Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Latvijas triāla komanda dodas uz "UCI Trial Youth Games" Dānijā

Andrejs Siliņš

Latvijas triāla komanda dodas uz "UCI Trial Youth Games" Dānijā
Markuss Karņickis "World Trial Youth Games" 2016. gadā Vācijā
Foto: Karters

Jau ceturto gadu uz nozīmīgāko UCI (Starptautiskā riteņbraukšanas federācija) jauno triāla braucēju saietu dodas Latvijas komanda. Šoreiz sešu braucēju sastāvā, kuri visi ir kluba "Karters" pārstāvji.

Šī gada Pasaules jauniešu Triāla spēles (World Trial Youth games) notiek Dānijas pilsētā Viborg, kur ir aktīvs velotriāla klubs, kas savu darbību uzsāka pirms vairāk kā 10 gadiem un jau ir izaudzinājis vismaz vienu Pasaules Top klases braucēju.

Ja iepriekšējā gada pasākumā pārstāvēto valstu skaits bija astoņpadsmit, tad šogad ir par divām mazāk. Turpretī braucēju skaits palielinājies no 163 pagājušā gadā uz pieteiktajiem 177 braucējiem šogad.
Pasākumā kopumā tiks izcīnīti Pasaules tituli jauniešiem sešās dažādās vecuma grupās un vēl arī komandu cīņā.

Latvijas komandu šogad pārstāvēs:
POUSSIN (9-10 gadus veci zēni) grupā Roberts Anderšmits, Karters, Puze, Ventspils novads;
BENJAMIN (11-12 gadus veci zēni) grupā Markuss Karņickis, Karters, Puze, Ventspils novads, Eduards Gulbis, Karters, Ugāle, Ventspils novads;
CADET (15-16 gadus veci zēni) grupā Mārcis Meiers, Karters, Ugāle, Ventspils novads, Reinis Atvars, Karters, Salaspils;
GIRLS (12-15 gadus vecas meitenes) grupā Ketlīna Ruņģe, Karters, Ugāle, Ventspils novads;

Vēl viens tituls ir nāciju vērtējums. Ar šo sacīksti iesākas sacensību dienas un trasē jādodās vismaz četru dažādu grupu braucējiem. Atšķirībā no pamatsacensībām šeit veicamās trases grūtību ir iespēja izvēlēties atbilstošu saviem spēkiem, tādējādi krājot bonusa punktus. Uzvar komanda ar lielāko punktu skaitu. Pānotais norises laiks – 4.augusta 17:00. Turpinājumā sestdienā katrai grupai kvalifikāciujas braucieni. Ja izdodas ieklūt finālā, tad fināli paredzēti svētdien.

Brauciena atbalstītāji – AMC Būve, Ventspils novads, Stena line.

Informāciju sagatavoja
Kristaps Skudra

Markuss Karņickis, World Trial Youth games 2016, Vācija