Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

"Jelgava" vadība uzskata, ka Peilāna aizturēšana neietekmēs kluba darbu

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

"Jelgava" vadība uzskata, ka Peilāna aizturēšana neietekmēs kluba darbu
Māris Peilāns. Foto: Vladislavs Proškins, f64

Futbola kluba "Jelgava" un SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" valdes priekšsēdētāja Māra Peilāna aizturēšana neietekmēs kluba darbu, aģentūrai LETA pauda citi biedrības pārstāvji.

Kluba valdes loceklis un radošais direktors Ainārs Tamisārs apgalvoja, ka neko nav dzirdējis par Peilāna aizturēšanu aizdomās par noziegumiem būvniecības procesos. ""Igate" ir viens no kluba atbalstītājiem. Mēs kopā darbojamies sen, valdē esam četri," komentēja Tamisārs, skaidrojot, ka Peilāna aizturēšana kluba darbu neietekmēs, bet, ja situācija mainīsies, "problēma jārisina tad, kad problēmas iestājas".

Savukārt otrs valdes loceklis Agris Rublis pauda, ka par Peilāna aizturēšanu zina tikai no masu medijiem, aicinot sagaidīt izmeklēšanas rezultātus. Arī viņš uzskata, ka kluba darbību situācija neietekmēs. Futbola kluba valdē darbojas arī kādreizējais kluba galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien vērtē, vai piemērot apcietinājumu Peilānam. Apcietinājuma sankciju pieteicis Iekšējās drošības birojs (IDB). IDB otrdien līdz ar bijušo Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieku Normundu Garbaru aizturējis arī divus "Igates" darbiniekus.

2015. gadā VRS noslēdza ar "Igati"" vienošanos par valsts robežas joslas infrastruktūras izbūvi gar robežu. Valdība 2017. gada oktobrī atļāva Iekšlietu ministrijai (IeM) uzņemties ilgtermiņa saistības, lai laika posmā no 2017. gada līdz 2020. gadam varētu novirzīt vairāk nekā 31 miljonu eiro Latvijas robežu ar Krieviju un Baltkrieviju stiprināšanai.

Plānotie izdevumi paredzēja trīs gadu laikā novirzīt ne vairāk kā 20 557 173 eiro valsts robežas joslas infrastruktūras izbūvei gar Latvijas un Krievijas robežu un ne vairāk kā 10 682 585 eiro šādam pašam mērķim gar Latvijas un Baltkrievijas robežu.

IDB aģentūru LETA informēja, ka birojs aizturējis VRS Galvenās pārvaldes Bruņojuma, apgādes un tehnisko resursu pārvaldes priekšnieka vietnieku, bijušo VRS priekšnieku, kā arī divus ceļu būves uzņēmuma pārstāvjus aizdomās par noziegumiem būvniecības procesos, kas veikti robežsardzes un uzņēmuma noslēgto iepirkuma līgumu ietvaros par Latvijas un Krievijas robežas joslas infrastruktūras izbūvi un Latvijas un Baltkrievijas robežu ierīkošanu.

Kriminālprocesā vēl vienam robežsardzes darbiniekam piemērots personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss.