Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Gulbja pirmais spēka rangs: Latvija 12. vietā, Horvātija pirmajā devītniekā

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Gulbja pirmais spēka rangs: Latvija 12. vietā, Horvātija pirmajā devītniekā
Mārtiņš Gulbis. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) otrdien, 5. novembrī, publicēja "Women`s EuroBasket 2021" kvalifikācijas pirmo spēka rangu. Mārtiņa Gulbja trenētā Latvijas valstsvienība ierindota 12. vietā.

FIBA apskatnieki spēka rangu veido izklaides nolūkos – tas neatspoguļo reālos spēku samērus. Piemēram, Krievijas izlase 2019. gada Eiropas čempionātā finišēja astotajā vietā un nekvalificējās Tokijas spēļu kvalifikācijas turnīram. Neraugoties uz to, krievietes ierindotas pirmajā pozīcijā.

Cits piemērs – Slovēnija. Meitenes no Jūlija Alpu zemes Eiropas čempionātā ieņēma desmito vietu. Spēka rangā slovēnietēm atvēlēta otrā vieta, jo kvalifikācijas A grupā viņas spēlēs pret Grieķiju, Islandi un Bulgāriju. Krievijas pretinieces C grupā – Šveice, Bosnija, Igaunija.

“Women`s EuroBasket 2021” kvalifikācijā nespēlēs finālturnīra rīkotājas Francija un Spānija. Par atlikušajām 14 ceļazīmēm cīnīsies 33 komandas. Eiropas čempionātam kvalificēsies grupu uzvarētājas un piecas no deviņām otro vietu īpašniecēm. Nosakot otro vietu ieguvējas, neņems vērā rezultātus pret katras grupas ceturto komandu.

I grupa

#32 Ziemeļmaķedonija
Maķedonietes sāka iepriekšējo kvalifikācijas turnīru, ar viencipara starpību zaudējot Itālijai, taču pēc tam sabruka. Komandai nepalīdzēja arī naturalizētās amerikānietes Krisijas Givensas iespaidīgā statistika. Neizskatās, ka Vācija, Latvija un Horvātija ļaus tikt pie pirmās uzvaras, lai gan izloze varēja būt vēl nežēlīgāka.

#22 Vācija
Vai šī ir reize, kad vācietes beidzot spers soli uz augšu valstsvienību konkurencē? Viņām ir dažas apbrīnojamas jaunās spēlētājas. Latvija un Horvātija nav neuzvaramas, kamēr pret Ziemeļmaķedoniju jāizcīna divas uzvaras. Iepriekšējā kvalifikācijas turnīrā Vācijas bilance bija 2-4. Marijas Guličas, Sonjas Grainaheres un Sonjas Brunkhorstas klātbūtne rada solīdu pamatu. Varbūt viņām rangā jābūt augstāk?

#12 Latvija
Mārtiņam Zībartam paejot malā, jauno valstsvienības treneri Mārtiņu Gulbi gaida liels izaicinājums, jo komanda atkal atrodas pārbūves procesā. Neraugoties uz savainojumiem (Kitija Laksa), Anetes Šteinbergas prombūtni un vilšanos par Šejas Pedijas nenotikušo naturalizāciju, latvietes tik un tā spēja sagādāt prieku savai valstij. Lielā mērā pateicoties teicamam Elīnas Dikeulaku un Zentas Meļņikas darbam. Formula šoreiz izskatās vienkārša. Divreiz jāuzvar Ziemeļmaķedonija, labi jānospēlē pret Horvātiju, Vāciju un viss būs kārtībā. Vāja snieguma gadījumā var dabūt nepatīkamu dzēlienu.

#9 Horvātija
Iespējams, lielākais pārsteigums mūsu rangā, neskaitot Turciju (15. vieta). Horvātija iepriekšējo reizi nokļuva smagā grupā ar Zviedriju un Itāliju, ar labām iespējām tikt tālāk vairākumā citu grupu. Anda Jelaviča paveica labu darbu, tagad atgriezies Stipe Braličs – treneris, kura vadībā horvātietes debitēja 2012. gada Olimpiskajās spēlēs Londonā.

Zīmes ir labas. Viņām ir dažas nenovērtētas spēlētājas un daži jaunie talanti. Marija Režana – kā vienmēr – būs atslēgas spēlētāja. Horvātija jutīs, ka tai ir lieliskas iespējas cīņā ar Ziemeļmaķedoniju, Vāciju un pārbūves procesā esošo Latviju.

Pirmais spēka rangs 2019. gada 5. novembrī

#KomandaEBW 2019
33Albānijanekvalificējās
32Ziemeļmaķedonijanekvalificējās
31Dānijanekvalificējās
30Bulgārijanekvalificējās
29Igaunijanekvalificējās
28Somijanekvalificējās
27Šveicenekvalificējās
26Islandenekvalificējās
25Portugālenekvalificējās
24Rumānijanekvalificējās
23Nīderlandenekvalificējās
22Vācijanekvalificējās
21Izraēlanekvalificējās
20Polijanekvalificējās
19Grieķijanekvalificējās
18Melnkalne12.vieta
17Baltkrievija13.vieta
16Slovākijanekvalificējās
15Turcija14.vieta
--
14Lietuvanekvalificējās
13Čehija15.vieta
12Latvija11.vieta
11Bosnijanekvalificējās
10Lielbritānijaceturtā vieta
9Horvātijanekvalificējās
8Ukraina16.vieta
7Ungārijaseptītā vieta
6Zviedrijasestā vieta
5Beļģijapiektā vieta
4Serbijatrešā vieta
3Itālijadevītā vieta
2Slovēnijadesmitā vieta
1Krievijaastotā vieta

Latvija tika ielozēta I grupā ar Horvātiju no otrā groza, Vāciju no trešā groza un Ziemeļmaķedoniju no ceturtā groza. Spēles tiks aizvadītas mājās un izbraukumā, sacenšoties trīs kvalifikācijas logos: 2019. gada 10.-18. novembrī, 2020. gada 8.-16. novembrī un 2021. gada 31. janvārī-8.februārī.

Women`s EuroBasket 2021 kvalifikācijas izloze

#A grupaB grupaC grupaD grupaE grupaF grupaG grupaH grupaI grupa
1SlovēnijaZviedrijaKrievijaItālijaSerbijaLielbritānijaBeļģijaUngārijaLatvija
2GrieķijaMelnkalneBosnijaČehijaTurcijaBaltkrievijaUkrainaSlovākijaHorvātija
3IslandeIzraēlaŠveiceRumānijaLietuvaPolijaPortugāleNīderlandeVācija
4Bulgārija-IgaunijaDānijaAlbānija-Somija-Ziemeļmaķedonija

Izlozi vadīja Ļubomirs Mandičs, bumbiņas vilka Gunta Baško un spāniete Elizabete Sebriana. Pastāvēja viens papildu nosacījums – Krievija un Ukraina nevarēja tikt ielozētas vienā grupā.

Izmantotie resursi:
FIBA Women's EuroBasket 2021 Qualifiers Power...