Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

Draudi atkal nepiepildās: "Panathinaikos" turpinās spēlēt Eirolīgā

Andrejs Siliņš

Draudi atkal nepiepildās: "Panathinaikos" turpinās spēlēt Eirolīgā
Atēnu "Panathinaikos" mājas arēna

Pirmdien Eirolīgas akcionāru valdē noraidīts Atēnu "Panathinaikos" lūgums klubu atbrīvot no licences dalībai turnīrā, jo Atēnu klubs neesot garantējis veikt samaksu par līguma pārtraukšanu, kas bija noteikta desmit miljonu eiro apmērā. Tas nozīmē, ka arī jaunajā sezonā "Panathinaikos" turpinās spēlēt Eiropas prestižākajās klubu sacensībās.

Eirolīgas akcionāri ir 11 klubi, kuriem ir ilgtermiņa licences dalībai turnīrā: "Barcelona", "Real", "Baskonia", "Anadolu Efes", "Fenerbahce", "Olympiacos", "Panathinaikos", CSKA, "Žalgiris", "Maccabi" un "Olimpia". 2015. gadā Eirolīga noslēdza desmit gadu līgumu ar mārketinga lieluzņēmumu IMG, un līgums paredz, ka visiem klubiem desmit gadu garumā jāpiedalās Eirolīgas turnīrā. Ja kāds klubs vēlas anulēt savu licenci un pamest Eirolīgu, tam jāsamaksā soda nauda desmit miljonu eiro apmērā.

"Panathinaikos" šovasar ir uzmanības centrā ar sava īpašnieka Dimitrisa Jannakopulosa izteikumiem un kārtējiem draudiem pamest Eirolīgu. Jannakopuloss oficiāli izlika klubu pārdošanā (sākuma cenu norādot 25 miljonu eiro apmērā), vienlaikus izsakot cerību, ka jaunais kluba menedžments izvēlēsies spert soli, lai pamestu Eirolīgu un pievienotos FIBA Čempionu līgai. Neilgi pēc šiem izteikumiem "Panathinaikos" nosūtīja oficiālu lūgumu anulēt kluba licenci dalībai Eirolīgā.

Tomēr līdz šodienai Atēnu superklubs nebija iesniedzis garantijas, ka samaksās līgumsodu desmit miljonu eiro apmērā, līdz ar to akcionāru valdes sēdē tika nolemts licenci neanulēt. Tāpat visi klubi vēlreiz uzsvēra "Panathinaikos" nozīmīgumu Eirolīgas produkta veidošanā un vienlaikus nosodīja Jannakopulosa darbību, kas kaitē turnīra tēlam.

Lai gan "Panathinaikos" jāturpina spēlēt Eirolīgā, pirmie darījumi spēlētāju tirgū liek domāt, ka Atēnās jaunajā sezonā komanda vairs nebūs iepriekšējo gadu līmenī. Proti, no komandas jau atvadījies saspēles vadītājs Niks Kalatess, tāpat projām dosies lielākā daļa ārzemnieku. Klubs vienojies par līgumu ar Izraēlas līgā spēlējošo amerikāņu aizsargu Markusu Fosteru, kuram nākamā būs debijas sezona Eirolīgā. Komandas vadība uzticēta līdzšinējam asistentam Georgiosam Vovorasam. Runā, ka kluba menedžmentā iesaistīties grieķu basketbola un "Panathinaikos" leģenda Dimitriss Diamantidis.

"Panathinaikos" ir viens no Eiropas slavenākajiem basketbola klubiem. Tas sešas reizes triumfējis Eirolīgā (1996, 2000, 2002, 2007, 2009, 2011), bet "Final Four" turnīros spēlējis pat 11 reižu (1994, 1995, 1996, 2000, 2001, 2002, 2005, 2007, 2009, 2011, 2012).

Šodien notikušajā valdes sēdē arī pieņemta viena izmaiņa ULEB Eirokausa dalībnieku sarakstā jaunajai sezonai. Frankfurtes "Skyliners" vietā tajā turpinās spēlēt itāliešu Trento "Aqua Basket".

Izmantotie resursi:
https://www.euroleaguebasketball.net/