Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Par dopinga pārkāpumiem diskvalificē teju visus kazahu vadošos biatlonistus

Agris Suveizda

Par dopinga pārkāpumiem diskvalificē teju visus kazahu vadošos biatlonistus
Gaļina Višņevska. Foto: prosports.kz

Starptautiskā biatlona federācija (IBU) savā mājaslapā pavēstījusi, ka divas nedēļas pirms Pasaules kausa jaunās sezonas sākuma uz nenoteiktu laiku tiek atstādināti deviņi Kazahstānas biatlona dalībnieki.

"Lai garantētu sacensību taisnīgu norisi un to neietekmētu ar iespējamu dopinga sankciju risku, sekojoši Kazahstānas biatlona izlases pārstāvji tiek atstādināti līdz galīgajai Antidopinga noteikumu pārkāpumu sēdei: Gaļina Višņevska, Aļina Raikova, Darja Kļimina-Usanova, Olga Poltoraņina, Jans Savickis, Maksims Brauns, Anna Kristanova, Antons Pantovs, Vasilijs Podkoritovs," teikts IBU paziņojumā.

"Lēmums stājas spēkā nekavējoties. Lietas izskatīšanas un pagaidu diskvalifikāciju iemesls ir Austrijā un Itālijā ierosinātās kriminālās izmeklēšanas. Atstādinātajiem sportistiem tagad tiek dota iespēja sniegt IBU adekvātu skaidrojumu par apsūdzībām antidopinga noteikumu pārkāpumos. Pēc tam IBU lems par tālākiem soļiem," mājaslapā turpināts.

Skandāls Kazahstānas izlasē sākās 2017. gada februārī pirms pasaules čempionāta Hohfilcenē, kad Austrijā policija tika informēta par to, ka degvielas uzpildes stacijā vairāku mikroautobusu pasažieri izkrāvuši lielu kartona kasti, kurā tika atrasti izmantoti medicīnas preparāti, uzlējumi, farmaceitiskās pudelītes, aprīkojums asins pārliešanai un ar roku veikti pieraksti. Tāpat tika atrastas akreditācijas uz biatlona sacensībām, un pēcāk aizdomas krita uz Kazahstānas izlasi, kuras viesnīcā tika veikts reids un atrastas aizliegtas vielas. Šā gada sākumā Itālijā kratīšana notika arī izlases ārsta istabā, un vēlāk viņš saņēma pagaidu diskvalifikāciju.

No pagaidu diskvalifikācijām visvairāk cietusi Kazahstānas sieviešu komanda, jo Višņevska, Raikova, Kļimina-Usanova un Poltoraņina piedalījās šā gada olimpiskajās spēlēs un stafetē ieguva 14. vietu. Izlases līdere ir Višņevska, kura Pasaules kausa kopvērtējumā ieņēma 30. vietu, bet olimpiskajās spēlēs sprintā tika pie 30. vietas un iedzīšanā finišēja 20. Klasikā viņai 45. pozīcija. Pārējās Pasaules kausa kopvērtējumā bija astotajā vai devītajā desmitā. Savukārt vīriešu sacensībās Phjončhanā piedalījās Brauns un Podkoritovs, kuri ne sprintā, ne klasikā netika labāko sešdesmitniekā. Vīriešu izlases līderis Romans Jerjomins, kurš Pasaules kausa kopvērtējumā bija 70. vietā, nav starp atstādinātajiem sportistiem, bet diskvalificētais Savickis 2017. gada augustā beidza karjeru.

Pasaules kausa sezona sāksies 2. decembrī Pokļukā.

Izmantotie resursi:
International Biathlon Union Provisionally...

  -2 [+] [-]

, 2018-11-22 18:52, pirms 7 mēnešiem
Pa 30 vietām ar dopingu un asins pārliešanām un top10 ar astmu slimi visi Nākamais modes kliedziens būs ar vēzi ''saslimt'' lai vēl labākas vielas var lietot ?

  +1 [+] [-]

, 2018-11-22 21:47, pirms 7 mēnešiem
Iesniegs apelāciju Maskavas tiesā un viss būs sakārtots

     [+] [-]

, 2018-11-22 22:38, pirms 7 mēnešiem
IAmJamesHarden rakstīja: Pa 30 vietām ar dopingu un asins pārliešanām un top10 ar astmu slimi visi Nākamais modes kliedziens būs ar vēzi ''saslimt'' lai vēl labākas vielas var lietot ?
Nu vispār Lenss Ārmstrongs jau pierādīja, ka pat vēzi var uztaisīt "no defekta par efektu"...

     [+] [-]

, 2018-11-22 22:58, pirms 7 mēnešiem
Mūsu tiešais konkurents. Bija jēga lietot ka tāpat pa lejas galu malās. Saprastu vēl godalgas bet te ...

     [+] [-]

, 2018-11-22 23:18, pirms 7 mēnešiem
pūce rakstīja: Mūsu tiešais konkurents. Bija jēga lietot ka tāpat pa lejas galu malās. Saprastu vēl godalgas bet te ...
Paskaties uz jautājumu no otras puses, t.i., dopingu lieto pat tie, kas maļas pa lejasgalu. Un paturpinot to pašu tēmu - dopings nevienu par čempionu nepadara.

     [+] [-]

, 2018-11-22 23:52, pirms 7 mēnešiem
Lieliska ziņa mūsējiem - ja diskvalificēs Kazaku vīriešu izlasi, būs iespēja visiem Patrijurkiem un Lūsām pagājušo sezonu kopvērtējuma tabulā pacelties no 110. uz 107. vietu ar atpakaļejošu datumu! :O