Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 0

Kanādietis Fišs ar jaunu pasaules rekordu triumfē 10000 metru distancē

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Kanādietis Fišs ar jaunu pasaules rekordu triumfē 10000 metru distancē
Graeme Fišs. Foto: AP/Scanpix

ASV pilsētā Soltleiksitijā turpinās pasaules čempionāts ātrslidošanā. Par jauno pasaules čempionu 10000 metru distancē kļuva kanādietis Graeme Fišs, pārliecinoši labojot pasaules rekordu. Jaunie pasaules čempioni noskaidroti arī 500 metru sprinta distancēs, dominējot Krievijas sportistiem.

Otrā sacensību diena sākās ar 10000 metru distanci vīriešiem. Desmit kilometrus ātrslidotāji šajā Pasaules kausa sezonā veikuši tikai vienu reizi, uzvaru izcīnot vakar 5000 metru distancē neveiksmi piedzīvojušajam Patrikam Restam no Nīderlandes. Starp favorītiem noteikti bija pērnā gada pasaules čempions Jorits Bergsmā, kā arī krievi Daņila Semerikovs un Aleksandrs Rumjancevs. Savu vārdu noteikti vēlējās teikt arī vakar medaļas izcīnījušie Kanādas ātrslidotāji Graeme Fišs un pasaules rekorda īpašnieks Teds Jans Blemens.

Jorits Bergsmā bija pirmais no favorītiem, kurš startēja un bija gatavs uzstādīt labu latiņu pārējiem, aizstāvot pasaules čempiona titulu. Nīderlandietis tobrīd sacentās neklātienē ar vācieti Patriku Bekertu, kurš iepriekšējā slidojumā uzstādīja personisko rekordu. Pirms pēdējiem diviem kilometriem Bergsmā pārsvars bija lielāks nekā septiņas sekundes, bet pirms pēdējā apļa tas bija sadilis teju uz pusi. Pēdējā aplī Bergsmā nespēja noturēt tempu, pamanoties par pus sekundi zaudēt vācietim, noliekot pasaules čempiona pilnvaras.

Pēc pārtraukuma slidoja Aleksandrs Rumjancevs un itālis Nikola Tumolero. Ne viens, ne otrs nespēja veikt distanci līdz galam. Vispirms izstājās Rumjancevs, bet pēc tam no trases malā noslidoja Tumolero. Pirmspēdējā slidojumā Graeme Fišs sacentās ar itāli Davidi Džioto. Šī jau bija cīņa par medaļām, kurā galvenokārt iesaistījās Fišs. Pēc sešiem slidotiem kilometriem Fiša pārsvars bija 8.47 sekundes, bet vēl pēc kilometra pārsniedza 10 sekundes. Kanādietim pēdējos četros apļos vajadzēja pamatīgi iespringt, lai noturētu līderpozīciju, bet to izdevās izdarīt, kļūstot par sacensību jauno līderi ar jaunu pasaules rekordu - 12:33.867 minūtes.

Par sacensību saldo ēdienu varēja kļūt pēdējais slidojums starp Tedu Janu Blemenu un Patriku Restu, kuriem nu bija jāpārspēj Fiša uzstādītais pasaules rekords, lai triumfētu sacensībās. Jau pirmajos kilometros drošā vadībā izvirzījās Blemens, slidojot trīs ar pusi sekundes ātrāk par Fišu, bet Rests cīnījās par vietu trijniekā. Pēc sešiem slidotiem kilometriem Blemena temps jau bija krities, Kanādas ātrslidotājam zaudējot līderim vairāk nekā sekundi. Lēnāks palika arī Rests, kurš attālinājās no vietas labāko trijniekā. Blemens uz brīdi atjaunoja intrigu, pietuvojoties ļoti tuvu Fiša rezultātam, bet pirms pēdējiem diviem kilometriem atkal zaudēja teju pusotru sekundi. Kanādas ātrslidotājs tomēr nespēja sakopot spēkus pēdējiem apļiem, samierinoties vien ar otro vietu, bet bronzas godalga tika vācietim Bekertam.

Pasaules čempionāts Soltleiksitijā, 10000 metri vīriešiem

VietaSportistsRezultāts
1.G.Fišs (CAN)12:33.867 (WR)
2.T.J.Blemens (CAN)+11.14
3.P.Bekerts (GER)+14.06
4.J.Bergsma (NED)+14.59
5.R.Cučija (JPN)+21.75
6.D.Džioto (ITA)+24.43

Ja Eiropas čempionātā 500 metru distancē par medaļām galvenokārt cīnījās Krievijas un Nīderlandes ātrslidotāji, tad nu viņiem pievienojās Japānas un Dienvidkorejas pārstāvji. Galvenie pretendenti uz zeltu noteikti bija Viktors Muštakovs, Ruslans Murašovs un Pāvels Kuližņikovs no Krievijas, Daidais Ntabs no Nīderlandes, kā arī japānis Tacuja Šinhama. Protams, izšaut varēja vēl arī citi.

