Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Porziņģim jaunās sezonas ievadā simbolisks duelis pret Entoniju

Porziņģim jaunās sezonas ievadā simbolisks duelis pret Entoniju

Karmelo Entonijs un Kristaps Porziņģis - šonakt pirmoreiz pretējās nometnēs
Foto:AFP/Scanpix

105:84

Thunder - Knicks

Šonakt 3:00 jaunajā NBA sezonā pirmo maču aizvadīs Kristaps Porziņģis un Ņujorkas „Knicks”. Liktenim labpaticies, ka Porziņģa ēra Ņujorkā bez Karmelo Entonija sastāvā sāksies tieši pret Karmelo Entoniju un viņa jauno komandu Oklahomsitijas „Thunder” ar līgas MVP Raselu Vestbruku priekšgalā.

Kristaps Porziņģis vasarā dažbrīd tika ierauts maiņu darījumu baumās, taču „Knicks” tomēr no sava lielākā atklājuma draftā pēdējos 30 gados (kopš Patrika Jūinga) neatteicās. Tas gan nenozīmē, ka Porziņģis Ņujorkā atgriezies tajā pašā komandā, kuru pavasarī atstāja, neierodoties uz pēcsezonas sapulci. Gluži pretēji – „Knicks” jau atkal piedzīvojusi milzīgas pārmaiņas gan sastāvā, gan kluba vadībā.

Pagājušajās sezonas laikā „Knicks” sakarā dominēja runas par Fila Džeksona un Karmelo Entonija – divu lielāko kluba zvaigžņu – konfliktu. Rezultāts šim konfliktam ir tāds, ka Džeksons tika atlaists, bet Entonijs aizmainīts, un Porziņģis palicis bez diviem skaļākajiem uzvārdiem, kas viņu sagaidīja Ņujorkā un NBA. Rezultāts ir tāds, ka šobrīd tieši Porziņģis ir skaļākais uzvārds un lielākā zvaigzne „Knicks” sastāvā.

Porziņģim šī būs trešā sezona NBA, un viņam vēl ir garantēts debitanta līgums ar „Knicks” arī uz 2018./19. gada sezonu. „Knicks” savus vārdus par to, ka saista savu nākotni ar Porziņģi, apstiprinājusi darbos, taču priekšā vēl viens svarīgs „darbs”. Nākamajā vasarā Porziņģis būs tiesīgs noslēgt ilgtermiņa daudzmiljonu līgumu, līdz ar to jau šī sezona būs ļoti svarīga, lai Porziņģis ar savu sniegumu, turpmāku attīstību un komandas līdera lomas pārņemšanu spertu pretim pēdējos soļus pretim līgumam, kura vērtība var pārsniegt arī 150 miljonus ASV dolāru.

Porziņģis aizvadītajā sezonā uzlaboja savu rezultativitāti līdz vidēji spēlē gūtam 18.1 punktam. Vislabākais viņam bija tieši pats sezonas sākums, novembrī gūstot 21.8 punktu vidēji spēlē, taču sezonas turpinājumā patraucēja traumas, pašas komandas ļoti vājā spēle un arvien plašākie „Knicks” ārpusbasketbola skandāli. Tik un tā Porziņģis tika minēts starp tiem, kuri palika vistuvāk aiz Austrumu konferences „All-Star” sastāva.

Šosezon Porziņģis nav kautrējies pats izvirzīt mērķi iekļūt Zvaigžņu spēlē, un apstākļi viņam ir daļēji parocīgi. Austrumu konferenci atstājušas vairākas superzvaigznes (Entonijs, Džordžs, Batlers, Milseps), kamēr stabils Zvaigžņu spēles kandidāts Gordons Heivords šausminoša kājas lūzuma dēļ šosezon, visticamāk, nespēlēs. Porziņģim gan par sliktu spēlē tas, ka viņa komanda netiek pieskaitīta pie tām, kurām janvārī varētu būt kaut puslīdz pieklājīga uzvaru bilance.

