Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

"Panathinaikos" par galveno treneri ieceļ ilggadējo asistentu Vovorasu

Andrejs Siliņš

"Panathinaikos" par galveno treneri ieceļ ilggadējo asistentu Vovorasu
Georgioss Vovorass. Foto: Getty Images

Daudz aprunātā Grieķijas superkluba Atēnu "Panathinaikos" vadība paralēli strīdiem ar Eirolīgu veic arī sastāva komplektāciju nākamajai sezonai. Par galveno treneri iecelts vietējais speciālists Georgioss Vovorass, kurš līdz šim lielākoties strādājis tikai par asistentu.

43 gadus vecais Vovorass trenera karjeru sāka ļoti agri, jau 23 gadu vecumā kļūstot par tosezon augstākajā līgā spēlējošā kluba "AGEH Gymnastikos" asistentu. Pēc nepilniem desmit gadiem dažādos Grieķijas klubos kā asistentam 20087. gadā Vovorass tika pie iespējas būt galvenais treneris Krētas OFI vienībā Grieķijas pēc spēka trešajā līgā.

Tur gan Vovorass nostrādāja tikai sezonu un atgriezās asistenta pienākumu veikšanā augstākās līgas klubos. Pirmā pieredze "Panathinaikos" klubā Vovorasam bija darbs no 2012. līdz 2014. gadam, asistējot Argirisam Pedulakim. Sekoja sezona Kazaņas "Unics", turpinot strādāt Pedulaka komandā, bet 2015./2016. gada sezonā Vovorass atkal tika pie iespējas būt galvenais treneris - šoreiz Kipras klubā Nikosijas APOEL. Vovorass izcīnīja Kipras kausu, bet čempionāta finālā piekāpās Larnakas AEK.

Kopš 2016. gada vasaras Vovorass atkal strādā "Panathinaikos" klubā, šajā laikā esot asistents Čavi Paskālam un Rikam Pitino. Tagad Vovorass sasniegs karjeras augstāko punktu un kļūs par "Panathinaikos" galveno treneri. Pitino veltījis labus vārdus Vovorasam, publiski apsveicis viņu un paslavējis klubu par šādas izvēles izdarīšanu. Vovorass jau bija "Pao" pagaidu galvenais treneris, kamēr Pitino nespēja būt ar komandu.

Tikmēr Niks Kalatess, kurš jau vienojies par līgumu ar "Barcelona", taču tas nav oficiāli izsludināts, atvadījies no saviem komandas biedriem.

Pēdējās dienās vairs nav sekojuši skaļi paziņojumi no "Panathinaikos" puses, līdz ar to šobrīd jāpieņem, ka arī nākamajā sezonā klubs startēs Eirolīgā. Tiesa, viss var mainīties ik brīdi. Pirms pāris dienām parādījās neoficiāla informācija, ka kluba menedžmentā varētu tikt iesaistīts leģendārais kluba un visas Grieķijas basketbolists Dimitriss Diamantidis, kurš spēlētāja karjeru noslēdza 2016. gadā.

Tikmēr Grieķijas spēlētāju asociācija sākusi vēlreiz izskatīt jautājumu par leģionāru limita samazināšanu. Proti, līdzšinējo sešu ārzemnieku vietā katrai komandai uz maču būtu atļautas vien četras ārzemnieku vietas.

Tāpat zināms, ka nākamajā sezonā Grieķijas čempionāta virslīgā nespēlēs "Ifaistos Limnos" (virslīgā aizvadīja pēdējās trīs sezonas, šosezon sezonas pārtraukšanas brīdī augstā piektā vieta) un Krētas "Rethymno" - abi klubi šādu lēmumu pieņēmuši paši pēc savas iniciatīvas (koronavīrusa pandēmijas izraisītās ekonomiskās krīzes dēļ).