Piektajā slidojumā uz starta stājās Pāvels Kuližņikovs un pasaules vicečempions Hāvards Holmefjords Lorenzens no Norvēģijas. Krievijas ātrslidotājs, kurš triumfēja Eiropas čempionātā, neatstāja variantus savam konkurentam un uzstādīja uz to brīdi labāko rezultātu - 33.727 sekundes. Septītajā un astotajā slidojumā vāju sniegumu parādīja nīderlandieši Kajs Verbijs un Daidais Ntabs, kuri jau uz to brīdi nespēja iekļūt labāko trijniekā.

Cīņā par uzvaru pirmais nopietni iesaistījās japānis Tacuja Šinhama, kurš distances ievadā bija ātrāks par Kuližņikovu, bet finišā tomēr zaudēja viņam 0.30 sekundes. Nākamajā slidojumā Ruslans Murašovs un Viktors Muštakovs varēja nodrošināt Krievijai visu goda pjedestālu. Sākumā vadībā izvirzījās Muštakovs, bet gala izrāviens labāks padevās Murašovam, kurš ar jaunu personisko rekordu ierindojās otrajā pozīcijā aiz Kuližņikova. Tikmēr Muštakovs ar jaunu personisko rekordu zaudēja neklātienes bronzas cīņā Šinhamam par 0.03. sekundēm.

Pasaules čempionāts Soltleiksitijā, 500 metri vīriešiem

VietaSportistsRezultāts
1.P.Kuližņikovs (RUS)33.727
2.R.Murašovs (RUS)+0.26
3.T.Šinhama (JPN)+0.30
4.V.Muštakovs (RUS)+0.33
5.D.Jamanaka (JPN)+0.34
6.L.Dabruils (CAN)+0.39

Sprinta distancē sievietēm Eiropas čempionātā vienīgais jautājums bija par to, vai uzvarēs Vanesa Hercoga no Austrijas, vai kāda no Krievijas ātrslidotājām. Hercogai pasaules čempiones titulu noteikti vēlējās atņemt japāniete Nao Kodaira, bet cīņā par medaļām varēja iesaistīties arī Britānija Bove no ASV. Pretendenšu loks uz medaļām līdzīgi kā vīru konkurencē bija ļoti plašs.

Sacensību pirmajos septiņos slidojumos lielākā daļa ātrslidotāju laboja savus personīgos rekordus. Piektajā slidojumā Letīcija de Jonga no Nīderlandes cīņā par līderpozīciju pārspēja Erinu Džeksoni No ASV, bet septītajā slidojumā viņas rezultātu uzlaboja Kimija Gece no ASV, kļūstot par līderi. Īstā cīņa par medaļām sākās vien no 10. slidojuma, kad japāniete Nao Kodaira teju par pus sekundi uzlaboja Geces rezultātu - 36.692 sekundes.

Nākamajā slidojumā sacentās Vanesa Hercoga un Darja Kačanova. Krievietei izdevās labot savu personisko rekordu, bet ar to bija krietni par maz, lai pietuvotos labāko trijniekam, kamēr Hercoga zaudēja Kodairai 0.25 sekundes, tobrīd ieņemot otro vietu. Labāko trijnieku gatavas izjaukt bija Olga Fatkuļina un Angelina Golikova. Golikova jau distances sākumā izvirzījās vadībā, bet tad Fatkuļina sāka izrāvienu, cenšoties noķert tautieti. Abas neklātienē gana spraigi pacīnījās arī ar Kodairu, bet ar personiskajiem rekordiem tomēr bija par maz, lai pārspētu Japānas ātrslidotāju. Kodairai zelts, Golikovai sudrabs, Fatkuļinai bronza.

Pasaules čempionāts Soltleiksitijā, 500 metri sievietēm

VietaSportistsRezultāts
1.N.Kodaira (JPN)36.692
2.A.Golikova (RUS)+0.04
3.O.Fatkuļina (RUS)+0.09
4.V.Hercoga (AUT)+0.25
5.K.Gece (USA)+0.49
6.L.de Jonga (NED)+0.50

Pasaules čempionāta turpinājumā, vēlā sestdienas vakarā pēc Latvijas laika sievietes sadalīs medaļas 5000 metru un 1000 metru distancē, vīri sacentīsies 1000 metru distancē. Arī šajās sacensībās nepiedalīsies vienīgais Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs.

     [+] [-]

, 2020-02-15 01:18, pirms 8 mēnešiem
tiešām krieviņi atkal okupēs visu podestu 500niekā kā pirms nedēļas-PK