Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Olimpiskie čempioni uzvar kērlinga pasaules kausa otrajā posmā

Linda Mangale
Linda Mangale

Olimpiskie čempioni uzvar kērlinga pasaules kausa otrajā posmā
Džons Šusters (ASV) un Niklass Edins (Zviedrija)
Kērlinga pasaules kausa fināls (Omaha, ASV)
Foto: WCF / Céline Stucki

Pagājušajā nedēļas nogalē noslēdzās otrais jaunā Kērlinga pasaules kausa posms. No 5. līdz 9.decembri sieviešu, vīriešu un jaukto pāru kērlinga komandas sacentās Omahā, ASV, kur jaukto pāru disciplīnā pārāka bija Norvēģija, sieviešu konkurencē Japāna, bet vīriešiem triumfēja mājinieki – Phjončhanas olimpiskie čempioni.

Šoreiz atšķirībā no pirmā posma, kur visās disciplīnās dominēja Kanāda, neviena šīs valsts komanda neiekļuva finālā. Sieviešu konkurencē, tā pat kā pārējās, astoņu komandu starpā tika aizvadītas divu apļu spēles, pēc kurām Japāna un Koreja kā abu grupu līderes nokļuva šī posma finālā. Ja spēles sākumā dominēja korejietes ar Mindži Kimu skipa lomā, otrajā endā gūstot četrus punktus, bet pēc piektā enda atrodoties vadībā ar 6:3. Tad spēles beigu daļu veiksmīgāk nospēlēja Satsuki Fudžisavas vadītā Japānas komanda, izcīnot uzvaru ar 7:6.

Vīriešu konkurencē pēc pamatturnīra kā grupu līderes finālam kvalificējās titulētā Zviedrijas komanda ar Niklasu Edinu priekšgalā un Phjončhanas olimpisko spēļu čempiona Džona Šustera vadītā ASV komanda, atkārtojot olimpisko spēļu finālu. Zviedrijas komandai ar savu pēdējo akmeni punktu izdevās iegūt tikai piektajā endā, līdz tam viņu pretiniekiem otrajā endā izdevāss nozagt vienu (1:1). Turpinājumā zviedri nespēj ieķerties spēlē, lai to uzvarētu, līdz ar to mājinieki ar 3:1 izcīna uzvaru Kērlinga pasaules kausa otrajā posmā.

Jaukto pāru disciplīnas finālā tikās Phjončhanas olimpisko spēļu vicečempioni Dženija Pereta/Martins Rioss no Šveices ar šo pašu spēļu bronzas medaļniekiem no Norvēģijas Kristīnu Skaslienu/Magnusu Nedrogotenu. Pirmais ends norvēģiem bija kā auksta duša, kad pretiniekiem izdevās iegūt četrus punktus. Tomēr viņi nepadevās un turpinājumā pēc otrā enda spēja nozagt četrus punktus, kas viņus izvirzīja vadībā ar 6:4. Turklāt septītajā endā Norvēģijas iegūtie četri punkti lika šveiciešiem samierināties ar zaudējumu 5:10.

Nākamais posms norisināsies Jenšēpingā, Zviedrijā no 30.janvāra līdz 3.februārim.

Visu spēļu rezultāti: https://www.curlingworldcup.com/
Spēles atkārtojumā pieejamas Pasaules kērlinga federācijas Youtube kontā: https://www.youtube.com/user/WorldC...

Finālspēļu rezultāti:

7:6 Japāna:Koreja – sieviešu komandu fināls
3:1 ASV:Zviedrija – vīriešu komandu fināls
10:5 Norvēģija:Šveice – jaukto pāru fināls

Kopvērtējums pēc otrā posma:

SievietesPunktiVīriešiPunktiJauktie pāriPunkti
Kanāda37ASV32Šveice34
Japāna34Norvēģija29ASV34
Zviedrija29Zviedrija28Kanāda32
Koreja20Kanāda28Norvēģija31
Skotija18Skotija21Krievija13
Krievija15Šveice15Koreja12
ASV15Ķīna15Ķīna10
Ķīna6Japāna6Zviedrija8