Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 0

Volejbola trenere Tihovska no Lozannas atgriežas ar diviem starptautiskā līmeņa sertifikātiem

Volejbola trenere Tihovska no Lozannas atgriežas ar diviem starptautiskā līmeņa sertifikātiem
Aldons Vrubļevskis, Aleksandra Tihovska un Žoržs Tikmers
Foto:olimpiade.lv

Šogad Starptautiskā treneru tālākizglītības programma ICECP (The International Coaching Enrichment Certificate Program) piedzīvo jau 10.izlaidumu. Jubilejas gadā absolventu vidū, nu jau 7.reizi ICECP programmas darbības laikā, arī Latvijas vārds.

ICECP programmu ar labām sekmēm beigusi Aleksandra TIHOVSKA un aprīļa beigās Lozannā viņai pasniegts ICECP sertifikāts. Talantīgā un pieredzējusī volejbola trenere, arī aktīva spēlētāja, ir jau septītā LOK atbalstītā kandidāte, kurai ar Olimpiskās solidaritātes stipendiju bija iespēja mācīties ICECP kursos Delaverā, ASV.

Turklāt jubilejas gada absolvente var lepoties vēl ar vienu atzinību. Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB) augstu novērtējusi Aleksandras iegūtās zināšanas un individuālo projektu ICECP programmā, un piešķīrusi viņai FIVB augstākā III līmeņa trenera kvalifikāciju, kas pieļauj viņai darboties kā instruktorei straptautiskās treneru apmācības programmās. Tādējādi Aleksandra Tihovska šogad saņēmusi divus augsta līmeņa – ICECP un FIVB – sertifikātus. Apsveicam!

ICECP programmā Aleksandra izstrādājusi un aizstāvējusi projektu par jauno volejbolistu psiholoģisko sagatavotību (“Development of a Psychological Base Program for Youth Volleyball Players”). Projektā gūtās atziņas atzinīgi vērtē arī LOK vadība, un plāno aicināt Aleksandru prezentēt savu projektu plašākai auditorijai ša gada rudenī.

Aleksandra beigusi LSPA, ieguvusi maģistra grādu sporta menedžmentā un kopš 2016.gada pati strādā par pasniedzēju šajā augstskolā. Viņa ir trenera asistente un spēlētāja Rīgas Stradiņa universitātes komandā, kā arī trenere Minusas Volejbola skolā. Kopš 2009. gada strādā par galveno treneri Jūrmalas sporta skolā. Aleksandrai ir vairāk kā 10 gadu pieredze treneres darbā (klasiskajā un pludmales volejbolā), bijusi LVF nacionālās sieviešu junioru komandas trenera asistente un LOV pludmales volejbola trenere.

Aleksandra ilgus gadus bijusi arī aktīva volejboliste. Augstākais sasniegums starptautiskā līmenī ir 9.vieta 2004.gada Pasaules Pludmales volejbola čempionātā U21. Vairākkārtēja Latvijas čempione 2003.-2012.gadā, spēlējot valsts izlases komandā. Kopš ICECP izveidošanas mūsu treneri (vienīgie no Baltijas valstīm) tajā piedalījušies regulāri.

Pirmo šīs programmas mācibu gadu 2009. gadā ar izcilību pabeidza Ivo LAKUČS (BMX). Tikpat sekmīgi programmu pabeidza arī Inguna MINUSA (pludmales volejbols) 2011.gadā, Einars PIMENOVS (džudo) 2014.gadā un Andris EIKENS (desmitcīņa) 2015.gadā. 2016.gadā šim sarakstam piepulcējās Staņislavs JUDKINS (modernā pieccīņa) un 2017.gadā Andrejs OSTROVSKIS (peldēšana). Bez tam jāpiemin vēl viens treneris Dinārs DORŠS (kalnu slēpošana), kuram ICECP programmas vietā (tā kā programmā diemžēl nav ietverti ziemas sporta veidi) tika piedāvātas prakses iespējas - līdzdarboties ASV slēpošanas un skiborda komandas treniņu nometnē un Pasaules Kausa sacensībās 2011.gada oktobrī Austrijā.

Izmantotie resursi:
Volejbola trenere Aleksandra Tihovska atgriežas...