”Knicks” sastāvs sezonas sākumā

Poz.
PGFranks NtikilināRamons SešonssDžarets Džeks
SGKortnijs LīRons BeikersDeimjens Dotsons
SFTims HārdevejsDags MakdermotsMindaugs KuzminsksLenss Tomass
PFKristaps PorziņģisKails O`KvinsMaikls Bīzlijs
CEness KantersVillijs ErnangomessŽoakims Noā (DQ)

Kā atzina pats Entonijs, vasaras sākumā viņš jau bija samierinājies, ka pēc kluba izrādītās neuzticības aizies no „Knicks”. Ņujorkai vajadzēja ilgu laiku, lai atrastu daudzmaz apmierinošu darījumu (kā smējās pats Entonijs, Džeksons iepriekš esot bijis gatavs viņu iemainīt pret čipsu paku, kamēr jaunais ĢM Skots Perijs jau gribēja steiku), un, protams, šādā situācijā līdzvērtīgu apmaiņu nevarēja panākt. „Knicks” tika pie „Thunder” rezervistiem Enesa Kantera un Daga Makdermota, kā arī drafta izvēles. Jāpiemin arī, ka "Knicks" ne tikai zaudējusi savu lielāko zvaigzni, bet arī ģērbtuvēs ļoti cienītu spēlētāju. Kamēr basketbola līdzjutēji bieži apsūdzējuši Entoniju egoismā laukumā, "Knicks" spēlētāji aizvadītajā sezonā NBPA balsojumā tieši viņam veltīja savu balsi "Gada komandas biedru" noteikšanā.

„Knicks” vasarā atstāja arī Deriks Rouzs, bet vietā tika nolīgts Tims Hārdevejs. Hārdevejs ir talantīgs un jauns aizsargs, kurš Atlantā izauga par rezultatīvu spēlētāju. Viņa ierašanās Ņujorkā ir labs solis, taču NBA apskatnieki atkal varēja vien nogrozīt galvu, redzot Hārdeveja līguma apmērus. 72 miljonu līgums uz četriem gadiem, kamēr „Knicks” algas grāmatās uz vairākiem nākamajiem gadiem jau ierakstīti Žoakima Noā un Kortnija Lī daudzmiljonu līgumi? Atkal liels un nevajadzīgs risks. Tiesa, „Knicks” nekad nav īpaši satraukusies par savu līgumu apmēriem, ko pierāda arī nomināli trešajam saspēles vadītājam Ronam Beikeram iedotais deviņu miljonu līgums, kamēr diez vai jebkura no citām 29 NBA komandām viņam dotu vairāk par minimālo (tas nebūtu vairāk par 2,5 miljoniem divos gados).

„Knicks” starpsezonā daudz runāja par jauno talantu attīstību un komandas filozofijas maiņu, proti, dodot iespējas Porziņģim, Villijam Ernangomesam un draftētajam Frankam Ntikilinā, kā arī liekot uzsvaru uz aizsardzību. Tas ir ļoti pareizs virziens, taču tā izpildījums būs grūts un ilgs process. „Knicks” aizsardzība pagājušajā sezonā bija komandas lielākais trūkums, un jaunpienācēji Kanters, Makdermots un Bīzlijs „uz papīra”, maigi sakot, nav nekādi uzlabojumi šajā ziņā.

„Knicks” trenerim Džefam Hornačekam netrūkst vielas pārdomām arī citā virzienā, proti, garo spēlētāju minūšu sadalījumā. Publiski pausts, ka Porziņģis, tāpat kā iepriekš, pārsvarā spēlēs ceturtā numura pozīcijā, bet pārbaudes spēlēs sākumsastāvā pārsvarā devās Kanters. Sezonas pirmajās 12 spēlēs diskvalifikācijas dēļ gan nevar piedalīties Noā, līdz ar to „Knicks” sastāvā šobrīd ir 16 spēlētāji. Pēc šīm 12 spēlēm visticamākā ir veterāna Džareta Džeka atlaišana.

Reālistiski vērtējot, „Knicks” ar šo sastāvu arī novājinātajos Austrumos nav nekāda pamata domāt par tikšanu izslēgšanas spēlēs. Taču Porziņģim un pārējiem ir dota iespēja pārspēt uz sevi liktās cerības, un Latvijas basketbolistam nu jārēķinās, ka komandas veiksmes un neveiksmes lielākoties tiks saistītas ar viņa vārdu. Noteikti, ka pieaugs viņa iespējas uzbrukumā, bet tas nozīmē arī lielāku pretinieku aizsardzības uzmanību. Ja Porziņģim, kurš gurna traumas dēļ izlaida lielāko daļu pārbaude spēļu, izdosies komandu aizvest līdz 30 uzvarām (jeb noturēt „Knicks” pagājušo sezonu līmenī, kad komandā vēl bija Karmelo), tas jau būs lielisks panākums.

