Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 0

Ar sprinta sacensībām sāksies pasaules čempionāts kamaniņu sportā

Rolands Eliņš

Ar sprinta sacensībām sāksies pasaules čempionāts kamaniņu sportā
Foto: Kamanas.lv

Valentīna dienā sāksies pasaules čempionāts kamaniņu sportā, kurā par medaļām un augstām vietām cīnīsies arī vairāki Latvijas sportisti. PČ pirmoreiz norisināsies Krievijā.

Latvijas kamaniņu sporta izlase uz Sočiem devusies kuplā skaitā. Startēs pieredzējušie brāļi Andris un Juris Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks, Kendija Aparjode, Elīza Cauce un Ulla Zirne. Treniņus Sočos aizvada arī Latvijas jaunākā ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, vēsta Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

Piektdien tiks aizvadītas sprinta sacensības, kurās PČ medaļas tiek sadalītas kopš 2016. gada. Vēl nevienam Latvijas sportistam sprinta sacensībās nav izdevies iegūt PČ medaļu, taču šosezon brāļi Šici izcēlās ar uzvaru sprinta sacensībās Leikplesidas posmā. Viņi arī bijuši vistuvāk PČ sprinta medaļai, pirms gada ieņemot ceturto vietu, kamēr Kristers Aparjods vīriešu konkurencē bija piektajā vietā.

Sočos Latvijas sportistiem gan gaidāma krietna konkurence. Sacensībās plānota apmēram 100 sportistu dalība, pārstāvot 19 valstis.

Latvijai lielākās cerības uz medaļu būs divnieku sacensībās un komandu stafetē. Kopumā Latvija pasaules čempionātos ieguvusi astoņas medaļas (trīs sudrabus un piecas bronzas), iepriekšējā no tām izcīnīta 2016. gadā komandu stafetē, kad to paveica Kivlenieks ar brāļiem Šiciem un Cauci.

Brāļi Šici aizvada veiksmīgu Pasaules kausa sezonu un ieņem trešo vietu kopvērtējumā, turklāt visai pārliecinošu. Turpat pie elites nostabilizējies arī Oskara Gudramoviča un Pētera Kalniņa duets, kas ieņem astoto vietu PK kopvērtējumā. Viņi centīsies aizstāvēt savu pirms gada PČ paveikto, kad ieguva ceturto vietu. Brāļi Šici savā panākumiem bagātajā karjerā uz PČ goda pjedestāla divnieku sacensībās pagaidām kāpuši tikai reizi – 2011. gadā iegūta bronza.

Divnieku konkurencē PČ tituls jau piecus gadus pēc kārtas pieder Vācijai, to sadalījuši divi pāri – Venlds/Arlts un Egerts/Benekens, kuri būs galvenie favorīti arī Sočos. Jāpiemin, ka sestdien Sočos brāļiem Šiciem paredzēts ceturtais starta numurs, Gudramovičam un Kalniņam – piektais, bet Kristeram Putinam un Imantam Marcinkevičam – 13. no 19 divniekiem.

Sieviešu konkurencē no Latvijas šosezon vislabāk veicies Kendijai Aparjodei, kura ieņem astoto vietu PK kopvērtējumā. Viņa startēs ar septīto numuru, tieši pirms Elīzas Cauces, kamēr Ullai Zirnei ir 11. numurs. Sieviešu konkurencē galvenās favorītes būs mājiniece Tatjana Ivanova un vāciete Jūlija Taubica – viņas šosezon sadalījušas visas uzvaras PK posmos, izņemot iepriekšējo, kad Oberhofā uzvarēja Anna Berreitera.

Vīriešu sacensībās tieši Oberhofā par savu sezonas labāko rezultātu parūpējās Inārs Kivlenieks, kurš veiksmīgi ieguva trešo vietu. Tiesa, PK kopvērtējumā gan viņš, gan Kristers Aparjods ir ārpus labāko desmitnieka (13. un 12. vieta), kamēr savās mājās par čempionu centīsies kļūt kopvērtējuma līderis Romāns Repilovs. Pagājušā gada pasaules čempions Fēlikss Lohs aizvadījis saviem mērogiem pieticīgu sezonu un ieņem tikai astoto vietu PK kopvērtējumā.

Komandu stafetē Latvija ir ieguvusi trešo vietu divos iepriekšējos PK posmos pēc kārtas, taču sezonas kopvērtējumā ieņem piekto vietu. Latvijas izlase centīsies revanšēties par 2019. gada PČ neveiksmi, kad pāagra starta dēļ komanda netika pie rezultāta.

Visas sacensību dienas būs iespējams vērot tiešraidē TET televīzijā, kanālā Best4Sport TV, kas skatāms Helio iTV, Helio vTV un lietotnē Shortcut.

PČ kamaniņu sportā grafiks

DatumsLaiksSacensības
14.028:00Sprinta kvalifikācija
12:30Sprints divniekiem
13:25Sprints sievietēm
14:20Sprints vīriešiem
15.0212:401. brauciens divniekiem
14:052. brauciens divniekiem
15:151. brauciens sievietēm
17:052. brauciens sievietēm
16.0212:151. brauciens vīriešiem
14:202. brauciens vīriešiem
16:50Komandu stafete

Izmantotie resursi:
https://www.fil-luge.org

  +3 [+] [-]

, 2020-02-14 00:08, pirms 8 mēnešiem
Opā, kas tad noticis, ka pēkšņi prevjū raksts par kamaniņam, bet paldies.

  +3 [+] [-]

, 2020-02-14 00:32, pirms 8 mēnešiem
Sporta reportierim jau bija jāzina, ka Elīza Tīruma ir tas pats kas Elīza Cauce! Ja nezini, tad neraksti!

     [+] [-]

, 2020-02-14 12:32, pirms 8 mēnešiem
Vai SC uzrakstīs par sprinta kvalifikācijas rezultātiem? Aparjods uzvarēja vīru kvalifikācijā, tāpat pamatsacensībām kvalificējās Rozītis. Pamatsacensībām kvalificējās gan mūsu meiteņu, gan divnieku trio.

     [+] [-]

, 2020-02-14 13:48, pirms 8 mēnešiem
Caucei bronza!!!

     [+] [-]

, 2020-02-14 13:49, pirms 8 mēnešiem
Urā, maisam gals vaļā