Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas loka šāvēji netiek tālāk par pirmo kārtu pasaules jaunatnes čempionātā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas loka šāvēji netiek tālāk par pirmo kārtu pasaules jaunatnes čempionātā
Dāvis Blāze. Foto: Latvijas Loka šaušanas federācija

Trīs Latvijas jaunie loka šāvēji ar pieticīgām sekmēm aizvadījuši Madridē notiekošo pasaules jaunatnes čempionātu, netiekot tālāk par izslēgšanas sacensību pirmo kārtu.

Latvijas galvenās cerības tika liktas uz Dāvi Blāzi, kurš pērn izcīnīja sesto vietu Eiropas junioru čempionātā olimpiskā loka klasē. Šoreiz Blāze vispirms priekšsacīkstēs ar 597 punktiem bija tikai 85. vietā starp 111 sportistiem, bet pēc tam zaudēja izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā.

Olimpiskā loka sacensībās kadetiem Latvijas sportists Romāns Sergejevs priekšsacīkstēs ar 629 punktiem guva 65. vietu starp 107 atlētiem, bet pārliecinoši zaudēja pirmajā "play-off" kārtā. Savukārt sacensībās starp kadetēm priekšsacīkstēs Evijai Siksnai 556 punkti guva 79. vietu 83 sportistu vidū, bet arī viņa pēc tam zaudēja pirmajā izslēgšanas sacensību kārtā.

Tāpat Latvija bija pieteikta jaukto pāru sacensībās kadetiem, kur priekšsacīkstēs ar 1185 punktiem ieņēma 31. vietu starp 33 valstīm. Izslēgšanas sacensībās tika pirmās 24 valstis, Latvijai no šīs robežas atpaliekot par gandrīz 60 punktiem.

Šie bija vienīgie trīs Latvijas pārstāvji meistarsacīkstēs. Sacensībām kopā pieteikušies 585 jaunieši no 61 valsts.