Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Mondelo: "Latvija tagad Eiropā spēlē augstā līmenī"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Mondelo: "Latvija tagad Eiropā spēlē augstā līmenī"
Lukass Mondelo: sešas medaļas sešās vasarās ar Spānijas valstsvienību. Foto: FIBA

"Mūsu mērķis ir izcīnīt pirmo vietu grupā, lai automātiski iekļūtu ceturtdaļfinālā un tiktu pie spēles, kuras uzvarētāji tiktu pusfinālā un tālāk dotos uz Olimpiskajām spēlēm," pēc Eiropas čempionāta izlozes teica Spānijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Lukass Mondelo.

“Women`s EuroBasket 2019” būs 20. reize, kad spānietes startēs Eiropas čempionātā. Bilance – astoņas medaļas pēdējos deviņos finālturnīros, tai skaitā divas zelta godalgas 2013. un 2017. gadā. Pēc debijas 1974. gadā, spānietes turnīrā nav startējušas tikai 1999. gadā, kad kvalifikācijā zaudēja Aivara Vīnberga trenētajai Latvijas valstsvienībai.

Sākot no 1993. gada, kad Spānija izcīnīja pirmo zelta godalgu, tās rēķinā ir deviņas medaļas – par vienu vairāk nekā Krievijai un Francijai. Jubilejam turnīram spānietes kvalificējās, izcīnot sešas uzvaras pār Ukrainu, Nīderlandi un Bulgāriju.

Horhe Garbahosa, FEB prezidents

“Patīkami, ka spēlēsim Latvijā un tad, cerams, tiksim uz Serbiju. Sieviešu basketbola attīstība ir iespaidīga, mūs gaida liels izaicinājums. Spēlēsim ļoti sarežģītā grupā un, ja kvalificēsimies (ceturtdaļfinālam), tiksimies ar augsta līmeņa komandām no D grupas (Beļģija, Baltkrievija, Serbija, Krievija).

Analizējot izlozi, redzams, ka ir septiņas vai astoņas komandas, kuras var izcīnīt medaļas. Zinām, ka esam favorīti, taču pretī nāks teicamas komandas, kuras padarīs mūsu dzīvi sarežģītu.”

"EuroBasket Women" medaļnieces 1993-2017

KomandaZSBKopā
Spānija3159
Krievija3328
Francija2518
Slovākija0112
Čehija1102
Turcija0112
Ukraina1001
Lietuva1001
Polija1001
Serbija1001
Itālija0101
Vācija0011
Baltkrievija0011
Beļģija0011

Lukass Mondelo, Spānijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris

“A grupa sola smagu ceļu, jo spēlēsim pret mājinieci Latviju – komandu, kura tagad Eiropā spēlē augstā līmenī. Pretī nāks Ukraina, kuras apspēlēšana kvalifikācijā mums prasīja daudz pūļu. Un Lielbritānija aizvadīja ļoti labu atlases turnīru, tai ir spēlētājas, kuras studē ASV.

Mūsu mērķis ir izcīnīt pirmo vietu grupā, lai automātiski iekļūtu ceturtdaļfinālā un tiktu pie spēles, kuras uzvarētāji tiktu pusfinālā un tālāk dotos uz Olimpiskajām spēlēm. Papildus spēle astotdaļfinālā ir ļoti bīstama, jo viens zaudējums var neļaut kvalificēties Olimpiskajām spēlēm.

Runājot par ceturtdaļfinālu, veiksme nav smaidījusi. D grupa ir ļoti spēcīga – ceturtdaļfināla duelī var atrast tādas zelta kandidātes kā Serbija, Krievija un Beļģija, turklāt serbietes spēlēs mājās. Jāpieņem izloze, kāda tā ir.

Jārīkojas kā parasti. Jāskatās, lai visas spēlētājas ir labā noskaņojumā, lai nav savainojumu. Jāiet spēli pa spēlei un jāskatās, kur atradīsimies grupas turnīra noslēgumā.”

Alba Torensa, Spānijas valstsvienības spēlētāja

“Pēdējos finālturnīros katra spēle bijusi sarežģīta. Runājot par A grupu, spēlēšana pret mājinieci (Latviju) vienmēr padara situāciju grūtāku. Zinām Ukrainas potenciālu. Lielbritānija ieradīsies pēc lieliska kvalifikācijas turnīra ar labu komandu.

Mums jānoskaņojas jaunam izaicinājumam. Svarīgākais būs mūsu darbs, mūsu sagatavošanās, lai ierastos Eiropas čempionātā labākajā sportiskajā formā. Mērķis ir skaidrs: censties izcīnīt pirmo vietu grupā, tālāk pretiniekus izvēlēties nevarēsim.”

Izmantotie resursi:
El EuroBasket número 20 de las reinas de Europa...
Mondelo: “Un grupo y un camino duro” |...