Pēdējās piecas „Knicks” sezonas

GadsBilanceVieta konferencē
201731-5112.
201632-5013.
201517-6515.
201437-459.
201354-282.

„Knicks” jauno sezonu sāks izbraukumā Oklahomsitijā, tieši pret Karmelo jauno komandu. „Thunder” noteikti būs izteikta favorīte, taču arī tās sakarā netrūkst neatbildētu jautājumu. Kā Karmelo spēs piemēroties spēlei ceturtā numura pozīcijā (kas diemžēl visai reti tika redzēts „Knicks” sastāvā kopā ar Porziņģi kā centru)? Kā bumbu sadalīs Vestbruks, Džordžs un Entonijs? Vai „Thunder” rezervistu soliņš ir pietiekami „garš”, lai varētu spēkoties ar Rietumu smagsvariem?

Visticamāk, spēles sākumā Porziņģa pretspēlētājs būs tieši Entonijs, kas simboliskā kārtā iezīmēs abu spēlētāju pāreju jaunā fāzē. Porziņģim gan arī jārēķinās ar aizsardzībā spēcīgā Jaunzēlandes centra Stīvena Adamsa klātbūtni. Pagājušās sezonas mačos pret „Thunder” Porziņģim nebūt neklājās viegli.

Taču Porziņģis tomēr jau ir NBA cīņās norūdīts spēlētājs, kurš ticies ar visaugstākā līmeņa zvaigznēm. Pavisam cits stāsts šobrīd ir „Knicks” drafta astotā izvēle Franks Ntikilinā. 19 gadus vecais franču puisis pārbaudes spēlēs nepiedalījās traumas dēļ, bet nu ir gatavs un, visticamāk, dosies sākumsastāvā. Debijas spēlē bijušo „Strasbourg” pārstāvi un Eiropas U18 čempionu sagaida grūtākais iespējamais pārbaudījums – līgas MVP Rasels Vestbruks.

Kā izteicās treneris Hornačeks: „Ja Ntikilinā spēs kaut kā „izdzīvot” pret Vestbruku, tā būs zīme, ka viņš ir gatavs pārējam NBA līmenim”. Vestbruks aizvadītajā sezonā vidēji spēlē guva 31.6 punktus, savāca 10.7 bumbas zem groziem un izdarīja 10.4 rezultatīvas piespēles, brīžiem ar savu stūrgalvību un uzvaras gribu vien aizvedot „Thunder” līdz panākumam. Grūti iztēloties, ka kopā ar Melo un Džordžu viņa statistika paliks iepriekšējā līmenī, taču tas nemaina to, ka spēlē viens pret vienu un ātro pāreju basketbolā Vestbruks ir praktiski neapturams.

Izmantotie resursi:
NBA.com: Promo

Cik uzvaras šosezon izcīnīs Ņujorka ar Porziņģi priekšgalā?

  • 76

  • 122

  • 112

  • 55

  • 83


1 2 3 4 5 6 7 8 248 komentāri

  +5 [+] [-]

, 2017-10-19 17:46, pirms 9 mēnešiem
Tā kā viņu segs Carmelo, KP var ielādēt 30+ šonakt

  +3 [+] [-]

, 2017-10-19 17:50, pirms 9 mēnešiem
DainixDT rakstīja: Tā kā viņu segs Carmelo, KP var ielādēt 30+ šonakt
Runā jau, ka pret iepriekšējiem klubiem vienmēr ir lielāka motivācija kapāties...

  +3 [+] [-]

, 2017-10-19 17:52, pirms 9 mēnešiem
Ož pēc sagrāves, bet nu gribās redzēt pirmo spēli un īpaši, tāpēc ka pret Entoniju, laikam, būs jāpieceļās, jāpaskatās spēle.

  +5 [+] [-]

, 2017-10-19 17:53, pirms 9 mēnešiem
Labdien. Šovakar sākās jaunā sezona. Novēlu gan Kristapam, gan arī visiem pārējiem izbaudīt to. Kā jau pagājušo gadu, Porziņģa Fanu lapas galvenajā lapā būs labākais pieejamais Live stream links 5 minūtes pirms katras spēles sākuma.

