Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Priekuļos triumfē Gustavs Gailītis un Jānis Jirgens

Andrejs Siliņš

Priekuļos triumfē Gustavs Gailītis un Jānis Jirgens
Labākie nobraucienā
Foto: skateboardinfo.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē, Cēsu Olimpiskā centra biatlona un slēpošanas kompleksā ‘’Priekuļi’’ aizvadītas pirmās šī gada Latvijas kausa izcīņas sacensības skeitborda slalomā un downhillā, jeb skeitborda nobraucienā. Labākie šoreiz izrādījās Gustavs Gailītis un Jānis Jirgens.

Vispirms dalībnieki sacentās milzu slaloma un hibrīdslaloma disciplīnās – junioriem kā jau ierasts par uzvaru spēkojās liepājnieki – pirmais 2010.gada pasaules junioru čempions Edijs Jermačenko, bet otrais cits Kurzemes pārstāvis Toms Dreiblats. Dāmām abās disciplīnās uzvara Annai Gailītei, bet otrā vieta viņas māsai Elīzai Gailītei.

Vīru grupā cīņa bija daudz sīvāka – milzu slalomā par uzvarētāju kļuva 2011.gada Latvijas un Somijas čempions Gustavs Gailītis, aiz sevis atstājot citu rīdziniekus - Jāni Jirgenu (pirmais pjedestāls slaloma sacensībās viņa karjerā!) un Marku Kiseļovu (visi laureāti brauca ar kanādiešu firmas FULLBAG dēļiem).Hibrīdslalomā atkal uzvara Gailītim, sudrabs vecmeistaram Gintam Zommeram un bronza spēcīgākajam liepājniekam šajās sacensībās – Ainaram Jermačenko.

Pēc slaloma disicplīnu noslēguma, braucēji sacentās speed-trap ātruma nobraucienā, kur skeitbordista ātrumu fiksēja radars – jau pašā sākumā vadībā izvirzījās rīdzinieks Mārtiņš Liepiņš, uzstādot ātrumu 65km/h, un viņš vadību saglabāja līdz pat pēdējiem mēģinājumiem, kad vispirms Jānis Jirgens sasniedza 67km/h lielu ātrumu, bet uzreiz pēc viņa Gailītis pārspēja viņa rezultātu, uzvarot ar 69km/h! Otrajā sacensību dienā dalībnieki sacentās skeitborda nobraucienā.

Dāmām atkal pirmā Anna Gailīte, otrā Elīza Gailīte, bet trešā vieta Dominikai Adriānai Misus. Junioriem sīvā cīņā uzvaru izrāva rīdzinieks Kārlis Karlsons, aiz sevis atstājot slalomistus – Ediju Jermačenko un Tomu Dreiblatu.

Visbeidzot kārta bija pienākusi vīru finālbraucieniem – cīņā par 5.vietu uzvaru svinēja Aivars Kārkliņš no Mārupes, aiz sevis atstājot abus spēcīgākos juniorus un Gintu Zommeru. Lielajā finālā cīņa notika līdz par pēdējiem metriem un par uzvarētāju kļuva pērnā gada Latvijas čempions downhillā Jānis Jirgens, par spīti tam, ka pēc finālbrauciena starta viņš bija tikai 4.vietā! Pēdējā līkumā otro vietu izrāva Gustavs Gailītis, bet bronza Markam Kiseļovam. Uzreiz aiz pjedestāla palika Mārtiņš Liepiņš!

Sacensības rīkoja Latvijas skeitborda federācija, atbalstīja ''Durex'' un Cēsu Olimpiskais centrs. Nākamās skeitborda sacensības Latvijā norisināsies jau šajā nedēļas nogalē, kad Grīziņkalna skeitparkā, kur norisināsies Ghetto Games sezonas atklāšanas pasākums!

Informāciju sagatavoja
Latvijas skeitborda federācija