Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 0

Norvēģietēm iedzīšanā dubultuzvara, Bendiku iegāž šaušana stāvus

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Norvēģietēm iedzīšanā dubultuzvara, Bendiku iegāž šaušana stāvus
Tirila Ekhofa finišē pirmā. Foto: AFP/Scanpix

Oberhofā, Vācijā turpinās Pasaules kausa posms biatlonā. 10 kilometru iedzīšanas sacensībās sievietēm 27. vietu ar piecām kļūdām stāvus šaušanā izcīnīja Baiba Bendika, bet uzvaru svinēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kas bija ātrākā arī sprintā.

Baiba Bendika pirmās divas šaušanas veica precīzi, pēc otrās distancē atgriežoties 14. pozīcijā, tomēr trešajā un ceturtajā šautuvē pieļāva attiecīgi divus un trīs soda apļus, atkāpjoties uz ceturtā desmitnieka sākumu. Ceļā uz finišu latviete piecas konkurentes apsteidza, finišējot 27. pozīcijā. Dubultuzvara Norvēģijas biatlonistēm - finišā PK kopvērtējuma līderi Marti Olsbu Reiselannu aiz sevis izdevās noturēt Tirilai Ekhofai.

Vakar notikušajās sprinta sacensībās Bendika ieņēma 21. vietu, šodien startējot minūti un 25 sekundes aiz sprinta uzvarētājas Tirilas Ekhofas. Labāko desmitnieku sprintā noslēdza Jūlija Džima, kas startēja 15 sekundes pirms latviešu biatlonistes.

Sacensības

Norvēģietei Ekhofai pār tuvākajām sekotājām Hannu Ēbergu un Lizu Hauzeri startā bija 30 un 40 sekunžu pārsvaru, un, šaujot precīzi, Ekhofa to arī saglabāja. Zviedriete Ēberga vienu reizi kļūdījās, bet precīzi šāva Hauzere, čehiete Marketa Davidova un PK kopvērtējuma līdere, norvēģiete Marte Olsbu Reiselanna. Līderu piemēram sekoja arī Bendika, kas sašāva piecus no pieciem un trasē atgriezās 17. pozīcijā, 17 sekundes aiz labāko desmitnieka.

Ekhofai atraujoties tālāk, pirmajā un otrajā desmitniekā izveidojās pa vienai kuplākai sekotāju grupai, no kurām otrajā bija arī Latvijas pārstāve. Otrajā šautuvē līdere pieļāva vienu kļūdu, taču viņas pozīciju tas neapdraudēja - sekotāju grupiņa ar Hauzeri, Davidovu un Reiselannu turējās aptuveni pusminūtes attālumā. Bendika arī otrajā ugunslīnijā bija precīza, paceļoties uz 14. pozīciju, un labāko desmitnieks bija turpat blakus.

Šajā pozīcijā latviete sasniedza arī trešo šaušanu, kurā gan gadījās pirmie misēkļi - neaizvērti palika divi mērķi, un papildus noslēpotie 300 metri soda apļos Bendiku atstūma uz 18. vietu, no labāko desmitnieka atpaliekot 38 sekundes. Ekhofa pirmajā stāvus šaušanā bija nekļūdīga, tāpat kā Hauzere un Reiselanna, bet no cīņas par medaļām izstājās Davidova, vienu aizšaujot garām. Ar precīzu šaušanu no 17. vietas startā uz piekto bija pakāpusies poliete Monika Hojniša, bet vēl iespaidīgāks kāpums bija padevies itālietei Dorotejai Vīrerei - no 31. uz astoto.

Pirms pēdējās šaušanas Ekhofa turējās pusminūti priekšā Hauzerei un Reiselannai, kas tādu pašu pārsvaru saglabāja pār tuvāko sekotāju Davidovu. Ceturtajā ugunslīnijā Ekhofa nopelnīja vēl vienu soda apli, kas bija tieši tas, kas vajadzīgs Reiselannai - norvēģiete šāva precīzi un distancē atgriezās vienlaicīgi ar tautieti. Vienu reizi kļūdījās arī Hauzere, taču austrietes pozīciju tas neapdraudēja, jo konkurentes neprata radušos situāciju izmantot.

Uz pēdējo šaušanu Bendika ieradās 20. pozīcijā un šāva ļoti ātri, taču risks neatmaksājās - latvietei trīs soda apļi, un nācās cīnīties par palikšanu labāko 30 vidū. Šautuvi Baiba pameta 32. pozīcijā, taču finišā spēja vairākas konkurentes apsteigt, ieņemot 27. pozīciju. Uzvaru otrajās sacensībās pēc kārtas izcīnīja Ekhofa, kas tā arī nepalaida Reiselannu sev priekšā. Tādu pašu vietu kā sprintā, proti, trešo, ieņēma arī Hauzere.

10 km iedzīšana sievietēm, rezultāti

V.SportisteValstsLaiksKļūdas
1.T. EkhofaNorvēģija32:20.090+1+0+1
2.M. Olsbu-ReiselannaNorvēģija+0.50+0+0+0
3.L. HauzereAustrija+25.20+0+0+1
4.S. MironovaKrievija+1:11.21+0+1+0
5.A. Ševaljē-BušēFrancija+1:20.81+1+0+0
6.M. Hojniša-StaregaPolija+1:21.40+0+0+1
7.D. VīrereItālija+1:23.10+0+0+0
8.H. ĒbergaZviedrija+1:36.31+2+0+1
9.J. KručinkinaBaltkrievija+1:36.30+0+1+1
10.L. PersoneZviedrija+1:41.40+1+0+0
27.B. BendikaLatvija+3:21.70+0+2+3

Iespaidīgs kāpums padevās pasaules čempionei iedzīšanā, itālietei Dorotejai Vīrerei, kura ar precīzu šaušanu un ātru soli no 31. starta vietas pakāpās uz septīto finišā. No 16. starta vietas līdz labāko četriniekam finišā aizsniedzās krieviete Svetlana Mironova. Kopā pavisam precīzi šāva tikai trīs biatlonistes - bez soda apļiem iztika Reiselanna, Vīrere un Karolīne Knotena. Slēpojumā ātrākais laiks Reiselannai, no kuras pavisam nedaudz atpalika Ekhofa, bet Bendikai 16. ātrākais solis. Šaušanas laikā latvietei 32. rezultāts, bet visveiklāk šāva šveicete Irene Kaduriša, kura finišā ar trim soda apļiem ieņēma 33. pozīciju.

Pasaules kausa 5. posms, Oberhofa (Vācija)

DatumsLaiksNotikumsZeltsSudrabsBronza
08.01.12:30Sprints (S)T. Ekhofa (Norvēģija)H. Ēberga (Zviedrija)L. Hauzere (Austrija)
15:15Sprints (V)J.T. Bē (Norvēģija)T. Bē (Norvēģija)S. Lēgreids (Norvēģija)
09.01.13:45Iedzīšana (S)T. Ekhofa (Norvēģija)M. Olsbu Reiselanna (Norvēģija)L. Hauzere (Austrija)
15:45Iedzīšana (V)
10.01.12:30Jauktā stafete
15:40Jauktā pāru stafete

     [+] [-]

, 2021-01-09 14:42, pirms nedēļas
Temps ļoti labs, bet stāvus bliež katastrofāli. Ja paskatās Bendikas beidzamos šaušanas rādītājus, īstenība jau kādu laiku tie ir zemi. Jāsakārto galvu un jāsaņemas!