Pirms šīsdienas spēles links uz rakstu, ko pats KP domā pirms gaidāmās spēles pret Carmelo Anthony -> Kristaps Porzingis Official Fan Page

  +3 [+] [-]

, 2017-10-19 18:03, pirms 9 mēnešiem
DainixDT rakstīja: Tā kā viņu segs Carmelo, KP var ielādēt 30+ šonakt
Es atkal lasiju,ka KP tiks segts no PG13 puses,un KP atkal Melo defā jāsedz

  +1 [+] [-]

, 2017-10-19 18:04, pirms 9 mēnešiem
Smags zaudējums šodien gaidāms NYK
Slēpts komentārs: Bostonietis

  -1 [+] [-]

, 2017-10-19 18:10, pirms 9 mēnešiem
Par lielisku sākumu. Ceru, ka KP iepriecinās mūs šajā sezonā. Tik ilgi esmu nogaidījies pēc spēlēm, šonakt sāksies negulēto nakšu maratons

  +2 [+] [-]

, 2017-10-19 18:10, pirms 9 mēnešiem
Bostonietis rakstīja: BTW kuras komandas spēlētājam šodien beigsies sezona?Pirmajā dienā Haywards.Šodien Linam,un šonakt kādam jāturpina
Stulbs esi? Pats varbūt gribi turpināt un satraumēties?

  +8 [+] [-]

, 2017-10-19 18:13, pirms 9 mēnešiem
Tāda aizdoma, ka Melo atriebībā ieslēgs beastmode un sametīs kaudzi punktu.

     [+] [-]

, 2017-10-19 18:16, pirms 9 mēnešiem
davis196 rakstīja: Stulbs esi? Pats varbūt gribi turpināt un satraumēties?
Man nav problēmu Man jau ģipsis uz potītes mēnesi
Tas bija par to traumu domāts,kā sarkasms.

  -2 [+] [-]

, 2017-10-19 18:16, pirms 9 mēnešiem
Tak tos knickerbockerus nopērs kā tādus lemberdzēnus pavasarī. #4-0 #2no11

  +2 [+] [-]

, 2017-10-19 18:28, pirms 9 mēnešiem
KP būs labākais!
Slēpts komentārs: MachimoI

     [+] [-]

, 2017-10-19 18:43, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Porziņģa bums man savā ziņā atgādina Girgensona bumu pirms dažiem gadiem.

Visai izteikti pārvērtēts spēlētājs, uz kuru tiek projicētas ļoti augstas un realitātei neatbilstošas gaidas attiecībā uz viņa sniegumu.

Domāju, ka jau sezonas sākumpusē Knicks fani paši to sapratīs, un Ņujorkā vilšanās nozīmē ādas nodīrāšanu dzīvam esot.

Porziņģis ir nedaudz garāks Barnjāni. Labs lomas spēlētājs, bet ne tuvu ne All-Star līmeņa meistars. Līdz ar ko var noteikti prognozēt, ka Porziņģis Ņujorkā ilgi nepaliks, iespējams, ka brāļi izdomās simulēt savainojumus arvien biežāk, lai nekristos Kristapa tirgus vērtība tik strauji, viņam esot Knicks atslēgas spēlētājam.
Nav tiesa !!! KP ir KOSMOSS salīdzinot ar Zirdziņu !!! NEW YORK labākais sportists žurnālistu prāt !!!

  +2 [+] [-]

, 2017-10-19 18:46, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Porziņģa bums man savā ziņā atgādina Girgensona bumu pirms dažiem gadiem.

Visai izteikti pārvērtēts spēlētājs, uz kuru tiek projicētas ļoti augstas un realitātei neatbilstošas gaidas attiecībā uz viņa sniegumu.

Domāju, ka jau sezonas sākumpusē Knicks fani paši to sapratīs, un Ņujorkā vilšanās nozīmē ādas nodīrāšanu dzīvam esot.

Porziņģis ir nedaudz garāks Barnjāni. Labs lomas spēlētājs, bet ne tuvu ne All-Star līmeņa meistars. Līdz ar ko var noteikti prognozēt, ka Porziņģis Ņujorkā ilgi nepaliks, iespējams, ka brāļi izdomās simulēt savainojumus arvien biežāk, lai nekristos Kristapa tirgus vērtība tik strauji, viņam esot Knicks atslēgas spēlētājam.
Visas pazīmes liecina, ka tu esi Ģjinamkas kepka, un lai arī arī šodien nemaz nav spēle, tāpat esi jau paspējis paniekoties ar Aldarīti!

