Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Latvijā izveidos divas antidopinga komisijas

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvijā izveidos divas antidopinga komisijas
Antidopinga pasākums
Foto: Aleksandrs Viļfs, rsport.ria.ru

Ministru kabineta sēdē šodien apstiprināts izstrādātais noteikumu projekts, kas paredz izveidot Disciplināro antidopinga komisiju un Terapeitisko lietošanas izņēmumu komisiju, kā arī nosaka abu komisiju locekļu pilnvaru termiņus, informē Veselības ministrija.

Kā jau ziņots, lai uzlabotu antidopinga sistēmas organizāciju Latvijā, tiek veikti vairāki šim mērķim nepieciešamie pasākumi, tostarp no šā gada 1. jūlijā darbu uzsāka Latvijas Antidopinga birojs, kas atrodas Rīgā, Mazā Klijānu iela 5.

Plānots izveidot vairākas komisijas, tostarp Disciplināro antidopinga komisiju un Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisiju.

Disciplināro antidopinga komisija izskatīs iespējamos antidopinga noteikumu pārkāpumus un pieņems par tiem lēmumus. Šīs komisijas sastāvā būs no Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas izvirzīti speciālisti, divi no katras institūcijas. Noteikumi nosaka kārtību, kā šīs organizācijas izvirzīs minētos speciālistus. Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas sastāvā darbosies vismaz trīs Latvijas Ārstu biedrības izvirzīti ārsti.

Visas minētās organizācijas locekļu kandidātus abām komisijām izvirzīs sākotnēji uz pilnvaru termiņu, kas nepārsniedz četrus gadus, ar iespēju vēlreiz atkārtoti izvirzīt tā, lai kopējais pilnvaru termiņš vienam loceklim nav ilgāks par astoņiem gadiem. Šādā veidā tiks nodrošināts mazāks korupcijas risks, neatkarība un objektivitāte lēmumu pieņemšanā. Lai novērstu interešu konfliktu, personas, kas ir Pārsūdzības komisijas sastāvā, nevarēs vienlaikus būt Disciplinārās antidopinga komisijas vai Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas sastāvā.

Izmantotie resursi:
Latvijas Republikas Veselības ministrija