Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1452, Did:0, useCase: 0

Vasaras Florbola līga: bronzas medaļas izcīna "Labi būs!" un "Vēsie vīri"

Jānis Pārums

Vasaras Florbola līga: bronzas medaļas izcīna "Labi būs!" un "Vēsie vīri"
"Labi būs!" florbolisti

Spītējot spēcīgajām lietusgāzēm, „Vasaras Florbola līgā” tomēr tika noskaidrota turnīra trešā spēcīgākā komanda. Par to kļuva „Labi būs!”. Savukārt „Unihoc” grupā trešo vietu izplēsa „Vēsie vīri”.

Lai gan laika apstākļi florbola spēlēšanai zem klajas debess nepavisam nebija piemēroti, ar nelielu nokavēšanos spēles tomēr varēja notikt… „Zelta Boulinga Centra” laukumā. Vispirms vajadzēja noskaidrot trešo spēcīgāko komandu „Unihoc” grupā un uz šo godu pretendēja „Vēsie vīri” un „Talsi/Vika wood”.

Spēli daudz veiksmīgāk uzsāka talsinieki, vispirms ar precīzu metienu izceļoties Mārtiņam Maķevicam, bet pēc minūtes no tuvas distances rezultatīvs bija Artūrs Ozoliņš. Turpinājumā „Vēsie vīri” neilgā laika posmā prata rezultātu izlīdzināt, bet līdz pārtraukumam „Talsi/Vika wood” vēl divas reizes ieguva minimālu pārsvaru – 4:3 pēc 20 minūtēm. Līdzīgi kā ceturtdaļfinālā, Talsu komanda neveiksmīgi sāka otro puslaiku, pusotras minūtes laikā ielaižot divus vārtus un nonāca iedzinējos. „Vēsie vīri” bija pārņēmuši iniciatīvu un līdz otrā puslaika vidum jau bija panākuši drošu 7:4. Taču kurzemnieki nedomāja padoties, ātri atspēlējot divus vārtus. Pēc otrajiem „Vēsie vīri” protestēja, ka vārti nav bijuši, taču tiesneši lēmumu nemainīja. Vēl pēc minūtes Maķevics rezultātu izlīdzināja, izmantojot soda metienu. Pēdējā minūtē talsinieki palika mazākumā, taču aizsargājās sekmīgi. Kad šķita, ka pēcspēles metieni ir neizbēgami, Raimonds Ūdris veica uzmetienu vārtu virzienā un bumbiņa negaidīti iespurdza vārtos brīdī, kad uz tablo figurēja 39:59… Līdz ar to „Vēsie vīri” pēdējā sekundē izrāva bronzas medaļas un mazo kausu.

Pēc tam laukumā devās „Quatro Pigeons” un „Labi būs!”, lai sadalītu trešo un ceturto vietu šajā turnīrā. Jau 35.sekundē Pēteris Freimanis rezultātu pavadīja „Quatro Pigeons” labvēlīgu, bet puslaika vidū Raitis Cimermanis prata atjaunot līdzsvaru. Kad Mārtiņš Zvidra atjaunoja pārsvaru „Pigeons” komandai, baušķenieki ilgi neļāva pretiniekiem priecāties, jo no tuvas distances precīzs bija Gatis Feldmanis. Pirmajā puslaikā tas vēl nebija viss, jo no laukuma centra sekmīgi meta Pēteris Zeltiņš, pirmo reizi vadībā izvirzot baušķeniekus. Arī pēc pārtraukuma zemgalieši bija sekmīgi, vispirms vārtus gūstot Zeltiņam, bet 33.minūtē Māris Lasmanis iebakstīja vēl vienu bumbiņu Dāvja Čiekura vārtos – 5:3. Ieguvuši vairākumu, „Quatro Pigeons” to arī izmantoja pusotru minūti pirms beigām. Pakaļdzīšanās laikā Freimanis norībināja vārtu stabiņu un tā bija pēdējā iespēja. Turklāt pēc brīža Zeltiņš tika vaļā no sava sedzēja un atrisināja visus jautājumus – 6:4 un „Labi būs!” tika pie savas pirmās trofejas.

Informāciju sagatavoja:
Dāvis Dedumets, Biedrības Florbolaziņas.lv valdes loceklis