Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Latvijas vīriešu izlase Eiropas kērlinga čempionātu B divīzijā noslēdz 4.vietā

Linda Mangale
Linda Mangale

Latvijas vīriešu izlase Eiropas kērlinga čempionātu B divīzijā noslēdz 4.vietā
Latvijas vīriešu kērlinga izlase
Foto: WCF / Alina Pavlyuchik

Šodien, 23.novembrī beidzās cīņas Eiropas kērlinga čempionāta B divīzijā, kā arī tika noskaidroti A divīzijas finālisti abās konkurencēs. Latvijas vīriešu izlase B divīzijā cīņā par 3.vietu piekāpās Čehijai ar 6:13, ieņemot kopvērtējumā 4.vietu.

Spēlē par 3.vietu B divīzijā Latvijas vīriešu izlasei pretim mūsu apakšgrupas favorīte Čehija, kas spēli uzsāk ar sešiem punktiem pirmajā endā, turklāt otrajā nozog divus un trešajā vienu (9:0), nostādot mūsu izlasi neapskaužamā situācijā. Par laimi mūsu komanda rokas nenolaiž, atgūstot divus punktus ceturtajā, bet piektajā endā nozogot pretiniekam trīs, kas ļauj samazināt rezultāta starpību līdz -4 (5:9). Diemžēl šī pakaļdzīšanās tiek apstādināta uzreiz pēc pārtraukuma – sestajā endā, čehiem izcīnot trīs punktus (12:5), bet septītajā nozogot vienu (13:5). Lai gan astotajā endā mūsu izlase vienu punktu atgūst (6:13), tomēr nākas atzīt pretinieku pārākumu un noslēgt šo Eiropas kērlinga čempionātu B divīzijas 4.vietā, Eiropā kopumā 14.vietu.

Savukārt B divīzijas fināla spēlē tikās Dānijas un Anglijas izlases, arī šis mačs bija tāds, kurā dominēja viena no komandām, šajā gadījumā Dānija. Četrus punktus, ko dāņi guva septītajā endā, Anglijai vairs nebija pa spēkam atspēlēt, līdz ar to spēle noslēdzās pēc devītā enda ar rezultātu 10:4. Abas šīs izlases nodrošināja savai valstij vietu nākamā gada Eiropas čempionāta A divīzijā, kā arī dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

No B divīzijas sieviešu konkurencē A divīzijā un pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā tika finālistes Norvēģija un par prieku mājiniekiem – Igaunija. Šajā duelī, nozogot punktu 10.endā, ar 7:6 uzvarēja Norvēģija. Cīņā par B divīzijas 3.vietu tikās Lietuvas un Turcijas izlases. Arī šajā spēlē uzvarētājs tika noskaidrot pēdējā endā, kur, pateicoties diviem punktiem, ar 6:5 uzvarēja Turcija. Savukārt Latvijas trenera Anša Regžas vadītā Lietuvas izlase izcīnīja vēsturisku 4.vietu.

Eiropas čempionāta A divīzijā šodien tika noskaidrotas 3.vietu ieguvējas. Sieviešu konkurencē sacentās Vācijas izlase ar Krieviju. Šajā cīņā dominēja vācietes un izcīnīja uzvaru ar 7:4. Savukārt vīriešu konkurencē tikās Vācija ar Itāliju. Līdzīga cīņa bija spēles pirmajā pusē, bet otrajā spēles daļā Itālija nodrošināja sev 3.vietu ar rezultātu 8:6.

Galvenās spēles par Eiropas čempionā titulu abās konkurencēs notiks rīt, 24.novembrī. Šveices un Zviedrijas sieviešu komandas uz ledus dosies plkst. 10:00, bet tituls starp Skotijas un Zviedrijas vīriešu komandām tiks noskaidrots no plkst. 15:00.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Ritvars Gulbis (skips), Raivis Bušmanis, Aivars Avotiņš, Anrijs Mikus Briežkalns, Kristaps Vilks, treneris Roberts Krusts.

Spēļu rezultāti (A divīzija): Le Gruyere European Curling Championships 2018...
Spēļu rezultāti (B divīzija): Le Gruyere European-B Curling Championships...
Fināla spēļu tiešraides: https://www.youtube.com/channel/UCA...

A divīzijas spēļu rezultāti sieviešu konkurencē:

: Zviedrija – Šveice /fināls/
7:4 Vācija – Krievija /spēle par 3.vietu/

A divīzijas spēļu rezultāti vīriešu konkurencē:

: Zviedrija – Skotija /fināls/
8:6 Itālija – Vācija /spēle par 3.vietu/

B divīzijas spēļu rezultāti sieviešu konkurencē:
7:6 Norvēģija – Igaunija /fināls/
6:5 Turcija – Lietuva /spēle par 3.vietu/

B divīzijas spēļu rezultāti vīriešu konkurencē:

10:4 Dānija – Anglija /fināls/
13:6 Čehija – Latvija /spēle par 3.vietu/

Latvijas vīriešu izlases spēles:

Z 2:7 – Čehija
U 10:3 – Ungārija
U 8:4 – Turcija
U 8:5 – Spānija
Z 4:9 – Igaunija
U 6:5 – Francija
U 11:8 – Slovākija
U 7:5 – Baltkrievija – kvalifikācijas spēle
Z 6:9 – Anglija – pusfināls
Z 6:13 – Čehija – spēle par 3.vietu

/U – uzvara, Z – zaudējums/