  +1 [+] [-]

, 2017-10-19 18:48, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Porziņģa bums man savā ziņā atgādina Girgensona bumu pirms dažiem gadiem.

Visai izteikti pārvērtēts spēlētājs, uz kuru tiek projicētas ļoti augstas un realitātei neatbilstošas gaidas attiecībā uz viņa sniegumu.

Domāju, ka jau sezonas sākumpusē Knicks fani paši to sapratīs, un Ņujorkā vilšanās nozīmē ādas nodīrāšanu dzīvam esot.

Porziņģis ir nedaudz garāks Barnjāni. Labs lomas spēlētājs, bet ne tuvu ne All-Star līmeņa meistars. Līdz ar ko var noteikti prognozēt, ka Porziņģis Ņujorkā ilgi nepaliks, iespējams, ka brāļi izdomās simulēt savainojumus arvien biežāk, lai nekristos Kristapa tirgus vērtība tik strauji, viņam esot Knicks atslēgas spēlētājam.
Tu tiko pateici,ka visi NBA skauti ir pilnīgi lohi.Viņi saka,ka KP ir top5 spēlētājs no jaunajiem talantiem zem 25 gadi.Tāpat arī topā kuriem būs break out year,un MIP balsojuma līderiem.
Barnjani?Kaut reizi dzīvē esi redzējis Barnjani spēlējot?Pat ziedu laikos iekš Toronto?KP jau tagad ir daudz labāks par viņa labākajiem gadiem.Par viņu atsķirībām laikam īsti tolks runāt nav
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -2 [+] [-]

, 2017-10-19 18:58, pirms 9 mēnešiem
HMB - NBA 2017 SAKUMS!!!! rakstīja: KP sosezon 20+ videeji jamet!!! galvenais lai nav traumas un mosh vel cinisies par ploviem

sodien maz varianti, pretii USA izlases legenda Karamele, MVP raselits un vel viens izlashnieks PG!!!
Šodien ēdu ceptu plovu un piedzēru kefīru! Bija labi, tikai sāls likās nedaudz pietrūka. Un tu?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-10-19 19:07, pirms 9 mēnešiem
VietējaisMurisDzīvelīgs rakstīja: Ož pēc sagrāves, bet nu gribās redzēt pirmo spēli un īpaši, tāpēc ka pret Entoniju, laikam, būs jāpieceļās, jāpaskatās spēle.
Tāds pajols
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-10-19 19:09, pirms 9 mēnešiem
Vuxna katter.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-10-19 19:11, pirms 9 mēnešiem
HMB - NBA 2017 SAKUMS!!!! rakstīja: Aivarin, ozh peec tavas pretigas smakas
Kukhuvud

     [+] [-]

, 2017-10-19 19:14, pirms 9 mēnešiem
HMB - NBA 2017 SAKUMS!!!! rakstīja: Baigais atstojs BET bauskeniek japaspej iekert
Tā arī man neatrakstīji mīzal.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-10-19 19:16, pirms 9 mēnešiem
klimovica_aita_102423603833891 rakstīja: Tā arī man neatrakstīji mīzal.
Pelni vairāk par Nameju?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-10-19 19:17, pirms 9 mēnešiem
HMB - NBA 2017 SAKUMS!!!! rakstīja: No kaa musdienas taisa maizi, blag no salmiem shtoli

Aizvakar nopirkta baltaa maize, a huli jau sapelejusi !!! Baltam cilvekam nav tiesibas est Balto maizi???
Čigāns tu!

     [+] [-]

, 2017-10-19 19:18, pirms 9 mēnešiem
Jānovēl viss tas labākais Knicks un , vissevišķi, mūsu KP šajā sezonā! Cerams, ka arī šosezon iepriecinās mūs ne vienu reize vien ar labu sniegumu un skaistām epizodēm!

     [+] [-]

, 2017-10-19 19:18, pirms 9 mēnešiem
datmons rakstīja: Pelni vairāk par Nameju?
Vairāk par tevi stroga.

     [+] [-]

, 2017-10-19 19:20, pirms 9 mēnešiem
HMB - NBA 2017 SAKUMS!!!! rakstīja: Ko man ar taadu pajoli kaa tu runat. Pat suniem ir bagatigaks vardu krajums nemaz nerunajot par intelektu
Tad sanāk ka tu esi suns?
1 2 3 4 5 6 7 8 248 komentāri

Tev jābūt autorizētam,