvāko sportistu atlasei Krievijas komandām.

Sporta nometne šogad notiks Inbox ledus hallē (to der iegaumēt tiem, kuri vēlas iegūt slavenu vārtsargu autogrāfus). Uz ledus jaunieši pavadīs vairāk nekā 20 stundu, ap desmit stundām paredzētas "sausajiem" treniņiem, savukārt viena diena – "slapjajiem". Vēl notiks arī teorētiskās nodarbības. Darba grafiks ir stingrs un piesātināts, paredzēts tam, lai jaunie sportisti neilgajā nometnes laikā paaugstinātu tehnikas līmeni un spēles rezultativitāti.

"Man patīk strādāt ar enerģiskiem, aizrautīgiem un talantīgiem jauniešiem, kuri vēlas kļūt par lieliskiem hokejistiem," saka Vladislavs Tretjaks. "Uzskatām, ka mūsu uzdevums ir palīdzēt gūt viņiem panākumus. Viņu uzvaras kļūst par mūsu uzvarām, mēs priecājamies par viņu sasniegumiem un panākumiem tāpat kā viņi paši. Jebkurš profesionāls sporta veids nozīmē smagu darbu, kas prasa milzīgu pašatdevi, disciplīnu, atbildību un koncentrēšanos. Tomēr visas pūles tiek atalgotas simtkārtīgi, kad uzvari, kāp uz pjedestāla, un tev par godu skan tavas valsts himna! Katram mūsu audzēknim vēlu, lai tieši šeit, Rīgā, sākas viņa ceļš uz uzvarētāja pjedestālu!"

Izmantotie resursi:
sports.riga.lv